Kouzelný les
FOTO: autorka

Kouzelný les

17. 6. 2016

To, že miluji houbaření a les, už jsem určitě někde zmiňovala. Díky Evě Balúchové, která na chatu psala, že už chodí na houby, jsem nevydržela a v pátek 10.6. odpoledne, po příchodu dcery z práce, jsme vyrazily směr les. Počasí bylo přímo ideální a samozřejmě, že nezbytný foťák jel se mnou. A o zážitek z této procházky se s vámi chci podělit.

Už při vstupu do lesa jsme pochopily, že tady asi houby nenajdeme. Všude bylo hrozné sucho, listí šustilo pod nohama a nikde ani prašivka, natož hříbeček. Tak jsme prostě jen tak chodily, dcera trhala borůvčí pro hlodavce a já jsem se kochala. A bylo opravdu čím. Slunce prosvítalo větvemi, tráva byla nádherně zelená a ptáci si vesele prozpěvovali a doplňovali kouzlo lesa. Prostě idylka.

Na zpáteční cestě jsme se ještě zastavily u rybníka, ke kterému se s manželem jezdíme koupat. Jsou od něj vidět Tiské stěny a dokonce se tam už koupala paní s holčičkou a pejskem. No a jak si tak fotím vodní hladinu, volá dcera od auta, že jsme někde píchly. Džentlmeni vymřeli, takže jsme musely zavolat domů o pomoc, protože kolo nám nešlo sundat.

Nakonec všechno dobře dopadlo a já doufám, že alespoň fotky z lesa vás potěší a třeba navnadí na příjemnou procházku. Krásné léto všem.

Hodnocení:
(4.3 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Paní Jírová, všichni pochopili, co jsem měla na mysli. Není to žádná reportáž, je to pocit, ale tohle vy nechápete. Hvězdičky mě netrápí.
Zdenka Jírová
Nezlobte se , paní Špásová, jak jsem ohodnotila Váš článek. Zlákal mě název Vašeho článku a čekala jsem opravdu něco o kouzlu lesa. Bohužel, byla to jen reportáž o sběru hub a defektu Vašeho auta. Zklamala jsem se. Není to žádná invektiva na Vaši osobu, ale moje rozhodnutí, jak vnímám Váš článek.
Dagmar Bartušková
Les mě vtáhnul k sobě, jako bych byla jeho součástí. Při pohledu do korun stromů "vidím", jak se k sobě přiklánějí, a lehce se mi točí hlava. Kouzelnou a klidnou hladinu rybníka bych okamžitě narušila plácnutím sebou do vody, tolik mě láká k zaplavání. Nádhera!
Eva Balúchová
Naďo,v takovém lese je radost chodit i když nerostou,natož když rostou!
Lidmila Nejedlá
Naďo, les mám moc ráda a Tvé fotografie se mi líbí. Zapsala jsi do něj i i60, to se Ti povedlo. Víš, že některé choroše jsou jedlé? A já tři vidím na Tvých hezkých fotkách. Škoda jen té nehody.
Anna Čípová
Krátké, výstižné a hlavně milé. Já do lesa chodím několikrát během týdne, hřiby nesbírám, ale pozorně sleduji veškeré dění. A fotím.
Zuzana Pivcová
Krásný a čistý les. A krásné a čisté fotky. Do lesa se dostanu už za 14 dní v jižních Čechách, jen mě trvale brzdí obava z tamních klíšťat.
Ladislav Vesecký
Ten les je moc hezký.
Marie Seitlová
Pěkné fotky Naďo, pěkná procházka lesem a nakonec vše dobře dopadlo. Hřiby ještě budou.
Helena Votíková
Naďo hezké povídání, doplněné krásnámi fotkami.
Naděžda Špásová
Moc děkuji za krásné příspěvky, velmi si toho cením. Těší mě, když mohu někomu udělat radost alespoň takto.
Ilona Kolářová
Rybník je v Tisé - Mlýnský? Nebo v Ostrově?
Olga Štolbová
Bože, to je kouzelná krása, už dlouho jsem nebyla v opravdovém lese. Díky, žes mě tam aspoň na chvilku vzala. *****
Alena Tollarová
Naďo, taky les miluji, ale bohužel se do něj nedostanu tak často, jak bych chtěla. Je to vděčné téma a řekla bych, že na článek by vydaly i Tiské stěny. Co Ty na to? A možná mi nebudeš věřit, ale mně se nejvíc líbí ta fotka závěrečná s mráčkem! To kolo, nezávidím.
Hana Rypáčková
Moc ráda jsem se s vámi prošla lesem a k rybníku pod Tiskými stěnami. Jen s kolem bych vám nepomohla...Krásné fotky...
Libor Farský
Nádherné fotečky!
ivana kosťunová
Fotografie se mi taky moc líbí, to Nebe v potůčku jsem myslím viděla na FOTO DNE, ale tam mě tolik nezaujala, teprve v téhle velikosti jsem ji ocenila
Zdena Proboštová
Máte skvělé oko na záběry. Příjemné fotky.
Jaroslava Korpášová
Milé povídání a krásné fotky, pohladily na duši obzvlášť v dnešním tmavém, deštivém dni. 5*
Lenka Hudečková
Naďo, krásné fotky i povídání z lesa. Les a příroda mě vždy nabíjí, tak děkuji za dnešní dávku energie (když u nás leje a leje) ****