Rychlý oběd
FOTO: autorka

Rychlý oběd

14. 6. 2016

Občas, když jsem v koncích, co uvařit k obědu, sáhnu po staré dobré Vitaně. Ačkoliv těstoviny moc nemusím, naučila jsem se jíst tortelloni (já říkám torteliny) plněné mortadelou a šunkou. Ty obvykle kupuji v Lidlu. Dělám k tomu sýrovou omáčku z pytlíku, kterou si ještě samozřejmě upravuji. A musím říct, že je do opravdu moc dobré.

Budeme potřebovat:

Jakoukoliv sýrovou omáčku od Vitany na zapékání, do které se přidává smetana. Smetanu ke šlehání smícháme podle návodu s vodou, můžete přidat mléko, je toho pak víc. Dále kousek sýra na strouhání, trochu vegety (není nutná), bylinky (bazalka, tymián, oregano, saturejka, libeček, šalvěj), prostě to, co máme doma. A nakonec přidáme nakrájené černé a zelené olivy (nejsou podmínku, my je máme rádi).  Vaříme za stálého míchání, já mám vyzkoušených cca 10 minut. Nakonec zakapeme trochou olivového oleje. Těstoviny připravíme také dle návodu na obalu.Toť vše.

Je to rychlé, moc dobré, řekla bych, že i celkem levné a pokud nevaříte pro regiment, tak i dostačující pro 4 lidi. Samozřejmě, že těstoviny mohou být plněné čímkoliv, podle toho, komu co chutná. Jsem kuchař amatér, tak doufám, že se v tom zorientujete.

Přeji DOBROU CHUŤ!

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Dámy, děkuji vám za vaší pozornost. Upřímně? Dost mě překvapil ten nezájem, i když by asi neměl. S tím, bohužel, nic nenadělám.
Ilona Kolářová
Vypadá to dobře a podobné varianty občas dělám i já mému manželovi.
Dagmar Bartušková
Hned bych je zblajzla. :-)
Jana Šenbergerová
Občas se takový rychlý recept hodí. Vypadá to dobře.