Víkend v Doksech
FOTO: autorka

Víkend v Doksech

11. 4. 2016

Vážení přátelé, ano. Dlouho toužebně očekávaný den nastal. Byl pátek 8.4.2016 a my jsme se plni očekávání vrhli do víru událostí a odjeli na zamluvený víkend do hotelu Kamýk v Doksech. A takových nás bylo ještě něco přes 40. Prostě někdo podá prst a ostatní chytí celou ruku. Ještěže tak. Jinak by se neuskutečnilo další setkání nás, íčkařů. Ze začátku spontánně a díky dobrým duším jako jsou Jíťa a Radek Caklovi a Alenka Vávrová organizovaně.

Po příjezdu všech nastalo velké seznamování, vítání již se znajících, no prostě v hale hotelu to hučelo jako v úle. Odpolední výlet lodí po Máchově jezeře se po hodině prohlížení si přístavu a nalodění na loď Hynek, která byla opravdu, ale opravdu malá, se také povedl. Nikdo netrpěl mořskou nemocí a Bertíkovi se to prý také moc líbilo. Říkal mi to, než jsme vystoupili.

Sobotní výlety se také všem vydařily. Po společném fotu před Kamýkem, jsme se rozprchli, jako když do nás střelí. Zákupy. Houska, procházka kolem jezera, procházka po Doksech, odpolední Bezděz a Čertovy hlavy u Mělníka, prostě všichni si přišli na své.

Zvláštní pozornost si zaslouží večerní zábava. V pátek se tančilo, popíjelo, v sobotu se tančilo, popíjelo a díky několika kulturním vložkám Helenky Červenky, Danušky Onderkové, saxofonového vystoupení Honzy Rašky, který za námi přijel i se svou paní a dětmi v sobotu a vyprávění vtipů těmi, kteří to umí a hlavně si je pamatují. V neposlední řadě musím zmínit hudební produkci Jitky Caklové, která sice amatérka, ale odvážná nám předvedla hru na akordeon (nebo harmoniku?) a díky diskotéce Ladislava Šimůnka, který nás kromě hudby ještě všechny obdaroval bylinnými výrobky své firmy, za což moc děkuji, se tančilo do pozdních hodin.

Neděle už se nesla přípravami na odjezd a loučením. Sečteno a podtrženo. Bylo to krásné, už dlouho jsem se necítila tak v pohodě, už dlouho jsem nebyla tak uvolněná. Jsem tak trochu stydlín a v cizí společnosti jsem dost nesvá. Tady to ovšem vůbec neplatilo. Takže díky všem, kteří se o to zasloužili. Po cestě domů jsme se ještě zastavili u rybníka Chmelař. Je u Úštěka a taky stojí za zmínku. Když jsem čekala dceru, byli jsme tam na dovolené. Vivat Doksy!

