Nedělní odpoledne na Miladě
FOTO: autorka

Nedělní odpoledne na Miladě

25. 1. 2017

Tak jsme se i my, v Ústí nad Labem, konečně dočkali slunečného odpoledne. V týdnu jsme se s dcerou domlouvaly, že bychom o víkendu mohly jet na Miladu. Ona na běžky a já s foťákem. A protože dal pánbůh, vykouklo během dopoledne slunce, ale  okolí zůstalo trochu zamlžené. Když nám slehl oběd, teple jsme se nabalily a odjely jsme k již zmiňovanému jezeru.

Když jsme dorazily na místo, byla jsem překvapená, kolik lidí mělo stejný nápad a vyrazilo ven, ovšem na běžkách tam byla jen dcera. Nazula lyže a vyrazila jedním směrem, já vybalila svůj foťáček a vyrazila směrem k vodě. Jezero bylo částečně zamrzlé, pro vodní ptactvo byly upraveny malé vodní plochy bez ledu. Když jsme na Miladě byli na podzim, tolik kačen tam rozhodně nebylo. Labutě se majestátně procházely kolem, kachny se máchaly ve vodě. Trochu mě vyděsil labuťák, který se asi nechtěl fotit, nebo se bál o své teritorium, protože mě docela rychle vyhnal od vody do patřičné vzdálenosti. A to mazal, prosím, po ledě.

Musím se přiznat, že mi ten malý výlet udělal opravdu moc dobře. A kupodivu jsem s sebou ani jednou nesekla. Na břehu seděla mladá labuť a docela mě udivilo, že se nechala pohladit, ale pak toho asi měla dost, zvedla se a odešla do vody. Příroda pod modrým nebem vypadala opravdu moc hezky. Snad to z fotek bude vidět.

Výlet byl krátký, tak i moje povídání nebudu protahovat. Na konec jsem si dovolila dát fotku, která vyjadřuje pohled psa, kterého chce pohladit jeho panička. Musela jsem se hrozně smát, protože já ho opravdu miluju. Věřím, že těch hezkých dnů se sluncem už bude jen přibývat a všichni si je ve zdraví budeme užívat.

Hodnocení:
(4.7 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Naďko, to jsou nádherné fotky mne zaujala hodně ta: " Pod ledem " 2x...no a ty oči nakonec, co dodat, to jsou zkrátka čivavy, k úsměvu je nepřemluvíš:))))))))
Marie Seitlová
Naďo, krásně jsi prožila neděli a máš krásné fotky. U nás bylo také krásně, slunečno, tak jsem se šla projít k lesu.
Naděžda Špásová
Díky všem za příspěvky. Ilono K., on se takhle tváří, když se ho někdo chce dotknout. Není to mazel, je to prostě čivava.
Ilona Kolářová
Ta poslední fotka je kouzelná. :) Na Miladě jsem v zimě ještě nebyla.
Zdenka Jírová
Hezký výlet s labutěmi. Mám je ráda, pozorujeme jejich život na rybníku u nás v Teplicích.
Jarmila Komberec Jakubcová
Krásné fotky a zajímavé vyprávění. Milau neznám. Do severočeského kraje jezdím jen velmi málo. Bohužel.
Soňa Prachfeldová
Užila sis Naděnko, určitě jsi se vrátila nabitá energií z tak krásné procházky. Fotku suprové !!!
Alena Tollarová
S labutěmi se potkávám, ale asi bych se bála jít ji pohladit. Koukám, že se na Miladu taky budu muset vypravit, vždyť to nemám daleko.
Hana Rypáčková
Naďo, už jsem se pokochala... Taky jsem labuť nehladila...Byla zdravá? Psi se někdy před pohlazením tak jakoby sníží a oči obrátí..."Co chceš?" To znám...Syn se do Milady zbláznil...Objevil ji ze služebky a často se tam staví....
Lenka Hudečková
Naďo, děkuji za sdílení, krásná příroda a to ptactvo, paráda.... nádherné fotky... :-)
Marie Ženatová
Také jsem si v neděli odpoledne vyšla s foťáčkem, ale fotografií mám daleko méně, Vaše jsou nádherné, díky moc...
Zuzana Pivcová
Moc hezké. A pohladit labuť, to se mi asi nikdy nepodaří.