Podívejte se na oblíbený vůz gangstera Al Caponeho
ILUSTRAČNÍ FOTO: pragueclassiccarcentre.eu

Podívejte se na oblíbený vůz gangstera Al Caponeho

26. 12. 2015

Návštěvníci kopřivnického muzea historických automobilů Old Timer mohou nově vidět americký vůz Cadillac 353 z roku 1930. „Tento model měl v oblibě známý gangster Al Capone,“ řekl majitel muzea Jaroslav Šerý.

Osmiválcový vůz vážící okolo dvou tun mohl jet rychlostí až 125 kilometrů v hodině. Vozidla se vyráběla hlavně v černé barvě, ale byla i červená a tmavě modrá. Kopřivnické muzeum má ve sbírce červený automobil.

Vůz je krásný a v originálním stavu. Má původní motor i šasi. Pochází z muzea Harrah Collection ve Spojených státech. "Muzeum rozprodávalo sbírku. Je to vzácná záležitost i v Americe," poznamenal Šerý.

Automobil už měl ve své době některé „vychytávky“, kterými se chlubí dnešní limuzíny. "Když dnes automobilky prezentují různé natáčení světlometů, tak tento cadillac už to v té době měl. Jsou tam táhla, světlo se natáčí s koly. Už tehdy to měli vymyšlené, ve 30. letech," uvedl Šerý.

Mezi dalšími exponáty, které do muzea přibyly v poslední době, je závodní vůz anglické výroby Alvis TA14 z roku 1948. Také toto auto je podle Šerého evropská rarita. "U nás toto auto je jediné. V Evropě vím jen o jednom podobném," řekl. Tento automobil mohou lidé vidět i na cestách: jeho majitel s ním jezdí na akce veteránů a například zvítězil v letošním ročníku závodu Zbraslav – Jíloviště.

Muzeum Old Timer se po svátcích znovu otevře v pondělí 28. prosince. Otvírací doba do 30. prosince bude od 09:30 do 17:00. Na Silvestra a Nový rok bude zavřeno. Od 2. ledna už bude v muzeu běžná otvírací doba - tedy každý den od 09:30 do 17:00.

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Krásný veterán!
ivana kosťunová
to je pravda-jak přes to mohli vidět ? Taky asi nejezdili tak rychle (nejvyšší rychlost 125),a vepředu mají rám, asi aby překážky odhrnul a ne sešrotoval.
Hana Rypáčková
Je nádherný! Ale ve své době.Přes ten dlouhý čumák bych někoho určitě zajela....