Můj seniorský život: Neříkám si senior
FOTO: autorka

Můj seniorský život: Neříkám si senior

21. 1. 2016

Nejdřív se mi moc nechtělo psát na toto téma, ale po přečtení již zveřejněných příspěvků jsem si řekla, že to také zkusím. Hned na začátku chci napsat, že si nebudu říkat senior, ale důchodce. Slovo senior nemám ráda.

Takže můj důchodcovský život započal svou cestu 1.4.2010, když jsem za sebou s velkou úlevou zavřela dveře svého bývalého pracoviště, které způsobilo mou nemoc i odpor k jakémukoliv zaměstnání. Byla jsem v té době už půl roku v plném invalidním důchodu, takže se ty dveře zabuchovaly celkem lehce.

No a od té doby jsem důchodce. Za těch pár let jsem byla v Jižní Francii, kde bych mohla trávit zbytek svého života, v předvánoční Vídni, 2x v Chorvatsku, kde bych také mohla doživotně spočinout, protože moře je moje velká láska. Snažím se poznat naši krásnou zemičku, takže jezdíme na výlety, starám se o zahradu, kterou jsme dostali do péče zrovna v době, kdy odešel do předčasného důchodu můj také zaměstnavatelem velmi znechucený manžel.

A to je další etapa. Dovedete si představit celodenní život s někým, s kým se v podstatě skoro 35 let míjíte v domácnosti a najednou jste spolu 24 hodin? No řeknu vám, je to občas ponorka. Naštěstí mám ještě několik lásek a to jsou naše vnučka Anička, naši dva pejsci a zahrada. Den mi docela slušně ubíhá normálními povinnostmi v domácnosti, nevyhledávám společenské akce, jsem doma opravdu ráda.

Kontakt se světem jsem samozřejmě neztratila. Občas jdu na pivko nebo kávičku se svými bývalými kolegyněmi, nebo je pozvu na něco dobrého k nám, rodinné výlety, které mám moc ráda, psí výlety s dcerou a jejími kamarádkami (naši dva prckové a horda loveckých psů a malé dětičky), no a samozřejmě focení, které jsem díky íčku opět objevila.

Je to obyčejný život obyčejné důchodkyně, která nemá důvod si vůbec na nic stěžovat a která si jen přeje, aby byl i nadále tak barevný, jako je fotografie v úvodu článku. Jo, a aby se konečně naučila šetřit. To jí zatím totiž moc nejde.

Hodnocení:
(4.8 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Bartušková
Milá Naďo, ať Ti ten důchodcovský život zůstane i nadále tak pestrý. V tom šetření a ne šetření nejsi sama. Nakonec ještě dík, za ten detektivkový tip - v Otázkách.
Naděžda Špásová
Evi, moudrá ráda, jen k tomu musím dovést zbytek rodiny.
Jana Šenbergerová
Hezky jste to napsala a já vám přeji, ať se vám vaše přání vyplní.
ivana kosťunová
Hezké vyznání.
Eva Mužíková
Kompletní rodina, zahrada, pejskové, cestování .. co více si přát. Já Ti přeji Naděždo do dalších důchodcovských let hlavně pevné zdraví... na šetření se vykašli, užívej si podle toho, na co máš:))))
Zuzana Pivcová
Patříte také k těm pohodově aktivním a to je dobře!
Soňa Prachfeldová
Spokojený a pěkný život v důchodu. Přeji Naďo pořád tak slunečno a když přijde mráček, zase odplyne.
Hana Rypáčková
Život je život, každému je nadělen a tak ho žijeme, jak to nejlépe jde. A v důchodu to není jinak. Hlavně to zdraví..
Elena Valeriánová
Obyčejný život? Nemůže být obyčejný, když je spokojený. Přeji každému z nás abychom žili své života spokojeně. Pani Naďo hezký příspěvek.
Jiřina Votavová
Pojmenování důchodkyně ani seniorka mi nevadí, i když rentiérka zní lépe. Zatím zvládnu skoro vše jak za mlada, tak jsem na to i někdy hrdá.
Jarmila Komberec Jakubcová
Paní Naděždo, článek se mi líbí a titulní fotka je nádherná. Také vám přeji pevné zdraví a hodně dalších krásných fotek .Hodnotím 5ti hvězdičkami.
Květoslava HOUDKOVÁ
Paní Naďo - zkuste aktivovat pevnou vůli a podívejte se na můj návod pro "domácí spoření" = jednoduchá "učebnice šetření " pro daný cíl - loni spokojena, opět začínám.
Lenka Hudečková
Paní Naděždo, moc hezky jste to napsala...přeji Vám další krásné dny s rodinou, přáteli, a foťákem :-)