Fotoreportáž: Víkendové couračky
Foto: autorka

Fotoreportáž: Víkendové couračky

24. 8. 2017

Sobota i neděle byly ve znamení rodinného oběda, takže jsme vyloučili návštěvu zahrady. Ale protože chci udělat něco pro své zdraví a vlastně i zdraví manžela a pejsků, vyrazili jsme si na takové malé couračky.

Sobotní couračka byla klasika. Vyrazili jsme na náš oblíbený Střížovický vrch. Foťák u toho nesměl chybět. Počasí ideální, slunce hřálo a mraky se opět předváděly, takže jsem cvakala a cvakala. Cestou lesem jsme si nasbírali i večeři v podobě malých krásných bedel a byly opravdu moc dobré. Obešli jsme si rybníček, kolem hospody Pohoda a 2 hodinky uplynuly jako voda. Každý má své místečko, kam rád chodí, a my máme ten kopec, na který se koukám z okna.

Nedělní poobědová siesta skončila odchodem mladých a my jsme tentokrát na couračku zvolili golf. Ne, opravdu jsme nepropadli tomuto snobskému sportu, ale nedaleko nás je vybudován už asi 10 let golfový resort. Dlouho jsme tam nebyli, naposledy, když byla vnučka Anička ještě v kočárku a pak asi ještě jednou a to bylo všechno ve stavu budování. Nachází se v Habrovicích, což je okrajová část města. Habrovice byly kdysi hojně navštěvované, protože se tam nachází rybník, který sloužil jako koupaliště. Bylo tam veškeré vybavení, jako hospůdka, kabinky, šlapadla, dokonce srubový kemp. Chodili jsme se tam s dětmi koupat. Jenže nějaký chytrák si usmyslel, že tam budou stát domy, takže se všechno hezky v tichosti zrušilo, zlikvidovalo a dnes už jsou tam zatím, jen kačenky a labutě s mláďaty. Sem tam se tam ještě někdo vykoupe, ale už to není ono. Stojí tam už několik nových domů a třeba si tam udělají soukromé koupání, kdo ví. To byla jen taková vzpomínka. Golfový areál je docela velký a byli jsme mile překvapeni, jak se tom tam zkultivovalo. Naštěstí se tam dá procházet i se psy, jezdí tam spousta kolařů, je tam i restaurace, zkrátka to tam vypadá moc hezky. Počasí bylo ideální, i když tentokrát to docela studeně foukalo. A zase jsem fotila a fotila.

Doufám, že se vám fotky z našich couraček budou líbit. Nazvala jsem to tak proto, že s našimi miláčky se to ani jinak nazvat nedá. Je jich trochu víc, ale věřím, že mi to odpustíte. Přeji hezký zbytek léta.

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Moc hezké, pohoda pro duši.
Helena Votíková
Naďo, krásně se couráte. A fotky super.
Naděžda Špásová
Ještě jednou děkuji za chválu. Je to pro mně inspirující, díky. :-)
Eva Mužíková
Nadi to je nádhera. Krásné povídání, fotky luxusní, jen tak dál.
Jaroslava Handlová
Naďo, moc ráda jsem se courala ústeckými končinami aspoň prostřednictvím hezkých fotek. Díky.
Marie Ženatová
Díky za kouzelné fotografie...
Zdenka Jírová
Moc hezké fotky z hezkého dne.
Elena Valeriánová
Mýlím, ze slovo "couračka" zařadím do svého slovníku, moc se mi líbí. Naďo, dej si ho patentovat :-)
Alena Tollarová
Naďo, dej něco z couraček na foto dne, máš tam hezké fotky.
ivana kosťunová
:)) :))
Naděžda Špásová
Ivanko, coura se u nás říká povětrné ženštině, protože courá po ulicích. Couračka je můj patent, protože ti naši dva pesani se taky courají, naštěstí ve vší počestnosti. :-)
ivana kosťunová
Couračky-to jsem ještě neslyšela, zapamatuji si.
Naděžda Špásová
Děkuji za hezké příspěvky. Mám radost, když udělám radost. Díky
Lenka Hudečková
Elenko!!! Když někdy přijedete k nám, my tu máme rybníků.....
Lenka Hudečková
Nadi, krásný článek, ale ty fotky, jsou ještě mnohem krásnější...Oblaka super a ta příroda také. Rybník plný ptactva, to ani nemluvím...paráda :-) :-) :-)
Elena Valeriánová
Na takové couračky bych se hned vydala také. Miluji rybníky a vůbec vodní plochy. Bohužel u nás v obci nic takového nemáme. Jo a fotek není nikdy dost.
Jiří Hudeček
Prošel jsem si to s vámi. Krásné fotky a ty bedly závidím...
Zuzana Pivcová
Jen více takových couraček, Naďo, ať z toho také něco máme.
Blanka Macháčková
Je tam u vás moc hezky. Nedivím se, že vyrážíte jen tak na couračky. A přinést si ještě večeři - perfektní.