Kde se nachází tento kostel?
Foto: autorka

Kde se nachází tento kostel?

7. 5. 2017

Tento kostel se nachází v malé obci v okrese Karlovy Vary. První zmínka o  vesnici je přibližně z roku 1360. Kostel byl původně gotický, v 17. století byl přestavěn do barokního slohu. V r. 2010 byla ukončena dlouholetá rekonstrukce, V obci je ještě několik pozoruhodných zajímavých pamětihodností, jednou z nich je borovice Černá dáma. Tato indicie bude pro hádánkáře určitě dost nápomocná.

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Ta borovice opravdu pomohla.
Naděžda Špásová
Děkuji za váš zájem, ano bylo to rychlé. Nechtěla jsem z toho dělat tajemný hrad v Karpatech. Kostel stojí na náměstí ve Valči. Černá dáma bohužel chráněna není.
Zuzana Pivcová
Už jsem si vlastně jen potvrdila to, co tu bylo řečeno. Stačily kostely v Karlovar. kraji, borovice je úžasná, ale nechráněná?
Jitka Hašková
Našla jsem díky Černé dámě.
Lenka Hudečková
Letošní slavnost květů bude za 14 dní v sobotu... :-)
Anna Potůčková
Tak to byla dnes rychlovka. Černá dáma velmi pomohla. Od roku 2006 zde probíhá festival, jehož název je dle dané obce. A v květnu každoročně je zde slavnost květů.
Ilona Kolářová
Poznala jsem jen díky Černé dámě.:)
Jana Kovářová
Mně stačilo kostely v Karlovarském kraji, Černá dáma to jistila. V obci žije 387 obyvatel.
Anna Čípová
Černá dáma pomohla a to moc. Nalezeno hned.
Lenka Hudečková
Jezdíme se nejméně 1x za rok a byli jsme tu zrovna minulý týden :-)