Přilepená
Ilustrační foto: pixabay.com

Přilepená

15. 1. 2017

Už dost dlouho mě obtěžovaly malé mušky, které lákala rozsvícená obrazovka mého PC. Občas jsem po některé plácla a shodila si mikrofon, další se mi zase podařilo umělecky ztvárnit coby černou šmouhu na monitoru. Když mi jiná vlítla do huby a já ji spolkla, tak to byla ta pověstná poslední kapka.

Důkladným pozorováním poletujících potvůrek jsem objevila jejich tajnou základnu. Firmu Aero-muchy si vybudovaly v největším z mých květináčů. Jedna zrovna kontrolovala okolí letiště, tak jsem ji chladnokrevně přitlačila ke květináči. Druhou jsem rozmázla na okně, třetí jsem připlácla na bílou zeď a čtvrtou se mi podařilo rozmáčknout tlesknutím obouruč. Jsem dobrá! Tak, a máte to, holky, sečtený, vyhubila jsem vás!!! 

Asi jsem se radovala předčasně. Za dva dny opět poletovalo kolem monitoru nejméně pět dalších muších kousků. Zakoupením specilapačů na hmyz jim skončily zlaté časy. Opatrně jsem odbalila šest žlutých lepkavých trojúhelníků a zapíchla do hlíny.

Už vím, jaké to je, sednout někomu na lep. Jako první jsem se k trojúhelníkům přilepila já. Následovaly vlasy…pak svetr…pak listy květin a konečně i první oběť. Muška vyslaná letovou věží na start se rozlítla ...a přistála na lepítku. Poté se přilepily další stroje a taky několik mechaniků, letušek, pilotů, administrativních pracovníků, uklízeček i taxikářů.

Aby jim to nebylo líto, občas jsem se přilepila i já. Ne zrovna při odletu, ale při zalévání kytek. To prevítstvo nejde z prstů dolů. Na co pak sáhnu, k tomu se přilepím.

A protože dvakrát týdně zalívám, dvakrát týdně jsem přilepená. Nejčastěji se přilepím k vodovodnímu kohoutku, jak chci to lepidlo honem umýt, poté se přilepím k nádobce s Jarem. Na trojúhelníčcích sice úspěšně přibývá zaměstnanců Aero-muchy,  ale já už mám ulepený celý byt. Pomoc, teď právě jsem se u PC přilepila k písmenku ttttttttttttttttttttt...

 

