Poznáte toto nádraží?
Foto: autorka

Poznáte toto nádraží?

15. 4. 2017

Toto město není nijak zajímavé. Je v něm jeden z nejstarších kostelů u nás a v létě, kromě jiného, se tu koná jeden známý rockový festival. Kdysi tu bylo moc hezké nádraží, bylo zbouráno a místo něj bylo postaveno nové, podle mě děsné. Jednu dobu tu vlaky nestavěly, nyní je zastávka obnovena.Za války bylo součástí Sudet. Hezké hádání.

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helenka Červenka
Tak jsem byla vedle jak jedle, já myslela Kyšperk
Naděžda Špásová
Ještě jednou moc děkuji, že jste se zúčastnili v tak hojném počtu. Moc mě to potěšilo. Děkuji. :-)
Lenka Hudečková
Vroutek mě napadl, protože vím, že osud pocházíš :-)
Anna Čípová
Přišla jsem pozdě, tak zase příště.
ivana kosťunová
Naďo, vždyť se nic nestalo, těch indicii bylo více, a nakonec je to jenom zábava, a díky každému m kdo k ní přispívá. Byla by škoda, kdybyste se přetala účastnit. Paní Blešová to napsala moc hezky
Zuzana Pivcová
Já jsem byla celý den pryč a teď koukám, ale stejně bych nepřišla na to, co to je za místo. To ale není, Naďo, Tvá vina. Ráno jsem jen spěšně hledala rockové festivaly. Myslím, že ten Vroutek tam byl, ale nějak se mi to nezdálo. Pak jsem odjela a teď už je to odhalené. Budu ráda, když nádraží budou i nadále.
Zdenka Žichovská
Přišla jsem až teď, toto pátrání mohlo být zajímavé a určitě nebylo jednoduché a to mě baví. Už můžu trošku pracovat, tak zahrada má přednost.
Mirek Hahn
Tak jsem to nestihl......
Naděžda Špásová
Nejdříve se musím velice omluvit. Ano, pivovar tam byl. Nikdy jsme se o tom neučili a ve wiki jsem to přehlédla. Vzhledem k tomu, že tu zítra nebudu, odtajňuji nádraží. Je to Vroutek, moje rodná vesnice. Slibuji, že už se do nádraží, pokud možno, pouštět nebudu. Děkuji všem za snahu a ještě jednou se omlouvám.
ivana kosťunová
Mě taky, a díky za to patronce Iloně
Ilona Kolářová
Miluško, je to jednoduché. Ve svém profilu si dáte: Založit nový článek, do titulku Poznáte toto nádraží, pak text a vyberete rubriku cestování. No a pak fotografie. Jednu titulní, tu můžete rovnou z počítače a pak přidat, pokud jich budete chtít uveřejnit víc. Ale ty si musíte nejdříve nahrát do galerie. A pozor, aby tam nebyl název nádraží. Já už jich mám připravených k vydání dalších pět. Nejvíc práce mi dá hledání fotek a retušování nápisů. Už se těším, s čím překvapíte.:)
ivana kosťunová
Snad jsem to tedy našla, ale byla to fuška. Nebýt více indicií, nenašla jsem. Nevěřila bych, kolik festivalů se pořádá v srpnu. Název připomíná jeden rukodělný nástroj a v obci stojí památná lípa.
ivana kosťunová
vznik obce r. 1227
Ilona Kolářová
Tak teď už vím. Sedm písmen.
Naděžda Špásová
Miluško, on tam ten pivovar nikdy nebyl. Tak ještě nápověda, první zmínka o obci je z r, 1227 a ten kostel je románský. Tak teď už to bude hračka.
Ilona Kolářová
Já jsem se teď vrátila s lítání na Milešovku a opravdu nevím, ani podle nápovědy.
Naděžda Špásová
Vidím, že se snažíte, ale musím vás zklamat. Pivovar, ani nějaký politik tam nikdy nebyli. A na tři slova, nebo tři písmena to také není. A na T, také nezačíná. Helo Č., obávám se, že jsi někde jinde. Ale u některých přihořívá.
Věra Lišková
Díky nápovědám jsem dost bloudila, ale nakonec i našla to nádraží, které sice moc neláká k návštěvě, ale když se vymění první písmenko, je tu souvislost s velikonocemi.
Marie Pudichová
Jestli jsem někoho zmátla, tak mi musíte prominout. Začínám... Děkuji :-)
Marie Pudichová
Omlouvám se, ale když jsem psala komentář tak jsem byla jednou nohou na útěku. Mělo být 3 slova. První začíná na T.
Helenka Červenka
Konečně to mám, to byl ale šperk! Várečné právo potvrdil městu Rudolf II. v roce 1579. ještě nápověda-vynálezce ofsetového způsobu tisku.
Jiřina Votavová
V mém městě s tímto nádražím byl pivovar v polovině 18. století a na tři písmena není.
Marie Pudichová
Možná se mýlím, ale myslím, že jsem to našla. Je to na 3 písmena?
Jiřina Votavová
Obci hodně prospělo otevření železnice v roce 1873.
Jitka Hašková
Už vím, ten festival je velmi známý, momentálně bojuje o své přežití v tomto městě, protože město chce tento areál měnit. Také je tam známý pivovar, kde byl zaměstnán jeden velmi známý politik v předchozím režimu.
Naděžda Špásová
Tak ještě jedna, ten festival je nářez.
Zuzana Pivcová
Prošla jsem nabídku festivalů, ale nenašla.
Naděžda Špásová
Malá nápověda, ten festival je v srpnu.
Helenka Červenka
Půl hodiny hledám, dle indicií jsem zatím nenašla