Magický rok devítky
ILUSTRAČNÍ FOTO: pixabay.com

Magický rok devítky

12. 1. 2016

Rok 2016 je součtem čísel 2+0+1+6 pod vládou mystického čísla devět. Je to závěr devítiletého cyklu, kdy se vám podaří snadno dokončit vše, co vás už dlouho trápí.

Tohle jsem se dočetla  v časopise a řekla jsem si proč ne? Nakonec snad všichni uživatelé i60 mají ve svém datu narození ještě jednu devítku, tak to by bylo, aby štěstí nebylo.

Kdysi jsem se věnovala grafologii, trochu se zajímala i o numerologii, jenže nejde dělat několik věcí současně a ještě k tomu dobře. Numerologie pomůže pochopit, proč jsme jací jsme, proč se bráníme přijmout sebe samé, proč ty sympatie a antipatie k ostatním. Je to jen nepatrná část toho, co nám pomůže numerologie pochopit.

V otázce dne nového roku  zazněla otázka, zda si dáváme předsevzetí a odpovídali jsme na otázku různě. Já si předsevzetí nedávám, nepřipadá mi to důležité a nakonec si myslím, že stejně mnoho věcí dopadne jinak, souběh událostí nastane často bez našeho přispění. A je dobré se dívat dopředu optimisticky, i když člověku není vždy do zpěvu. Vždyť to známe, ne vždy jsme jak se říká ve své kůži, někdy jsme hodně zranitelní a dá to dost práce se zase dostat do formy.

Někdy uvažuji, jak bych si moc přála, aby naše děti byly šťastné, jejich potomci byli zdraví, chytří, studovaní. Přání je jedna věc a skutečnost trochu odlišná - potomci se nám rozvádějí, vnoučata odrůstají a odchází z domova a mámě je z toho hodně smutno. Jenže život jde dál, naše děti nezadržíme a musíme je pustit do jejich samostatného života, i když v něm utrží někdy i rány. Ale pak se zase něco otočí a opět je o něco veseleji. Kdo tohle nezná, snad každý rodič či prarodič bude mít navždy starosti o své potomstvo.

Vážím si velmi osamělých lidí, kteří si dovedou zaplnit život většími či menšími zájmy a dokáží se usmívat a žít v souladu sami se sebou. Uvědomuji si vždy, jak velké štěstí je být zdravý a samostatný, neodkázaný na pomoc druhých. Je to dar, který si plně uvědomíme až tehdy, když nás potká nemoc. Ale vzdávat nesmíme nic, pokud dýcháme.

Milí přátelé, vždyť já chtěla psát o něčem úplně jiném, o magickém roku 2016, kdy se nám bude vše určitě dařit, kdy budeme s úspěchem dokončovat resty, které jsme nestihli. Chtěla jsem vše pojmout humorně. A zatím jsem zabředla do malých úvah. Život je opravdu forma přílivů a odlivů, něco přinese, něco odnese a my jsme jeho věční studenti. Zkoušky skládáme celý život, občas opakujeme, občas postoupíme dále.

Také jsem se snažila vytvořit i magické fotky s mým vánočním dárkem -  foťáčkem, vlastně se učím, co všechno umí a takový hokus-pokus si troufám zde předložit.

Nezapomeňte, že máme magický rok 2016, nechť se nám všem daří!

Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Helenko, zdraví a humor, to nás bude letos provázet, to si piš !
Helenka Červenka
A píšu devítky a chtěla jsem napsat, že na začínajícího amatéra jsou fotky až moc dokonalé, jen tak dál!!!
Helenka Červenka
Svoje mám dvě devítky, s tou letošní třetí, to by bylo, aby něco nebylo!!!!
Dana Kolářová
Zajímavá úvaha.
Soňa Prachfeldová
Vando, Evo, Ájo díky !
Dagmar Bartušková
Ano, ať se nám všem daří! Pěkně jsi to, Soňo, napsala. A fotky? Jedním slovem - nádhera!
Eva Mužíková
Ať dělám, co dělám, vidím devítku jen jednu:((((( Soni, když takto válíš s foťáčkem hned na začátku, máme se nač těšit, až se pořádně oba " zaběhnete".. Fotky krásné, ale ta poslední, která najednou vykoukla, je nejmilejší:)))))
Vanda Blaškovič
Soňo, překrásnou atmosféru jsi zachytila na fotografiích ..Také se mi líbí věta: Život je opravdu forma přílivů a odlivů, něco přinese, něco odnese ...tak ať se Ti Soňo, Tobě i nám daří nejenom s devítkou! Ahoj!
Soňa Prachfeldová
:-)
Soňa Prachfeldová
Díky děvčátka a Liborku za vaše milé komentíky, milých zpráv a očekávání věcí příštích v dobrém duchu není nikdy dost, tak si to užijme, mám též 4x9 i s číslem životním. Jarmilko J. na Tebe se moc těším, že si uděláme trochu času na pokec, Alenko T. ta barevná kreace je ve foťáčku a Ty jsi též Panna jako já :-) . Na všechny se těším ! :-)
Alena Vávrová
Zapomněla jsem napsat, že mám v mřížce 2 devítky a třetí mi letos vychází z osobní roční vibrace. Což je součet dne a měsíce narození + ta devítka z letopočtu 2016.
Alena Vávrová
Soni, dík, ano, ať se nám všem daří! Mile mne překvapilo, že se také zabýváš numerologií. A jsi dobrá, že se s novým foťákem hned pouštíš do experimentů a jde ti to parádně.
Marie Magdalena Klosová
Fotky jsou líbezné a každý nový rok je nadějný.A hlavně ať jsme zdraví!Zdravím,Soni.mm
Marie Seitlová
Soni moc pěkné fotky, snad se nám bude dařit v magickém roce.
Zuzana Pivcová
Soňo, sice jsi, jak se zmiňuješ, chtěla původně psát o něčem jiném, ale o tom můžeš třeba příště. To, cos napsala teď, je nade vše.
Eva Balúchová
Krásné fotky a ta poslední je nejhezčí.
Jana Šenbergerová
Soni, to se ti povedlo.
ivana kosťunová
Fotky exceletní. Ty barvičky se mi moc líbí, jak se to dělá ? Přemýšlím, co mi letos přinesou ty dvě devítky v datu narození.
Jarmila Komberec Jakubcová
Soničko, devítka znamená duchovno a hledání pravdy. Asi se to dnes naplňuje - viz diskuze na Ringu. Těším se na setkání v Doksanech.Patří ti od mně pět hvězdiček.
Vladka Steinová
Soni, dobré zamyšlení.I numerologie je věda a vystrkuje na nás růžky z internetu, nutíce nás k různým úvahám. Ale ovšem, fotky máš nádherné. Parádní.Nechť se Ti daří a nechť jsou ti všechny čísla nakloněna.
Naděžda Špásová
Pěkně napsáno a fotky jsou parádní. V Doksech budeš excelovat. Je fakt, že se učíme celý život a stejně i v našem věku děláme pitominy. Taky jsem na tento rok zvědavá, tak se necháme překvapit. Hlavně ať jsme zdraví.
Alena Tollarová
Soňo, také Tě zdravím! To já mám jen tři, co nadělám. A máš úplnou pravdu, starosti s dětmi se z hlavy vyhnat nedají, i když jsou dávno dospělé a život si řídí samy. Jakpak pracuješ s těmi barvičkami? Je to zajímavé.
Hana Rypáčková
Soňo, foťáček je šikula a ty taky. Liborku, už začni s učením, dokud to jde...Tak jsem si spočítala devítky :jedni máme všichni, druhou taky , součet prvních dvou čísel mi dává třetí a tu čtvrtou získám když poslední čísla sečtu a odečtu poslední nepoužité číslo .Na Jitku nemám.Ale velmi mě to nakoplo.... Moc hezká úvaha...Souhlasím se vším.
Libor Farský
Soničko, o numerologii nic nevím, ale grafologii jsem kdysi studoval a také mám teprve teď nedávno darovaný foťáček. Ještě jsem nezačal, ale o to více oceňuji svým plným souhvězdím nejen článek, ale i zdařilé obrázky.
Olga Štolbová
Ahoj Soňo, zajímavé povídání, mám o čem přemýšlet. A ty fotky se mi moc líbí, už jsi s foťáčkem krásně seznámená. *****