Svatováclavská procházka
FOTO: Naděžda Špásová

Svatováclavská procházka

8. 10. 2016

Počasí na sv. Václava už nebylo tak slunečné, ale odpolední procházka po kopcích se nedala odmítnout. Naložili jsme vše potřebné a pejsky a vyrazili jsme směr Hlinná. Zahradu máme při cestě, tak jsme tam zanechali taťku svému osudu s tím, že ho za pár hodin vyzvedneme, a vyrazili. Dcera to na Hlinné dobře zná, jezdí tam několikrát za týden na koně, takže kopce má slušně prochozené. Svěřila jsem tedy sebe a psy do její péče.

Vyjeli jsme autem z Hlinné přes Kundratice pod Varhošt, ale tentokrát jsme rozhlednu vynechali a dali se naproti na pastviny. Žádné pozoruhodnosti jsme neviděli, ale pohledy z kopců stály opravdu za tu námahu. Vítr sice chvílemi připomínal spíš zimní severák, ale bundy to jistily, tak se to dalo vydržet. Jenom mě mrzelo, že bylo všechno v mlžném oparu, takže fotky nejsou takové, jaké by byly za jasného počasí. Cestou jsme minuli velké stádo krav, ovcí a hejno hodujících krkavců. Od rozcestníku Pod Homolkou jsme pomalu přes louky sestupovali zpátky směrem na Lbín. Psi byli ve svém živlu, protože měli všechno jen pro sebe, další výletníky jsme potkávali jen sporadicky.

Pohled na vzdálené dominanty Českého středohoří, jako je Říp, Hazmburk nebo Milešovka, i když vše zahalené v jemné mlze, byl opravdu nádherný. Nastupující podzim nám ukázal, jaký je malíř, a předvedl nám svou škálu barev. Nemám ráda podzim, ale protože tóny podzimního zbarvení jsou i mé oblíbené, tak mu protentokrát prominu plískanice, vítr a chlad.

K tomu, abychom se cítili dobře a spokojeně, občas stačí opravdu málo. Chuť udělat něco pro své zdraví, radost z pohybu, krása a ticho přírody. Zapomenete, že vás bolí nohy, místo vlasů máte na hlavě ptačí hnízdo a tvář ošlehanou od větru jako pasák skotu v prérii. Přeji všem  hezký podzim a spoustu příjemných zážitků.

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Moc děkuji za vaše milé příspěvky.
Hana Rypáčková
Málem jsem to prohlídala...Měla jsem starosti, ale byl to vlastně hezký den. Pokochala jsem se pohledy .
Alena Vávrová
Krásné fotky a výhledy na Středohoří, byť v mlžném oparu.
Ilona Kolářová
Trasu ze Sebuzína přes Hlinnou a Varhošť a dál přes Čeřeniště jsem už několikrát jela na kole. Je tam moc hezky, ale to stoupání!
Zuzana Pivcová
Také mám ráda tichý barevný podzim, ale pršet zrovna nemusí. Nejhorší je však pro mě severák, to určitě odskáču rýmou. :-) Na fotkách vypadá podzim velmi přátelsky.
Eva Komínová
Já mám taky ráda podzim a podobné procházky. Ale nesmí být vítr, zima a déšť.
Libor Farský
Mně se to také moc líbí.
Elena Valeriánová
Naďo, na rozdíl od Tebe mám podzim ráda. Ráda fotím mlhavou zádumčivou podzimní přírodu, ale i pestré červené a zlaté tóny. Ráda jsem se s Tebou prošla a prohlédla si vše Tvýma očima.