Hana Maciuchová má cenu za čtení
FOTO: M. Votavová

Hana Maciuchová má cenu za čtení

6. 4. 2017

Oblíbená herečka si připsala další ocenění, tentokrát za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova. Přesněji, za to, že načítá audioknihy, které jsou stále oblíbenější.

Nahrávání audioknih se věnuje čím dál více umělců. Zájem o ně totiž stoupá. Pustit si knihu čtenou hlasem oblíbeného herce láká lidi, kteří nemají čas si sednout s klasickou knihou a tak si tu audio pouštějí třeba při jízdě v autě. Láká i lidi, kteří mají potíže se zrakem nebo jsou prostě jen unaveni vysedáváním u počítačů a raději poslouchají, než by četli.

Asociace vydavatelů audioknih proto začala umělce, kteří se této disciplíně věnují, odměňovat a chce je více propagovat. Hana Maciuchová si ocenění váží. Lidé se jí často ptají, zda je těžké namluvit knihu. „Radostně těžké,“ odpovídá. „Nejde jen o to knihu přečíst, svým způsobem je to má něžná interpretace textu,“ vysvětluje.

Asociace vydavatelů audioknih se chystá letos udělovat ceny za nejlepší audioknihy za loňský rok. V deseti kategoriích bojuje celkem sedmdesát sedm titulů. Rozhodovat o vítězi bude odborná porota i veřejnost. Kdo má tedy rád poslouchání knih načtených známými umělci, může pro tu svou oblíbenou knížku hlasovat až do konce dubna na  www.o2.cz/audiokniharoku.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Je to skvělá herečka s ohromným šarmem
Jana Šenbergerová
Paní Maciuchová je skvělá a cenu si určitě zaslouží. Našla bych řadu dalších, kteří by ji také mohli klidně dostat.
Naděžda Špásová
Hanu Maciuchovou mám moc ráda. Je vynikající ve všem, co dělá. Kouzelná je jako komička. Je to stále dáma, z které by si měly mladé herečky a nejen ty, vzít příklad.
Ilona Kolářová
Hanu Maciuchovou měl v loňském programu i můj syn, letos mu opět přislíbila účast na kulturním festivalu.
ivana kosťunová
Nedokázala bych vybrat tu nej...
Marie Ženatová
Sobotní gruntování v dětství jsem nejraději prováděla při poslechu rozhlasových her a měla jsem ráda i četby z knih na pokračování... Takže jsem své oblíbené knize také už dala svůj hlas.
Jana Šenbergerová
Milovala jsem rozhlasové hry a četbu z knih na pokračování. Dávám svůj hlas mé oblíbené knize.