Můj plán: Hlavně vydržet!
FOTO: archiv autorky

Můj plán: Hlavně vydržet!

25. 4. 2016

Nechtěla jsem se původně zúčastnit s ohledem na marnou snahu v předešlých soutěžích. No a jak jinak, vždycky podlehnu heslu, že není důležité zvítězit, ale snažit se udělat pro to všechno, co umím. Trochu jsem si to upravila, doufám, že to nikomu nevadí.

Nikdy jsem si nic moc neplánovala. Alespoň dlouhodobé plány jsem nikdy neměla, a vzhledem k tomu, že je nás víc, tak neměli.

Plán. Co to vlastně je? Je to něco, co se zrodí v naší hlavě, někdy se to zrodí i na papíře. Jsou plány jednoduché krátkodobé a pak plány složité dlouhodobé. Většinou jsme měli a stále máme plány, které dokážeme splnit. Nebudu je popisovat, to bychom tu byli hrozně dlouho a já nechci psát ságu.

I tyhle plány dokáže něco narušit. A to je vážná nemoc. Stalo se mi to před sedmi lety. Mám vlastně touhle dobou výročí. Byl to šok a svět potemněl. Po všech vyšetřeních a konečném verdiktu jsem si ale jeden plán dala. A to plán přežití. Nějak jsem si naštěstí nepřipouštěla, že to může skončit špatně. Moc jsme to nerozebírali ani doma. No a plán se povedl. Jsem tu. Přehodnocení priorit v životě a přestat se trápit prkotinami následovalo.

A tak mám teď vlastně netradičně plány na delší dobu. Plánuji si tady být ještě alespoň tak dlouho, abych viděla dospět vnučku a užila si život nás a našich dětí. Plánuji si nesedět na zadku a ještě něco vidět z naší krásné země, než si ji zničíme, a ještě nejméně jednou usednout na pláž u moře. Plánuji si žít tak, abych se nezpronevěřila svým zásadám slušného a čestného člověka. No, myslím, že na jednu osobu ženského rodu je toho docela dost. Tak já si jdu držet palce, ať to dokážu.

 

"Můj plán" - je téma naší další soutěže, v níž můžete vyhrát pěkné knižní ceny. Chystáte rekonstrukci domu, nebo stěhování z většího bytu do menšího? Rozhodli jste se, že se s partnerem vezmete? Chcete se naučit hrát golf, anebo zkusíte malovat? Budete studovat univerzitu třetího věku nebo si hodláte udělat řidičák? Připravujete nějaký zajímavý výlet či dokonce exotickou dovolenou? Napište nám, co plánujete! Pravidla soutěže najdete zde.

 

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
podivila ...
Soňa Prachfeldová
Naďenko , radosti, starosti o nás a o děti a vnoučata, to máme všichni podobné i ty protivné nemoce, ale my se nedáme . Pozdravuje Tě Helča, moc se podovola, když mi nahlédla přes rameno, já na íčku a řekla - Naďa je hrozně fajn a já - já to vím - byli jsme v Doksech :-)
Ilona Kolářová
Líbí se mi, že článek působí optimisticky. Člověk, který něco podobného prožil, bere život úplně jinak. :))))))
Anna Čípová
Paní Naďo, držím palce, ať se splní všechna přání. Vím dobře o čem jsou vaše řádky. V květnu 2014 jsem dostala podruhé dar života a od té doby se snažím každý den prožít něco pěkného. Moc pěkně jste to napsala, slzy vstoupily do očí. Díky.
Drahomíra Stínilová
Moc milý článek a je vidět, že je s chutí napsaný.
Danuše Onderková
Moc pěkně napsáno, Nadi. Držím pěsti, aby ti vše vyšlo.
Naděžda Špásová
Ještě bych chtěla napsat, že na fotce jsou moje děti, vnučka a snacha.
Naděžda Špásová
Děkuji za povzbuzující slova. Álo T., v Doksech jsme si s mužem povídali s tvým Zbyňkem, taky jsi to neměla zrovna jednoduché. I tobě přeji plnění tvých plánů.
Alena Tollarová
Naďo, sice jsem Tě poznala jen letmo, ale jsem přesvědčená, že svoje plány splníš na takových ..... nebudu psát konkrétní číslo, ale je vyšší než sto - procent!!!
Jaroslava Handlová
O plánech, které umí narušit vážná nemoc, také něco vím. Nejen proto Ti přeji, ať dokážeš své plány zrealizovat k potěše sebe i svých blízkých - ano, hlavně vydržet! Naďo, fandím Ti.
Jana Šenbergerová
Držím pěsti! MM, i když si fandíš, tak musím napsat, že se ti to moc povedlo. :-)
Marie Magdalena Klosová
Mysl,či duše upnutá k povznášejícím cílům nedovolí tělu,aby ji předčasně opustilo.No né,to se mi /asi/povedlo! :) mm
Lenka Hudečková
Naďo, myslím, že to máš moc pěkné plány do budoucna. Tak ať se splní!!! *****
Lenka Hradecká
Naďo, taky budu držet palce a tvým plánům rozumím. Cítím to také tak.
Marie Seitlová
Naďo, hlavně být pozitivní a svůj plán plníš dobře. Také Ti držím palce.
Zuzana Pivcová
Každý, kdo se dostal do situace, kdy nevěděl, zda bude žít, přehodnocuje vše a je ve svých "plánech" mnohem zodpovědnější než dřív. Tak hodně vážného i veselého plánování, Naďo!!
Jitka Chodorová
Naďo, držím palce, máte podobné plány jako já, moc Vám rozumím. Tak vydržte, jdete na to dobře. Díky.
Hana Rypáčková
Naďo, je to tak.....♥