Poznáte toto nádraží?
Foto: autorka

Poznáte toto nádraží?

6. 4. 2017

První zmínka o městě s tímto nádražím je z r. 1369. Do roku 1960 patřilo do okresu Karlovy Vary, od r. 1960 je v okrese Louny. Z pamětihodností mohu nabídnout novorománskou synagogu z 19. století, která byla poničena Němci v r. 1938. Asi největší raritou byl první pomník V.I. Lenina v Evropě, postavený počátkem minulého století. V minulosti zde působila velká vojenská posádka. Počet obyvatel je přes 6200. Leží na trase Ústí nad Labem - Plzeň. Nádraží působí trochu otlučeně, ale jinak je celkem zachovalé.

Myslím, že to asi nebude nic těžkého, tak hodně zdaru všem. Omlouvám se za fotky, hrozně na mě pospíchali.

Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Tak vidím, že už je dohádáno. Ano jsou to Podbořany a je to moje rodné město. Byla tam totiž před mnoha lety porodnice. Dokonce se tam narodil i syn. Jste skvělí hadači.
Zuzana Pivcová
Lenka už to skoro řekla, ale stejně tu, Naďo, ten správný název ještě nezazněl. :-)
Lenka Hudečková
A já vím, to nádraží je podbořeno :-)
Anna Čípová
Vím. V r.1969 jsem tam byla na chmelu.
Jan Fencak
NEVIEM , ALE FOTO JE V POHODE
Ilona Kolářová
Mrkev se říká zelenooranžovým vlakům, které patří soukromé společnosti GWTR. Neplatí tam tarif Českých drah.
Jana Šenbergerová
Bez Helenky Č. bych na to asi nepřišla, nádraží neznám, ale už vím, kde se nachází. :-) Ivano K., mrkev bez uvozovek je moje oblíbená zelenina. V uvozovkám bude možná součástí vozového parku na uvedené železnici.
ivana kosťunová
Co je to "mrkev "?
Helenka Červenka
Vím, pomohl mi rok první zmínky o městě. Přidám zpěvačku Marcelu Březinovou.
Ilona Kolářová
Znám, jezdí tady jak vlaky ČD, tak "mrkev".
Naděžda Špásová
Jsem ráda, že se dobře bavíte. Vím, že to není těžké a nevadí mi, že jste na to tak rychle přišli. A dík, že jste to neprozradili. Já těch nádraží zase tolik neznám. :-)
Mirek Hahn
To tedy vůbec lehké nebylo..... Někdo si dal schválně práci aby o dvě obce vedle postavil stejné nádraží. Jak tenkrát věděli, že se budeme bavit hledáním nádraží ?
Hana Rypáčková
Já poznám přestupovali jsme tam na autobus na jeden náš krásný výlet..
Zdenka Žichovská
Pokud byl Leninův pomník odhalen v roce1923 a židovský hřbitov z roku 1889, se nachází asi dva kilometry jihovýchodně, tak už vím. Je to město ......... Ale pro mě to lehké nebylo. A teď už poběžím na vlak, jedu do Olomouce.
Anna Potůčková
Tak dnes to nebylo vůbec těžké, otázka mě stála asi jen5 minut času. Pomohla indicie synagogy. Já přidám, že asi dva kilometry jihovýchodně od města se nachází židovský hřbitov. A i já děkuji za tuto rubriku a za ten skvělý nápad zabavit aktivně čtenáře.
Zuzana Pivcová
Taky mi hledání vyšlo, sama bych to nepoznala. Věděla jsem spíš o vojenské posádce v blízkém větším městě, protože odtamtud byl jeden pracovník resortu obrany, kterého jsem znala. Ale teď mi neomylně pomohl vůdce proletariátu. :-D
ivana kosťunová
Našla - dnes tedy googl zapracoval.
ivana kosťunová
zatím nevím, ale zapátrám.