Co mi to říkáš? Píseň na text Zuzany Pivcové
Foto: autor

Co mi to říkáš? Píseň na text Zuzany Pivcové

17. 7. 2017

Pravidelně zabrousím do poetického portfolia, které zde na portálu má všem čtenářům k dispozici Zuzka Pivcová, a její báseň, ve které slyším hudbu, zhudebním. Je to pro mne tvůrčí radost, protože básně (texty) jsou velmi často vysloveně písňové. Poslední písnička, kterou zde předkládám, má dokonce dvě verze, ta starší, byť se Zuzaně líbila, se nakonec nelíbila mně. Takže vznikla verze druhá, kterou jsem "oděl" do obrazového klipu a opatřil běžícím textem. Trochu s humorem (ač je písnička vážná) jde o jakési "karaoke". Kdo chce, může si zpívat.... melodie je jednoduchá. Přeji všem příjemně rozezpívaný den (samozřejmě, že ne jen kvůli této písničce).

(foto: Lubomír Müller)

Hodnocení:
(5 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Již se nemohu dočkat pokračování. Snad až se Zuzana vrátí do Prahy. Tleskám hlasitě...
Vanda Blaškovič
♥ pro Zuzanu a ♥ pro Luboše + Zdenku . Ahoj a zdravím! Vanda
Věra Ježková
Nádherné, až se tají dech.
Eva Mužíková
Nádhera, jinak to říci nedovedu.
Elena Valeriánová
A taky jsem chtěla pochválit fotografii v úvodu článku.
Elena Valeriánová
Úžasné! Nádherná slova, hudba i zpěv. Děkuji za krásný zážitek.
Lubomír Müller
Děkuji všem za to, že mé písně za texty Zuzky posloucháte a hodnotíte, a jsem rád, že to hodnocení je příznivé. Píšu to opravdu s vděčností a snad pochopíte, že i se skromností, protože vím, že k úplné dokonalosti mého provedení se ještě musím propracovávat. Proto se nad milým komentářem Marcely usmívám, kdepak já a Petr Hapka! I když jistá podobnost by tu byla - taky už mi docela šediví strniště na bradě. Šansonů na básně Zuzany Pivcové je už toli,, že by to vydalo na samostatný recitál. Tak snad ho někdy uskutečním(e). Děkuji ještě jednou i za Zuzku.
Alena Vávrová
Ve vašem případě je to ideální spojení básnířky a textařky, hudebníka a interpreta. A Marcela nemá daleko do pravdy. Palcuju.♥♥
Helenka Červenka
Poslouchám a nedýchám...
Marie Seitlová
Moc krásná píseň na text Zuzky, musela jsem si ji pustit 2x, nádhera. Díky za ní.
Hana Rypáčková
Senzační...
Marie Foltýnová
Moc hezky zhudebněná Zuzčina báseň.Dobře se poslouchá.
Marie Doušová
Nádherné.Lubomíre a Zuzanko, jen tak dál ,moc Vám fandím a děkuji. Jste talentovaní.
Marcela Pivcová
Dnes si při poslechu opět uvědomuji, že po Petru Hapkovi přišel Lubomír Müller...
Zuzana Pivcová
Lubomíre, mně se vlastně ty mé verše začnou vždycky líbit až s Tvou hudbou, do té doby jim velký význam nepřikládám. Takže teď dávám pět hvězdiček Tobě, ne sobě.
Marie Ženatová
Moc hezké...
Jarmila Peerová
Gratuluji Zuzanko,své krásné verše jsi " povýšila " do hudební sféry a to je moc dobře....
Jiří Libánský
Opravdu povedené. Text je zdůrazněn jeho zobrazením. To se mi moc líbí.
ivana kosťunová
Ty texty se opravdu zpívají samy. Moc hezké, skoro už to přesahuje rámec íčka- nešlo by to posunout dál ? Nabídnout nějakému producentovi, nebo tak něco ? Jste skvělý tandem.
Olga Štolbová
Líbí, líbí...Teď zrovna nenacházím ta správná slova, ale jsem nadšená. Lehce zapamatovatelná melodie i slova, brzy si ji budu broukat i tichounce pozpěvovat. Díky, Lubomíre a Zuzko. Hezky mi začal den. **************