Recepty našich předků: pirožky se zelím a slaninou
FOTO: autorka

Recepty našich předků: pirožky se zelím a slaninou

28. 2. 2016

Dnes jsem nevěděla, co uvařit. A tak jsem sáhla po osvědčeném, jednoduchém a hodně starém receptu mé babičky a poté i maminky, které pocházely z dnešní Ukrajiny, tedy byly Volyňské Češky. Jsou to pirožky se zelím a slaninou. Jako dítě jsem je moc nemusela, ale pak, když jsem začala sama vařit, staly se mým oblíbeným jídlem. Naučila jsem je jíst i manžela a děti. Syn je miluje, dcera je jí prázdné jen se slaninou. Jsou jednoduché, rychlé a dobré, proto jsem si řekla, že vám je představím.

Takže budeme potřebovat:
Asi 250 g hrubé mouky (podle počtu jedlíků), sůl, horkou vodu, vařené kyselé zelí (ničím je nedochucuji, mám domácí), anglickou slaninu, vykrajovátko nebo skleničku.

Postup:
Na vál nasypeme hrubou mouku, přidáme sůl a zalijeme horkou vodou. Pozor na opaření. Vody dáme tolik, aby vzniklo trochu tužší těsto. Nenecháváme odležet a hned zpracováváme. Na pomoučeném vále postupně odkrajujeme menší kousky těsta a vyválíme placku. Vykrajujeme kolečka, naplníme zelím a spojíme vykrajovátkem k sobě. Hotové vkládáme do vroucí vody a vaříme asi 10 -12 minut dle hustoty těsta, vyjmeme a necháme odkapat. Anglickou slaninu nakrájíme na kostičky, osmažíme dozlatova s trochou tuku (sádlo, omega). Podáváme teplé, polité slaninou. Pozor, trochu se lepí, takže je dobré zamíchat do mísy lžíci sádla.


Pirožky lze samozřejmě plnit dle chuti např. masem, vařenými bramborami, tvarohem. Já je dělám jen s kyselým zelím, ale babička je dělávala i nasladko, ale to mi vůbec nechutnalo. Pokud se nesní, jsou také dobré osmažené na pánvi. Vykrajovátko je na fotkách. Možná, že to někdo z vás zkusí. Jestliže ano, tak přeji DOBROU CHUŤ.

Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ladislav Vesecký
Jelikož v mých žilách koluje taky ruská krev, tato jídla miluju.
Naděžda Špásová
S cibulkou by taky nemusely být špatné. Děkuji za příspěvky.
Květoslava HOUDKOVÁ
Stejné tvořítko mám = sada 3 velikostí (nejmenší pro vánoč.cukroví). Pirožky z bramborového těsta, s různou náplní (co dům dá), vařím v parním hrnci (nejsou lepivé, nerozvaří,nepřevaří). Tvořítka vyrábí fi Reproplast, Kladno (najděte si nabídku všech šikovných výrobků - mnohé mám)
Lidmila Nejedlá
Ještě cibulku a je to mňamka.
ivana kosťunová
Oprava rozškvařenou
ivana kosťunová
Pirožky znám, moc nám chutnaly při návštěvě manželových příbuzných na Východním Slovensku. Oni je plnili okořeněnou směsí z uvařených brambor a tvarohu a polévali rzškvařenou slaninou a osmaženou cibulkou.
Lenka Hudečková
Vypadají úžasně, asi někdy zkusím. Kdysi dávno babička dělala pirožky na sladko - s mákem, tvarohem nebo džemem, ale recept bohužel nemám...Možná je to stejný recept...Díky Naďo :-)
Katarina Schultzova
robiť
Katarina Schultzova
Ja ich zvyknem riť zo zemiakového cesta plnené slivkovým lekvárom a posypané s makom. Robila som ich už aj plnené s dusenou kapustou a vysmážala som ich na oleji. Ale určite skúsim aj váš recept.
Alena Vávrová
Dostala jsem chuť, tak jsem si udělala něco podobného - chlupaťáky se zelím a cibulkou. Toto někdy vyzkouším. Jedla jsem kdysi na návštěvě taštičky z tohoto těsta s masovou náplní.
Jana Šenbergerová
Zeť je vaří s jablky. Nikdy bych nevěřila, že to může být taková dobrota. Když mi je nabídl poprvé, moc jsem jim nevěřila. :-)
Hana Rypáčková
Už jsem dlouho spařené těsto nedělala. Jsou to takové taštičky.Dělám je z bramborového těsta,plněné šunkou a s cibulkou nebo se zelím. .Opravdu jdou dělat s povidly. Vypadá to hezky.
Jana Slavíková
Tohle tzv. spařené těsto používám na švestkové knedlíky. Je vláčné a dá se vyválet do tenka. Na slano se zelím určitě zkusím.
Alena Várošová
Paní Naďko většinou vřdy i z pokrmů děcíme po našich předcích.Vypadá to vábně,ale i pracně to zelí dávat do žlábku vykrajovátka.My si zase zvykli na halušky ze zelím a uzeným,nebo i s brynzou,Díky za tip.5*