Většina Němců si myslí, že
by jim bylo lépe bez eura

Většina Němců si myslí, že
by jim bylo lépe bez eura

29. 7. 2012

Německo, tradiční zastánce jednotné měny, začíná o tomto evropském projektu pochybovat. Jednapadesát procent Němců se totiž domnívá, že jejich hospodářství by se dařilo lépe vně eurozóny. Ukázal to průzkum společnosti Emnid zveřejněný v neděli v listu Bild am Sonntag.

Jen 29 procent dotázaných je podle průzkumu přesvědčeno, že Německu by se s vlastní měnou – markou dařilo hůře než s eurem.

Anketa také ukázala, že 71 procent Němců by si přála odchod Řecka z eurozóny, pokud nepřijme úsporná opatření, k nimž se zavázalo. Německý ministr hospodářství Philipp Rösler mezitím aktuálně vyjádřil "vážné pochybnosti, zda Řecko své sliby splní".

„Implementace reforem se zadrhává. (V Řecku) stále neexistuje funkční daňový úřad a téměř nic se také nestalo v oblasti privatizace státních majetků,“ řekl ministr a dodal: „Pokud Řecko nesplní své závazky, nemůže dostat další peníze a stane se insolventním.“

Řecko vzhledem k své velikosti však není největším problémem eurozóny. O pomoc ve výši 300 miliard korun nyní žádá mnohem významnější Španělsko, které už není schopno svými silami splácet obrovské dluhy. Ty, stejně jako v případě Řecka, Itálie, Malty, Portugalska a Irska, „nasekaly“ tamní populistické vlády, které voličům slibovaly nesplnitelné.

dluhy eurozóna Německo
Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 50. týden

Blíží se vánoční svátky a s nimi návštěvy v rodinách, u známých, a také jiné společenské události. A tak si tentokrát vyzkoušíme, jaké máte znalosti z etikety.

AKTUÁLNÍ ANKETA