Můj pohled na život
ilustrační foto: pixabay.com

Můj pohled na život

3. 9. 2017

K uveřejnění tohoto příspěvku mě inspirovala středeční debata na zdejším Ringu. Jde o myšlenky, které jsem sepsala před lety, ale pro mě mají stále svou platnost. Třeba zaujmou i někoho jiného.
Nehlásím se k žádnému náboženskému přesvědčení, protože jsem dospěla k vlastnímu pohledu na život a zjistila, že se mi díky němu žije na tomto světě mnohem lépe.
Už vím, že jakékoliv ustrnutí u toho jediného, pravého a pravdivého je zhola nemožné, pokud chci ve zdraví přežít. Život je ZMĚNA. Dotýká se také zákonů vesmíru. I ty se mění, alespoň pokud jde o náš lidský pohled na ně.
Mockrát jsem si myslela, že „tahle jediná kniha, tohle jediné učení“ je vrcholem poznání. Ukázalo se, že je to mnohem jednodušší, než to na první pohled vypadá. Přestala jsem hledat, a přesto jsem nacházela. Nejdříve mě to vyděsilo, protože to znamenalo ztrátu JISTOTY, a o tu my, lidé, přicházíme moc neradi. Jakmile jsem pochopila, že jedinou jistotou je NEJISTOTA, začala jsem zažívat krásu do té doby nevnímanou.
Každá chvíle má své KOUZLO, každá událost mi přináší POSELSTVÍ, ze kterého vyplývá jediný zákon – LÁSKA. Kde platí tento zákon, tam není třeba jiných zákonů. Alespoň pro mě a v této chvíli.
I já se měním ...

Hodnocení:
(4.9 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Doušová
Krásně a výstižně napsané. Není k tomu co dodat.
Lenka Hudečková
Jani, moc hezky jsi to napsala...souhlasím s Tebou :-)
Jana Šenbergerová
Děkuji všem, kteří vyjádřili svůj názor. Naďo, hvězdičkami se netrápím, na nebi jich je víc než dost. S tou láskou je to trochu složitější díky tomu, jak jsme si zvykli ji vnímat. Rozumím ti.
Naděžda Špásová
Jsem z toho jelen, ani jsem na to hodnocení nesáhla. Má být 5*****. Sorry
Naděžda Špásová
Jani, dobře jsi vyjádřila svůj životní postoj. V podstatě s tebou souhlasím. Dovolím si ti trochu oponovat v jednom. Ano, láska je hodně důležitá, ale není spasitelka. Ona k tomu životu je důležitá i ta víra, ale ne k tomu tam nahoře, ale sám k sobě. Aspoň já to tak chápu.
Zdenka Jírová
Mám podobný názor.
Alena Vávrová
Já tomu pro sebe říkám zákon universální lásky ke všemu a ke všem...díky, Jano!
Marie Seitlová
Jani zajímavý pohled na život, líbí se mi a přemýšlím o něm. A jak píše Ilonka, radovat se s každé chvíle, z každého krásně prožitého dne.
Ilona Kolářová
Plně se ztotožňuji s tvým pohledem. Člověk se nesmí bát, musí pochopit, že je tu za odměnu a ne za trest a radovat se z každé chvíle. :)
Hana Rypáčková
Jsem agnostik. Něćemu věřím, v lásku určitě. Život chci mít pod svou kontrolou co nejdéle to bude možné. Lidé nejsou na Zemi vyvrcholením selekce, která trvala čtyři miliardy let .Slunce je v polovině své existence a určitě to nebudou lidé, kdo za dalších šest miliard let spatří zánik světa.Však my se také lišíme od měňavek a bakterií. Nesmíme se brát moc vážně.Myslím, že jsme se dostali do nezdravé doby.Můžeme si za to sami. Ztrácíme hodnoty života.
Oldřich Čepelka
Úplně vším si nejsem jistý, ale respektuji názor a že jste jej tady uvedla.
Zuzana Pivcová
Tvůj článek je pro mě mnohem cennější než debaty o náboženství, např. v Ringu. Děkuji, že taková jsi.