Procházka Ostravou
Foto: autorka

Procházka Ostravou

13. 10. 2017

Včera k večeru jsem šla přes Ostravu, nádherný podvečer, foťák na krku, a vzpomněla jsem si na Elenku, která mě před časem poňoukla(nebo ponoukla?) otázkou, zda fotím naše město. Vlastně spíš ne, nefotím, a když tak cizí města. A proč teda ne to naše??,  vždyť je krásné..... Možná vás tu není mnoho z Ostravy, možná ji ani neznáte, nebo máte úplně jinou představu, nebo ji znáte a jen tak budete mít chuť se kouknout. Tak vás zvu, pojďte se se mnou chvíli procházet.......

Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eliška Murasová
Evo, jsem ráda, že se naše město líbí, jsem tu nováček, a taky se těším na nějaké společné setkání.
Eva Balúchová
Dnes opět ponocuji,tak dočítám.Ostravu jste nám hezky představila.Sice jsem z Moravy,ale u vás jsem ještě nebyla.Doufám,že mě to na jaře vyjde a ráda se s vámi všemi ze severu potkám.
Marie Bartošová
Do Ostravy jsem jezdívala služebně, na prohlídku a focení nebyl čas, ale ta místa z centra většinou poznávám. Hezké fotky.
Naděžda Špásová
Eliško, Ostravu opravdu neznám, ale podle vašich super fotek, je i v tzv. Černé Ostravě spousta krásných ulic a zajímavostí. Díky za prohlídku. :-)
Lenka Hudečková
Eliško, měla jsem to také tak. Léta jsem bydlela v Liberci a kromě Ještědu a ZOO jsem nikdy nefotila...A když jsem byla jinde, tak jsem fotila jako zběsilá - architekturu, památky atd. A pak jednou jsem šla přes Liberec a říkala jsem si, že tam jsou taky krásné staré baráky a mnoho památek...a teprve mi toto došlo....Dnes bez foťáku nedám ani ránu :-) (Ale v Liberci už 7 let nebydlím)
Eliška Murasová
Marie, jistě můžeme, ale nevím, jak se předavají kontakty? V přátelích?
Marie Seitlová
Do Ostravy to mám kousek, jezdím pravidelně do divadla. Ostrava již dávno není černá, je pěkná a zelená. Eliško fotky to krásně dokreslují. Musíme se spojit a udělat sraz v Ostravě.
Marie Ženatová
Ostravu jsem vždy podle "vyprávění" považovala za "černou..." Loni jsem tam byla poprve na zájezdě a byla jsem velmi překvapena její čistotou, bělostí i krásou - připadalo mi, že je snad hezčí než Brno... Díky za připomenutí a zdařilé fotečky...
Zdenka Jírová
Procházka Ostravou byla moc hezká. Současnou Ostravu neznám. Poprvé jsem navštívila Ostravu jako studentka při exkurzi do chemických závodů v Hrušovanech a nějakou výstavu na Černé louce. Musím říci, že tehdejší Ostrava byla hrozná, špinavá a začouzená. Nikdy jsem už tam nechtěla jet. Jak vidím z Vašich fotek, vyrostla z ošklivého kačátka krásná labuť.
Eliška Murasová
Jsem moc ráda,že se vám mohla přiblížit naše město a budete mít chuť ho někdy navštívit.
Hana Práglová
Jsem ráda,že je tady opėt nėkdo z "blízka".Do Ostravy mám kousek a budu ráda,když se zde budou moci podívat i další "íčkaři"??
Anna Čípová
Paní Eliško, krásná procházka městem, které znám jen trochu. Budu to muset napravit. Fotky parádní a k návštěvě přímo vybízejí.
Jana Šenbergerová
Díky za pěknou procházku městem mých studií. Mně se tam líbilo i tehdy, když ještě byla Ostrava černá. Teď musí být mnohem krásnější. Teď znám jen prostor autobusového nádraží, kde občas přesedáme na cestách jinam.
Věra Ježková
Paní Eliško, díky za procházku krásnými fotkami. V Ostravě jsem byla před mnoha lety na třídenní konferenci a pamatuji, že jsem byla příjemně překvapena, že je hezká.
Hana Rypáčková
Ráda jsem se prošla Ostravou. Včerejší večer byl i na opačném konci republiky krásný..
Zuzana Pivcová
Ostravu osobně neznám vůbec, ale po tomhle článku a někdejším od Danušky už určitou představu mám, že to není už dávno ta Bezručova ukoptěná Ostrava. :-)
Elena Valeriánová
Eliško, jsem ráda, že nám možnost si prohlédnout Ostravu přes Tvé fotografie. No řekněte, není-li pravda, že Ostrava je šumné město. Děkuji mnohokrát, potěšila jsi mě. Protože já mám Ostravu ráda. Kdysi jsme byli s vnoučaty v loutkovém divadle a když jsme šli k autu viděla jsem na městské ulici přes přijíždějící tramvaj ten nejúžasnější západ slunka. A já neměla sebou fotoaparát :-(
Hana Lancová
Krásné fotky. Zrovna dnes do Ostravy jedu na sraz z gymplu. :o)))
Danuše Onderková
Eliško moc pěkné, ukázala jsi Ostravu z jiného pohledu než já. Moje fotky byly zaměřeny spíše k článku. Ale ičkaři si to spojí a udělají si celkovou představu.