Hodnocení:
(4.3 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Děkuji za vaše milé příspěvky. Jeden se snaží, jak nejlíp umí a pak přijde nějaká Červenka a převálcuje vás. Je fakt dobrá a nad jejím článkem jsem se bavila. Ještě jednou dík.
Danuše Onderková
Nechci se opakovat, opravdu jsi to Naďo pěkně napsala. Vzpomínám každý den na krásné zážitky a jsem ráda, že jste mne mezi sebe tak pěkně přijali.
Radovan Cakl
Naďo, díky za pěknou připomínku minulého víkendu v Doksech. Bezva parta bude mít logicky i bezvadné zážitky a také vzpomínky.
Dagmar Bartušková
Jo, Naďo, byl to skvělý víkend, plný prima lidí.
Alena Várošová
Naďo,moc pěkně jste to napsala.Důležité je,že se všem setkání líbilo a vydařilo.
Hana Práglová
Naďo,díky za příspěvek.Myslím,že všichni mohli být spokojeni a O TOM TO JE
Marie Seitlová
Naďo dík, znovu jsi mě zavedla do Doks kde bylo super. Vše již bylo napsáno a pochváleno. Příště v Loučné.
Alena Tollarová
Víkend to byl opravdu vydařený. Hynečku, klidně bych si to s Tebou zopakovala.
Olga Štolbová
Ano, ano, ano, díky Naďo. Lépe to ani popsat nešlo. To nadšení, radost, úsměvy. Loď byla akorát, ve větší bychom se ztratili, tady jsme si byli blízko, o to hezčí to bylo. Setkání bylo bez jediné chybičky, díky nám všem. ***************************
Lenka Hudečková
Milá Naďo, krásně jsi to sepsala za nás za všechny...souhlasím, setkání íčkařů bylo suprové :-) *****
Jaroslava Handlová
Naďo, nemohu jinak než souhlasit s Tvým pohledem na setkání. Vše se vydařilo, a to i navzdory mírně pokaženému počasí. Dík každému, kdo přijel a měl chuť se bavit, případně uměl pobavit i ostatní. Prozkoumávání nepoznaných míst také není k zahození. Máme na co vzpomínat. Na přátele i krásná místa.
Naděžda Špásová
Alenko z Doks, já jsem to s tou lodí myslela z legrace. Nebylo to myšleno tak, že jsi sehnala malou. Naopak, patří ti za to velký dík. Opravdu.
Helenka Červenka
Naďo, moc hezky jsi to popsala a jsem ráda, že jsem byla u toho! A protože tato setkání jsou opravdu jedna hezčí a přátelštější než druhá, už teď brečím, že se v době srazu v Loučné budu opalovat u moře - ale narostla mi jen jedna /a masivní/ prdel a nejde s ní sedět na dvou židlích :-)
Lidmila Nejedlá
Naďo,patříte s manželem k milým lidem na íčku a já jsem byla ráda ve vaší společnosti. Jak hezky píšeš, bylo to krásné!
Eva Mužíková
A k té lodi - také jsem nastupovala s obavou, jestli nás všechny uveze:))))
Eva Mužíková
Naďi, miláček Bertík Tě zdraví a děkuje za zmínku. Krásně jsi celou akci zdokumentovala, vrátila jsem se zase na chvilku do milé společnosti... Přestože jsme večery trávili doma a přišli o zábavu, i tak jsem byla tímto setkáním nadšená...*****
Alena Vávrová
opr. Máj s kapacitou 250 osob...
Alena Vávrová
Článek je fajn. Jen bych dovysvětlila k připomínce, že loď byla malá. Nebyla. Její kapacita je 70 osob, což jsme zdaleka nenaplnili. Lodní společnost na Mách. jezeře utrpěla loni velkou finanční ztrátu, protože se po kompletním vypuštění jezera (oprava hráze a výpusti ve St. Splavech) a pomalejšímu napouštění (sucho) do letní sezóny nepodařilo dostat na bezpečnou hloubku pro větší lodě. Nejen proto se musí chovat tržně a nemůže pro 40 lidí přistavit loď s kapacitou 160 osob (Racek), nebo dokonce Máj s kapacitou 150 osob.
Eva Balúchová
Mrzí mě,že jsme si ani nestihly popovídat.Tak snad příště.
petr stejskal
Prostě bylo to fajn Nadi. O tomto krásném víkendu již toho bylo napsáno docela dost.i fotek je dost. Ale ani jednný špatný pohled. Krásná parta krásných bláznů. ješt jednou díky!!!!!
Zuzana Pivcová
Hezky mi to připomnělo různé zajímavé momenty. Líbí se mi hodnocení srazu v Doksech od různých lidí. Každý má jiný postřeh a jiné priority.
Elena Valeriánová
Hezky jste nám přiblížila akci, které jsem se nemohla zúčastnit. Díky.
Helena Votíková
Naďo hezké vylíčení celého víkendu. Na chvilku jsem tam byla zase zpátky. :-)