Hodnocení:
(5 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Ptáček
Tak jednu radu do pléna. Stačí stolní lampička, otočit žárovkou dolů a pod ní dát nejlépe antikoro nebo sklo mísu s trochou vody a kapkou jaru. Když svítí jen monitor a toto, jdou za světlem, narazí na žárovku a spadnou. Jar jim zabraňuje v plavání. Používat dokud není úlovek 0.
Anna Potůčková
Pak mám spát, když si představím přilepenou Helenku společně s mouchami
Lýdie Dedíková
Líbí se mi, jak vtipně je tento článek napsaný, A hmyz? Ten znám z chalupy. Chápu vás, jenže u nás jsou to většinou vosy nebo ovádi.....:-)
Marie Seitlová
Heli, článek se mi líbí a obdivuji tě, jak z malé mušky dovedeš napsat tak humorný článek.
Alena Tollarová
Helenko, Tvůj humor je neodolatelný. Čtu nahlas manželovi, takže jakoby o jedno přečtení víc, jo. No, taky se mi zdá, že zalívat v zimě dvakrát týdně je docela dost ... a ty černý mušky mršky taky sem tam u nás poletují.
Naděžda Špásová
Helo, přilepování mám taky vyzkoušené. Mám na dveřích špajzu zevnitř nálepku na moly. Vlasy a rameno už si to vyzkoušely. Ty mrchy muší se dělají z přelití. Mám babskou radu. Šlupky z cibule se svaří, scedí, nalijí do rozprašovače a nastříkají na kytku. Hodlám to co nejdříve vyzkoušet. Jinak jsem se opět pobavila. Vidím tě, jak se oháníš, ale nesměju se ti, protože ty potvory jsou otravné. Jestli vyzkoušíš tu cibuli, tak mi dej vědět. *****
Eva Mužíková
Helenko, kde Ty na ty nápady chodíš??? Jsi nepřekonatelnà, také jsem se hodně pobavila...
Hana Lancová
Chechtám se ještě teď. :-))))))))))
Karel Hyndrák
Já mám (absolutní spokojenost) elektrický hubič komárů. Šoupne se to do zásuvky a modře to svítí. Ráno se jen ty mrtvolky vysypou. Žádné většinou nevidím, ale pravidelně jich sypu tak pět. Najde se to na www. heureka .cz, např: http://www.elektrodvorak.cz/hyundai-ik-091-hubic-hmyzu-elektricky/pro114666.html
Jarmila Komberec Jakubcová
Hezké a vtipné, mám ráda tvoje články Helenko
Lenka Hudečková
Helenko, vtipná jako vždy..... tyhle mušky mě netrápí, ale nám tu poletují berušky, jakmile větráme, což je denně a trochu svítí sluníčko, tak ty potvory vylezou z různých skrýší a jdou do bytu. Večer pak koukáme na televizi a před ní léta beruna...No, vraždila bych...Téměř denně jich jednu až 5 ks vyhazuji z okna. (aby se zase vrátily)...
Danuše Onderková
Helenko, také ten problém znám... Maruško já je mám i na orchideích :-(
Elena Valeriánová
********************
Eva Balúchová
Dobře znám lepkavé,žluté trojúhelníky a vím co dovedou.Ani jar nepomůže.Asi to bude opravdu tím zaléváním,já jsem na zimu zálivku hodně omezila a je klid.Krásně,vtipně napsaný článek,máš dávám *****
Hana Práglová
HELI, nezalívej tak často.Nechej zeminu trochu proschnout,zmizí i část breberek!!!
Hana Rypáčková
Honem jsem šla obhlédnout své květináče....Tak až ráno. Nevidím na to. Podle tvého líčení , velmi barvitého, jsem tě úplně viděla. Jako kreslený starý vtip:Muž připevňuje mucholapku....Taky se mi v dětství do ní mnohokrát přilepily vlasy... :-) :-)
Lidmila Nejedlá
Ty jsi mě zase pobavila, Helenko. A nezaléváš příliš v zimním období??? Ty potvory se líhnou právě ve vlhké hlíně???
Zuzana Pivcová
Horší by bylo, Helenko, kdyby ses přilepila ústy. Bez těch by ses asi neobešla! :-) Žasnu, co Tebe všechno nenapadne zpracovat jako humornou historku! Ty bys měla mít titul HUDr. (Doktor univerzálního humoru).
Marie Novotná
Prosím tím pana ministra,aby odlepil Červenku,neboť přilepená =nepřítomná nebo zpomalená.Snad to stihne než se pojede na tábor. :-) Helčo,také jsem raději likvidovala celé i s květníkem.Orchidea tento problém nemá.Hezky jsi to napsala.Chechtám se ještě teď.
ivana kosťunová
Vyřešila jsem to likvidací napadené květiny. Možná jsem nemusela
Alena Vávrová
Tak až půjdu k jezeru, naberu si do kapes křemičitý písek. Mně totiž včera při zalévaní zůstaly v ruce komplet výhonky velik. kaktusu obalené poupaty a tím jsou ty mrchy proslulé, tedy jejich larvy. Takže posypat povrch zeminy v květináči tímto pískem a tím se jim zamezí množení. Nebo ta voje lepítka ;-)) .
Alena Vávrová
Jo, znám, Aero-Muchy = smutnice = černé potvůrky okupující květináče. Občas s nimi také válčím. Musím si jít osvěžit paměť, kde se berou a jak na ně kromě lepítek.