Fotopříběh: Labutě na rybníku
FOTO: autorka

Fotopříběh: Labutě na rybníku

5. 2. 2016

Před několika dny jsem si všimla na rybníku pod sídlištěm dvou krásných labutí. Říkala jsem si, že si je musím vyfotit. Ve středu svítilo sluníčko, tak jsem po obědě sebrala psy a vybavena svým Nikonem, šla na procházku k vodě. Labutě tam naštěstí stále byly a vypadaly mezi kačenkami fakt impozantně. Na wikipedii jsem si našla nějaké informace, tak se s vámi o ně podělím.

Labuť velká je vrubozobý pták z čeledi kachnovitých a patří mezi největší ptáky v Česku. Délka jejího těla je 145 - 160 cm, rozpětí křídel cca 235 cm, hmotnost 8 - 12,5 kg. V páru žijí pouze v době rozmnožování, jinak se vyskytují samostatně, nebo v menších hejnech. Samice sedí na vejcích během května, klubou se zhruba 35 - 38 dní a s rodiči žijí asi dva měsíce. Samec má oproti samici na červeném zobáku viditelně větší hrbol a mě se zdál trochu větší, než jeho partnerka.

To bylo trochu z přírodovědy. Labutě na rybníku jsou zřejmě zvyklé na lidi, protože se vůbec nebály. Spíš naopak. Když jsem se snažila je vyfotit z blízka, pěkně se po mě oháněly a na štěkající pejsky zlověstně syčely. Prý si takhle chrání své teritorium. Jsou to opravdu krásní ptáci a pro fotografa amatéra vděčný objekt.

Zůstaňme lidmi a chraňme přírodu a tvory v ní žijící, protože svojí krásou obohacují naše životy a všednost našich dní. Je to naše povinnost.

Hodnocení:
(4.4 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Nadí, ráda jsem si Tvé labutě a psí kamarády prohlédla a článek přečetla*****
Alena Várošová
Podařilo se Vám je paní Naďo zachytit v jejich kráse.Tu noblesu z kterou Vám pózují je obdivuhodná.Nádhera.5*
Zuzana Pivcová
Je velmi hezké labutě nejen pozorovat, ale také se díky Vám i o nich něco víc ovědět.
Alena Vávrová
Krásná fota vznešených labutí. Také je mám moc ráda a pokud zrovna jsou na vodě u mostu přes zátoku, tak je ráda sleduji a fotím.
Marie Magdalena Klosová
Díky za exkurzi mezi vznešené labutě.mm
Jarmila Komberec Jakubcová
Krásné labutě - fotky se povedly.
Jiří Hudeček
Krásné fota- krásné, vznešené ptactvo.
Marie Seitlová
Krásné labutě ........
Michaela Přibová
Moc hezké fotky, Naďo. Roztomilí pejskové :-)
Lenka Hudečková
Krásné fotky Naďo a k tomu zajímavé informace. Děkuji :-)