Pražská dámská jízda
Foto: autorka

Pražská dámská jízda

1. 11. 2017

Už nějakou dobu mi dcera Tereza slibuje nákupní výlet do Prahy na Černý Most. Domluvila se ještě se snachou Jíťou a vzhledem k tomu, že byly školní prázdniny, tak jsme přibraly vnučku Aničku. Jejich plán bylo navštívit Hamleys, což je Dětský dům hraček v ulici Na příkopě. Uskutečnilo se to 27.10.17. V 9.30 hod. jsme nasedly do auta a vyrazily směr Praha. Musím podotknout, že lilo jako z konve. Cestu netřeba popisovat. Byla mokrá, zdlouhavá a trvala skoro 2 hodiny. Nicméně jsme dojely v pořádku, našly místo k zaparkování a šlo se.

Kdo to na Černém Mostě nezná, tak je to pro něj trochu šok. Po vstupu dovnitř se před vámi otevře obrovský prostor, zaplněný všemi možnými i nemožnými obchody, velkou září světel a spoustou lidí. Připadala jsem si jako Alenka v říši divů. Protože byla doba oběda, vybraly jsme si exotiku. SUMO Running suši je v podstatě samoobslužná, kde vám na pásu jedou roztodivné pochutiny a vy si za 300,- Kč můžete dát vše, co hrdlo a hlavně žaludek ráčí. Fakt to bylo něco.

Dosyta najedené a spokojené jsme vyrazily na metro, které nás odvezlo k onomu dětskému ráji. Vystoupily jsme na Náměstí Republiky a už z dálky byl vidět červený nápis Hamleys v ulici Na příkopě. A to byl další šok, ale tentokrát spíš pro peněženku. Pokud máte iluze, že zde nakoupíte dárky pro děti, tak se s tím rozlučte. Výběr hraček byl opravdu neskutečný. Navíc jsou zde pro děti připraveny atrakce, hry, Labyrint, motýli. Vstupné po 100,- Kč. Zaplaťpanbůh, že je naše Anička celkem skromná. S prázdnou samozřejmě neodešla.

Poslední zastávku jsme si trochu neplánovaně udělaly u Prašné brány. Když jsme zjistily, že je otevřená, ani jsme dlouho neváhaly. Sice jsem toho už měla plný kecky, ale tohle jsem si opravdu nemohla nechat ujít. Po výstupu 182 schodů se před námi objevilo město jak na dlani. Byla to opravdu krása. V Praze jsem chodila na střední a pak pár let pracovala, takže k ní mám tak trochu citový vztah. Snad to na fotkách bude trochu vidět.

Metro nás odvezlo zpátky na Zličín, a abych ani já neodjela s prázdnou, navštívily jsme obchod s názvem Decathlon. Ten zná dobře dcera, protože si sem jezdí nakupovat jezdecké potřeby na koně. Samozřejmě šlo o opravdu velký prostor, ale dobře uspořádaný, takže vůbec nebyl problém s hledáním. Koupila jsem si moc pěknou bundu a svetr na golf. Ten proto, že je slabý a příjemný.

Musím poděkovat tomu nahoře. Po příjezdu do Prahy přestalo pršet, celou dobu, jak je vidět na fotkách, se honily mraky a vykukovalo sluníčko. Zatáhlo se, když jsme kolem 18té hodiny odjížděly domů. Takže, když nebudete vědět, kde utratit peníze, doporučuji Centrum Černý Most v Praze na Zličíně.

Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Děkuji za vaše příspěvky. Karle H., bylo to fakt super.
Karel Hyndrák
Nejvíc se mi líbilo to SUMO Running.
Miluše Hasenohrlová
Naďo, hlavní je, že máte všechny krásné vzpomínky na dámskou jízdu.Já osobně nakupování a hodně lidiček pohromadě nemám ráda.Ale článek a fotky se Ti povedly.
Helenka Červenka
Tak takhle bych si já dámskou jízdu nepředstavovala :-) - nákupní centra nemusím
Jarmila Komberec Jakubcová
Ten Černý most bych zase neřešila, obě nákupní cena jsou hodně podobná.
Jarmila Komberec Jakubcová
Nadi moc hezké - pobavila jsem se a hlavně že jste si to užily. Fotky také hezké a zajímavé. Máš to za 5 hvězdiček a piš dál.
Alena Tollarová
Mně se Černý most docela zamlouvá, jezdíme autem až tam. Nikdy mě nenapadlo udělat odtamtud fotoreportáž, takže jo, fajn. Asi nevědomky jsi vyfotila prostor před M&S, kde před třemi lety byla přehlídka 20 íčkařek s Táňou Havlíčkovou. Tam jsem se poznala s budoucí kamarádkou Evou B. a dalšími. Některé dámy se občas na íčku se svými příspěvky ukážou, některé ne, jedna mi ráda píše. Na Prašné bráně jsem bohužel ještě nebyla, to bych ráda napravila. Zato to hračkářství si určitě odpustím.
Lidmila Nejedlá
Naďo, hezky jste si to v Praze užily a to je hlavní. Určitě jsi měla radost i z radosti Aničky.
Hana Čadová
Minulý týden jsem v Decathlonu zakoupila protiskluzové ponožky. Příště ať Vás dcera provede OC Chodov nebo Palladium, tam utratíte více než na Černém Mostě. Když se otevíral Hamleys, byla jsem pozvána. Dříve na tomto místě byla banka.
Eva Mužíková
Velká nákupní centra mám ràda, čím více lidí, tím lépe. Zrovna dnes jsem jedno u nás v. Liberci prošmejdila, málem jsem nenašla cestu ven. Opřela jsem se o lištu nějakých dveří, abych ulevila ruce. Najednou se dveře otevřely a já čučím na nápis: Nouzový východ, zneužití se trestá pokutou 2.000,- Kč.... To jsem prchala. Nadi, příště nežli napíšeš některé informace o místu, vygůgluj si to, abys lidi neuváděla v omyl:(((((. Upřímně, Prahu moc neznám, tak jsem ani nepřemýšlela, jsou li údaje správné. Článek a hezké fotky jsem si ráda přečetla a prohlédla. Diky
Věra Ježková
Nákupní centra nevyhledávám. Na Černém mostě jsem nikdy nebyla. Nebyla jsem ale ani na Prašné bráně, což je ostuda. Děkuji vám proto za hezký článek a ještě hezčí fotky.
Naděžda Špásová
Moc děkuji za vaše slova, mě se líbil prostor venku před Centrem. Bylo to upravené a čisté
Elena Valeriánová
Na Černém mostě jsem byla před pár lety a koupila jsem si tam kabelku. Nemám ráda nakupování v centrech, raději se procházím v ulicích, nahlížím do výloh a třeba se jdu podívat dovnitř. Ale stane se, že mě pohled prodavačky zmrazí hned u dveří a vycouvám. V neděli jsme se s dcerou taky vydali po nákupech, chtěla jsem si koupit šaty. Přivezli jsme vnukovi kalhoty a tepláky :-) Naďo, je fajn, že jste si to pěkně užily, o tom by život měl být. Fajn fotky.
Dana Tomanová
Vždyť je to jedno, ti, co znají Prahu pochopili, ti, co neznají, najdou si to. Tady jde o pocity z maganákupáků a "cenové úrovně", a ty máme asi vesměs všichni stejné, tj.: "lapadla na vejry". Praha je krásná z jiného úhlu, z toho historického, i když tam je také řádný tlak na naše peněženky, když chce člověk něco vidět.
Lenka Hudečková
Nadi, hezké fotky, ale jinak Vás obdivuji, že jste se dobrovolně vydaly do NC. Já nesnáším nakupování a už vůbec ne tahle obr centra. Pro mě je odměna, když jede nakoupit Jiřík a já klidně doma uklidím celý byt. Pohled na Prahu je krásný. :-)
Marie Novotná
Moc hezká ,,jízda".Ráda se toulám a poznávám nepoznené-bez nákupů,prostě JEN TAK.Děkuji za krásné fotky a přiblížení zajímavých prostor.
Helena Votíková
Hezky jste si to holky užily. A to hračkářství je fakt síla... .
Zuzana Pivcová
Naďo, u nás na Chodově teď před pár týdny otevřeli zrekonstruované a hlavně zvětšené nákupní centrum. V té nové části je většinou jen občerstvení a značkové oděvy. Napřed jsem si to všechno prohlédla a udělala si představu, kam příležitostně půjdu a kam nikoliv. Mám celkem ráda tu část původní, na kterou jsem zvyklá. Věřím, že nákupní giganti jsou pro návštěvníky, kteří nejsou zvyklí se v takových prostorách pohybovat, útokem na nervy. Nedivím se jim. Pro mě to na běžné nakupování také není. Ale jak říkám, některé vytipované obchody už mám. A celkem se mi líbí i ta moderní architektura.
Jarmila Fialová
Jen jsem tím chtěla říct,aby někdo nehledal na Zličíně nákupní centrum Černý most...samozřejmě je tam metro jako mnohde jinde v Praze,to jen nákupní centrum na Zličíně se jmenuje Metropole :)
Hana Rypáčková
Moc vám to přeji, je hezké udělat si dámskou jízdu.Nakupování ovšem není nic pro mne.
Blanka Macháčková
Hezky sis to užila. Já se ráda courám nákupními centry. Je to pro mě relaxace. Ale musím být sama. A já bych dámskou jízdu nedala dohromady. Je to v rodině samý chlap. A ty se couraj tak akorát po O2 aréně, když je tam nějaký sport.
Naděžda Špásová
Jitko H., nepsala jsem to proto, aby se tam hned všichni vydali. Jarmilo F., a není to jedno? Na Zličíně je metro.
Jarmila Fialová
Nákupní centrum Černý most je na Černém mostě - na Zličíně je Metropole.
Jitka Hašková
Nákupní Centrum černý Most - tam bych v životě nešla. Projížděla jsem tam často autem při návratu domů a jímá mně hrůza doposud, když odtamtud jedu někam autobusem. Jste statečné, že jste se tam vypravily. Menších obchodních center je v Praze více a mám je blíž.