Čínské nudle po našem
FOTO: archiv autorky

Čínské nudle po našem

13. 1. 2016

Myslím si, že jsem dobrá kuchařka. Alespoň rodina a kamarádky to říkají. Dneska, tedy 13.1., jsem měla na jídelníčku nudle. Říkáme jim sice čínské, ale dalo by se jim říkat i české. Jako všechny recepty, tak i nudle si upravuji podle svého. Na té pánvi se mi to tak líbilo, že jsem se rozhodla vám je předložit, i když jen virtuálně.

Takže budeme potřebovat:
kuřecí prsa (dle počtu strávníků), čínské nudle (klasické, rýžové), olej (olivový, slunečnicový), sojovou omáčku, magi, worchester, pepř, kari koření (ochucení si samozřejmě každý dá podle svého), zeleninu (já dávám mrkev, kukuřici, fazolky, cibuli, pórek, ale fantazii se meze nekladou), houby (Jidášovo ucho), bambusové výhonky, černé a zelené olivy, solamyl, sůl.

Postup:
Maso nakrájíme na tenké plátky, zalijeme trochu olejem, sojovou omáčkou a přisypeme solamyl. Necháme na chvíli odležet. Na pánvi si na oleji orestujeme cibuli nakrájenou na půlkolečka, přidáme zeleninu, a ostatní ingredience, okořeníme a za stálého míchání cca 10 minut restujeme. Můžeme zalít trochou vývaru nebo vody. Přidáme kuřecí maso a vše ještě dalších 10 až 15 minut (je to na kuchaři) mícháme a dusíme. Přidáme dle návodu uvařené nudle a ještě chvili vše dusíme.

Jako ve focení, tak i ve vaření jsem amatér, přesto doufám, že z toho budete moudří a třeba se někdo rozhodne to vyzkoušet. Určitě jsem nevymyslela nic nového, ale dobré to je.

Tak si nechte chutnat!

Hodnocení:
(4.4 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Něco podobného dělám i já, přidáváme brokolici, máme to rádi tak 2x do roka :-)
Alena Tollarová
Naďo, také takovou "čínu" rádi děláme, teda zvlášť manžel se v tom vyžívá. Systém co zrovna špajzka dá. Ano, vždycky je to mňamka.
Eva Mužíková
Naděždo, já těstoviny moc nevařím, ještě tak špagety a kolínka. Ale rodina mého syna se naopak v těstovinách může s prominutím užrat:)) Recept vypadá velmi lákavě a určitě i době chutná...
Hana Rypáčková
Máme rádi těstoviny, je tolik druhů a tak dodržujeme chutě a tvary. Nevím proč.Špagety s rajskými, mušle s plody moře, vrtule se zeleninou...No, už to nebudu měnit. Ale vypadá to moc dobře.
ivana kosťunová
Dobré to je určitě, podle fotek mám ale dojem, že jste použila naše české nudle, ne ty rýžové, ale to je úplně jedno. Jím je často, ale ještě jsem je nedělala a přitom je to tak jednoduché. Díky za připomenutí.