Květy jara
FOTO: autorka

Květy jara

14. 4. 2017

Je krásný jarní den, který, jak jinak, trávíme na chatě. Foťák mám po ruce, a tak běhám po zahradě a snažím se vyfotit každou kvetoucí kytičku v trávě, záhoncích a skalce. Miluji jarní zeleň, kdy se všechno probouzí, takže fotím i obyčejné kvítky, ty pěstěné a pár květů na stromcích. Mám velkou radost, protože nám letos poprvé vykvetl rododendron, magnolie má pouze jeden květ, ale je nádherný, macešky jsou jedna hezčí než druhá a nová hortenzie to doplňuje. Zelené keříky už se taky mají čile k světu, ale ty si nechám na jindy. Přiznám se bez mučení, že kytičky na skalce neznám, poznám jen barvínek.

Je to zatím začátek, ale i tak mám z těch darů přírody velkou radost. A protože nejsem lakomá, tak se o tu radost chci podělit i s vámi. Spousta z vás má asi hezčí zahradu, ale nám ta naše ke štěstí stačí. Práce je dost jak na malé zahrádce, tak na zahradě velké.

Přeji všem radost z rozkvetlé přírody.

Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Práglová
Obrázky mě potěšily na dušičce.
Eva Mužíková
Nadi, tak to jsme na tom stejně. Mám palouček plný kvítek a znám podle názvu jenom pomněnku, petrklíč a macešku:))))Bane, ještě některé bych dokázala nazvat, ale vůbec mi moje neznalost nezmenšuje radost nad každou nově rozkvetlou. Hezké fotky.
Lenka Hudečková
Nadi, až dneska jsem se sem dostala - máš krásné kytičky, musí Ti dělat hodně radosti.... Magnolie nádherná...i když jen jeden květ.... my si cestou do a z Liberce taky užívali aspoň pohledy na zahrádky, na rozkvetlé stromy, keře a kytičky...je to radost!!!! Díky :-)
Naděžda Špásová
Děkuji za příspěvky. Elen, ona je takhle koupená.
Hana Rypáčková
Naďo, opravdové jaro......
Elena Valeriánová
Ta rozkvétající krása přímo nutí vzít foťák do ruky. Nádhera, ale nejvíce mě překvapila ta kvetoucí hortenzie. Tak brzy?
Zdenka Jírová
Přímo vás vidím, jak pobíháte po zahradě a těšíte se z nově nalezené rozkvetlé kytičky, z čestvě ujmutého stromku nebo keře. Také jsme to dělala jak doma tak na chalupě, Teď bydlím v paneláku a stačí mi balkon pokojové kytičky.
Zuzana Pivcová
Dnes jsem se pokusila udělat několik jarních záběrů na sídlišti. Ale takovouto krásu bych tam přece jen marně hledala.
Alena Tollarová
Naše rozkvetlé jarní zahrádky po dlouhé zimě, to je něco! Taky jásám nad každým kvítkem.
Marie Ženatová
Děkuji za krásné fotečky, moc mne potěšily, právě jsem také přišla ze zahrádky...
Jana Šenbergerová
Díky za pěknou procházku vaší zahrádkou. Zlatý déšť se říká také štědřenci. Rododendron má krásnou barvu a magnolie bude nádherná, až bude samý květ. My dnes byli v parku na medvědí česnek a užívali jsme si zeleného trávníku posetého bílými a růžovými sedmikráskami, zatímco mezi stromy byly spousty fialek, poslední sasanky a zlatavé orseje. I volná příroda je teď moc krásná. Tak ať se vám na zahrádce nejen dobře odpočívá, ale i radostně pracuje.
Jitka Hašková
Krásná zahrádka, ale zlatý déšť vypadá jinak, toto je zlatice. Vím, že se většinou zlatici říká zlatý déšť, ale asi jsem ovlivněna svým původním povoláním programátorky, že si potrpím na přesnost.
Ilona Kolářová
Takové jarní dny mám nejraději.:)