Velikonoční putování

Velikonoční putování

29. 3. 2016

Tak máme po velikonocích, život se vrací do normálních kolejí a já se kurýruji po velikonočním výletu. Letos počtvrté jsme byli s manželem a našimi dlouholetými kamarády na jarním putování. Vlastně, abych to uvedla na pravou míru, většina z nás se zná téměř od školky, protože jsou to moji milí spolužáci ze základky. Organizátorem je můj opravdu nejstarší kamarád Míla, pamatuji se, jak jsem ho ve školce tahala po třídě za nohy. Vybere vždycky lokalitu, kde jsme ještě nebyli, zajistí ubytování, naplánuje trasu a nám pak už zbývá na velikonoční neděli jen sednout do auta, vzít mapu a vyjet. Jeho organizování musím pochválit, protože to má vždycky perfektně vymyšlené. Letos to byly Čtyřkoly za Prahou. My jsme vyjížděli z Ústí nad Labem a zbytek z Vroutku.  Délka z obou směrů je přibližně stejná.  

Nevím jak vy, ale my jsme cestovatelé na baterky. Ačkoliv si cestu podrobně vyhledáme a popíšeme, vždycky nastane problém a my bloudíme. Nejinak tomu bylo i letos. Na Brno jsme v pohodě trefili, ale najít vesnici, která není ani na mapě, byl docela problém. Zvlášť, když značení směru cesty u nás není nic moc. Děkuji tomu, kdo vynalezl mobil. Díky němu jsme se s kamarády domluvili a oni nás postupně navedli. Ovšem do pláče mi bylo, když jsme se nějak znovu ocitli na dálnici na Brno a jeli a jeli. Naštěstí se odbočka objevila a nikdo si nedovede představit, jak se mně i manželovi ulevilo.

Čtyřkoly jsou součástí vesnice Lštění. Že jste to nikdy neslyšeli? My také ne. Je to na Sázavě, známější jsou možná okolní Poříčí, Velké Popovice, Černošice nebo Benešov. Ubytováni jsme byli v penzionu U Čerta. Po společné kávě jsme vyrazili na trasu. Vedla v podstatě kolem Sázavy s malou odbočkou na malý hřbitov s kostelíkem, ležícím na vyšším kopci nad vesnicí.

Pán bůh byl laskavý a nadělil nám přímo ukázkové jarní slunečné počasí. Všude byla spousta výletníků, cesta prosluněným lesem  paráda, kolem řeky krásná příroda, což je vidět i na fotkách. Po asi 6 km jsme doputovali do Hvězdonic, posvačili pivo a párek, přešli most a ocitli se na druhé straně Sázavy. Jak jsme se dočetli, je to vlastně kraj Josefa Lady. Hrusice byly o pár km dál. Zpáteční cestu snad ani nebudu popisovat. Hlavně, že jsme ve zdraví po několika hodinách došli do Čtyřkol. Večer jsme poseděli s kytarou, na kterou Míla už spoustu let hraje a moc dobře, a připíjeli jsme si dobrým napěněným mokem.

Velikonoční pondělí se probudilo také do krásného dne. Před snídaní jsme vyšupali kluky, kteří nás odměnili vajíčky, a po domluvě jsme vyrazili ještě do Velkých Popovic, které není třeba představovat. Pivovar, vyrábějící zlatavý mok, který mám moc ráda a určitě nejsem sama, zná každý. Bohužel jsme se nedostali na prohlídku, jejich prodejna byla vybrakovaná po nedělním nájezdu turistů, ale oběd ve stylové restauraci se vydařil.

Všichni jsme se shodli, že náš výlet se mimořádně povedl, pochválili jsme a poděkovali veliteli zájezdu za jeho snahu a rozjeli se do svých domovů. Úmyslně jsem své vyprávění nepojala jako cestopis. Dnes je možné vše najít na netu, prostě jsem chtěla poděkovat přátelům za to, že nás mezi sebe přijali. Až doma jsem zjistila, že jsem si přivezla dárek z lesa v podobě klíštětě. Budu se snažit popisovat fotografie. Takže: Na zdraví!

Hodnocení:
(4.8 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Elena Valeriánová
Krásné putování, ráda jsem šla s vámi.
Eva Mužíková
Zajímavé povídání a krásné fotky. Dobrá tradice.
Hana Lancová
U nás je tak krásně. :-)))
Lenka Hudečková
Naďo, krásně sepsané, až mě to láká také na výlet, ale je to moc daleko pro nás....tak alespoň díky Tobě jsem se tam mohla podívat :-) *****
Naděžda Špásová
Moc děkuji za chválu. Nahlašuji malou opravu v textu. Nejedná se o Černošice, ale správně jsou to Čerčany. Chybička se vloudila. ? Fotky mi tam vkládala redakce a jsou od poslední do první. Děkuji za pochopení.
Libor Farský
Naděnko, to je milý zážitek, tiše závidím. Trochu mi vadí, že ta stopařka - "slunéčko sedmitečné" již přišla o dvě tečky. No jo, to stopování ...
Alena Vávrová
Také bych si uměla takto představit prožití velikonoc, nebo j. víkendu. Ale asi bych musela být "sólo" turistka. Putování kolem řeky - paráda!
Lidmila Nejedlá
Naďo, to jste měli krásné Velikonoce a s přátelskou partou je to vždy nejlepší.
Zuzana Pivcová
Umíte si své výlety užít a pak se o ně podělit s ostatními zde, a to je fajn.
Olga Štolbová
Líbí *****
Ilona Kolářová
Trochu to tam znám, s manželem podnikáme výlety téměř po celé republice. Koukám, že jste měli krásné počasí.
Alena Tollarová
Naďo, výlet určitě byl hezký. Vidím Senohraby a už mám chuť jet fotit tabuli. A zpráva pro bloudivce: ve čtvrtek jsme si jeli vyzvednout vnuka k barrandovské poliklinice. Dojeli jsme tam Blankou. Zpátky domů do Roudnice jsme přijeli přes Horní Počernice. Kdo to zná, nechť se pobaví :)
Danuše Onderková
Moc pěkné...
Jarmila Komberec Jakubcová
hezké vyprávění, také bych si takový výlet udělala.
Hana Rypáčková
Moc se mi vaše putování líbí. Hezky využité svátky . Čtyřkoly mě překvapily. Díky za ten ukazatel. To se pak dobře orientuji...Chvála Mílovi...