Úplně obyčejná dovolená
Foto: autorka

Úplně obyčejná dovolená

13. 8. 2017

Je sobota 22.7.17 a nastává náš každoroční odjezd na dovolenou do Blatné. No, dovolená, jak se to vezme. Tak tomu může říkat naše dcera, která se účastní pracovního procesu. Pro nás je to 14tidenní výlet, nebo třeba vyvezení stařečků na čerstvý vzduch. Je zajímavé, jak jsou některé věci za tu spoustu let neměnné. Zase jsem dostala vynadáno, že toho mám s sebou hodně, zase jsme se nemohli vejít do auta, zase se to neobešlo bez trochy křiku a myslím, že kdyby naše zvířata uměla mluvit, tak mě sjedou taky. Nicméně dobrá věc se podařila a my jsme mohli vyrazit směr Plzeň. Krátká zastávka pro kávu a hamburgera u Mac Donalda a hurá, pokračujeme na jih.

Cestu samozřejmě popisovat nebudu. Proběhla v pořádku, tentokrát v poklidu a za necelé 4 hodinky jsme přestřihli pomyslnou cílovou pásku v Blatné. Máme tam k dispozici takový bungalov, který je v krásné velké zahradě. Vždycky se tam moc těšíme, i když letos s námi dcera byla asi naposledy, ale co bude dál, budeme řešit, až to nastane.

Měli jsme naplánováno pár výletů, ale člověk míní, příroda mění. První týden lilo z nebe a druhý týden lilo z nás. Něco málo jsme zvládli, jako tradiční návštěvu zámeckého parku. Daňkové už se vůbec nestydí a klidně se prochází mezi návštěvníky, tedy ti parohatí. Když jsme tam byli poprvé, skoro jsme je nezahlédli. Zajeli jsme si do jednoho městečka, kde jsme zjistili, že tam k vidění vlastně nic není, a pak jsme se ještě zastavili v Kadově u známého viklanu. No a pak už jsme se snažili, abychom se neuvařili v 35 stupních celsia a aby naši dva pejsci, králík Hugo a morče Mates všechno ve zdraví přežili.

Čas se samozřejmě nezastavil, takže 14 dní uteklo jako voda. A protože je opakování matka moudrosti, vyslechla jsem si to samé, co na začátku, ale jako vždy, auto se nafouklo  a my plně naloženi vyrazili zpět na Plzeň a domů. Trochu nám bylo líto, že jsme se nikam nedostali, ale sedět na zahradě, popíjet kafíčko a koukat na krásné mraky, nebo si obejít rybníky a pole při podvečerních procházkách, to také vůbec není k zahození. A hlavně ten boží klid. Jsou tam sice dva lomy, ale na ty jsme už zvyklí, takže je ani nevnímáme.

Vzhledem k tomu, že, mraky jsou moji favorité, nafotila jsem jich opravdu hodně, ale jsou tam naštěstí i jiné objekty, takže se nemusíte bát, že uvidíte jen nebe, a neunudím vás k smrti. Přeji všem hezký zbytek prázdnin a ještě spoustu krásných zážitků. Chci jen říct, že i úplně obyčejná dovolená může být moc příjemná a uspokojující.

Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Ještě jednou všem moc děkuji za vaše milé příspěvky. Díky
Marie Ženatová
Naděnko moc děkuji za milý článek i fotečky. Já jsem byla před týdnem za kamarádkou v Brně - Řečkovicích na poutní slavnosti - bylo to nádherné. Překrásná bohoslužba ve venkovním areálu, mnoho krojovaných dětí i mládeže - jejich odpolední vystoupení zase v přírodním prostředí. A na závěr tance Moravské besedy, České besedy a úplně poslední nádherná Československá beseda - úžasné zážitky, bohužel jsem neměla foťáček, abych si to všechno zdokumentovala...
Hana Rypáčková
No a já návštěvu kvůli noze a šetření se na zájezd a horku nedala..Tak příště Naďo...Blatná je krásná..Na fotkách je vidět ta pohoda..
Jaroslava Handlová
Naďo, já sice miluji svět, ale mám to ráda i v naší domovině. Všechny tvoje snímky vypovídají o zajímavé různorodosti pěkně prožité dovolené, potěšila jsi mě.
Jitka Mošovská
Naďo, prima odpočinek. Do Blatné jsem jezdila, jako malá. Zámek i oboru znám sice bez daňků.
Eva Mužíková
Naďko, obyčejná, ale určitě nádherná. Takové bych dala přednost před zahraniční, moře moc nemusím. Potřebuji přírodu. Dovedu se těšit z rozkvetlé louky, potůčku, kamenů v řece, nebo jen tak z mraků nad hlavou, či bubnujícího deště. Když k tomu všemu mám společnost lidí mně milých a pochopitelně toho mého chlupàče, jsem šťastný člověk. Domeček jste zvolili opravdu lákavý, no a k fotkám neříkám nic jiného, nežli: " Umíš potěšit ":)))))
Naděžda Špásová
Moc všem děkuji za hezké příspěvky. Opravdu si toho vážím a těší mě, že moje úsilí nevyšlo naprázdno.
Věra Ježková
Hezký článek, hezké fotky.
Alena Vávrová
Nadi, z Blatné jsem znala jen městečko a zámek jen zvenčí a park, daňci tenkrát byli ještě někde schovaní. Z tvého vyprávění a krásné fotodokumentace vidím, že i okolní příroda je moc krásná. Taky jsem obdivovatelka mraků - kdekoliv se mi zdají jiné než u nás.
Alena Tollarová
Ten domeček se mi moc líbí. Vypadá, že je k odpočinku jako stvořený. Mám pocit, že by se mi tam taky líbilo. Ano, věcí na 14 dní je potřeba asi hodně, proto radši jezdíme třeba na 4 dny, ale častěji a pokaždé někam jinam.
Jarmila Komberec Jakubcová
Dovolená to musela být moc pěkná. Blatnou neznám jen jsem jednou projížděla. Líbí se mi fotky.
Blanka Macháčková
Moc hezky se to čte. Ty cestovací detaily si dokážu živě představit. Auto sice k prasknutí, ale jen kdyby něco chybělo, to by byl malér:)
Mirek Hahn
Článek mi padl do noty. Dopřávám si podobnou dovolenou v jiném místě naší republiky. Táhnout se do světa už mne nebaví :-)
Soňa Prachfeldová
Krásné odpočinkové místo, každý rok tam zajíždím a také mlsání v cukrárně a výlety okolo, je to tam super, nedivím se Naděnko, že tam tak ráda jezdíš a fotky bezva.
Elena Valeriánová
Ji, taky ráda fotím mraky. :-)
Elena Valeriánová
Úplně obyčejná dovolená? Ke spokojenosti by mi to stačilo. Rybníky, louky, koně atd. To by bylo záběrů. Naďo, z fotek i článku je vidět, že to tam máš ráda a že se tam cítíte všichni dobře. A to je fajn. Jeden má rád moříčko a jinému stejné potěšení přinese procházka v polích. A tak to má být.
Jiří Hudeček
Krásné fotečky a jestli byla i krásná dovolená, to musíš posoudit sama. Ale podle té přírody a zvířátek určitě byla....
Lenka Hudečková
Naďo, hezky napsané a ty fotky, ty tedy jsou. Mraky i to ostatní se Ti moc povedly :-)
Helenka Červenka
Děkuji za připomenutí, v Blatné jsem byla letos poprvé a opravdu je tam krásně a fotky se ti moc povedly
Zuzana Pivcová
Zrovna jsem si říkala, že už asi nikam do ciziny nepojedu a podívám se u nás doma. Ta Tvoje úplně obyčejná dovolená by se mi moc líbila.