Second hand není sprosté slovo

Second hand není sprosté slovo

11. 8. 2015

Dobře vypadat, znamená líbit se. Že v našem věku není komu? Kdepak! Vládne tady kult mládí a ženy nad 40 jako by neexistovaly. A co teprve my, seniorky?

Žádný problém, dámy! Upravujeme se především pro sebe, pro pochvalu kamarádky či k nelibosti sousedky. A co naše vnoučátka? Hlavně holčičky ocení voňavého dědečka a šmrncovní babičku. Nepřehlédnou naše nové šaty, účes a chválou nešetří. Není toto dost pádný důvod zamyslet se nad sebou? 

Jako ostatně vše, i šaty je potřeba občas obměnit, doplnit a hlavně omladit. To platí i o našem myšlení a smýšlení. 

My, dámy ve věku, se často dopouštíme chyb právě ve stylu oblékání. Chceme zůstat "diblicí", nebo lacinou "tuctovkou"? Anebo zbytečně ubíjíme svojí zralou krásu a šarm v usedlém a někdy až příliš "babském" oblečení. Tolik zajímavých žen zaniká nebo se zesměšní ve špatně zvoleném oblečení. Často nosíme staré a dávno nepadnoucí věci jen kvůli tomu, že naše generace je zvyklá šetřit. A utrácení za oblečení považujeme za hřích.

Samozřejmě, že v důchodu musíme víc počítat. Zralý věk je ale jistá fáze života, která si ale alespoň pomyslnou kvalitu zaslouží. Ve všech směrech. Sebeúctu můžeme projevit i tím, že o sebe pečujeme. 

"Šaty dělají člověka" není jen staré rčení. Je to možná klišé, ale všichni víme, že funguje. Jak tedy dobře vypadat, jak se dobře oblékat a přitom mnoho neutrácet?

Jedním z řešení je navštívit dobrý second hand. Vejděte, neodsuzujte předem. Vkusný interiér vás vtáhne a nažehlené oblečení na ramínkách podle barev a stylů vás určitě zaujme. A první dojem je i tady důležitý. Šátky, šály, kabelky, bižuterie... to vše můžete v sekáčku najít. A když je za pultem přijemná dáma ochotná poradit, tak tomu říkám "dobrá volba". Určitě neodcházejte a rozhlédněte se!

Ceny v obchodech z druhé ruky jsou velmi přijatelné. Záleží na kvalitě, zánovnosti, případně značce. V sekáčku nemusíte sehnat to, co právě potřebujete. Ale jestliže vás něco osloví, tak do toho jděte. "Vychytané" kousky tam dlouho nevydrží. Doma pak budete litovat. Stejnou věc už sotva potkáte. Už i proto, že některé obchůdky nabízí modely z přehlídek nebo originály. 

Výhodou zboží je, že hned vidíte, co s materiálem udělalo vyprání. U vlny je to velký bonus. Kvalitní vlněné zboží seženete už téměř jenom v second handu nebo v lepších značkách. Cena je ale nesrovnatelná. Též nabídka stylů je neporovnatelně větší než v běžných obchodech. Tady je nejlepším rádcem dobrý vkus. 

Nesnažte se celý outfit vytvořit z věcí ze sekáče. Většinou se to pozná. Sladit jednotlivé kusy oblečení představuje pohrát si. Nejlepší je kombinovat. Například s kousky z vaší oblíbené značky. To, co ušetříte na oblečení, investujte do kvalitních bot a kabelky. Ty celek vyváží a budete vypadat jako z módního domu.

Dobré sekáčky často kopírují atmosféru butiků, takže se tam budete i příjemně cítit. Second hand je určitě motivací, jak "sáhnout" do svého šatníku častěji a bez výčitek svědomí.

Dámy, které jste to ještě nezkusily, nechte se inspirovat!

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Bartušková
Do "sekáčovych kutlochů" nechodim. V Pze je pár dobrých sec. prodejen, kde se nakupuje o 106 :))). Chce to jen dobré oči. Eleno, máš to dobře napsané.
Alena Tollarová
Ani já proti second handům nic nemám. Ale nějaký dobrý bych také potřebovala najít. Jeden tady u nás se tvářil příjemně včetně milé a ochotné majitelky. Zboží vypadalo dost pěkně a tomu odpovídaly i ceny. To se mi líbilo do chvíle, než jsem viděla na vlastní oči spokojenou paní majitelku s plným velkým pytlem v hrabárně vše za 30,- Kč. Od té doby jsem tam nebyla. Na druhou stranu jsem si zrovna teď chtěla ještě koupit letní šaty v OC Černý Most - nové. Ale žádné jsem nenašla. Nebo neumím hledat. Potřebovala bych asi jít s Elen ... :)))
Eva Balúchová
I mě se článek i téma líbí,ale mám problém.Když přijdu u nás do "sekáče"ucítím tu "vůni",vidím neupravenou prodejnu,padne na mne depka a odcházím. Potřebovala bych též tip kde je pěkné ,nové,moderní zboží,kde bude příjemná paní prodavačka která mě pomůže se zorientovat,případně poradí.Protože, ač seniorka,stále v oblečení tápu.
Alena Várošová
Samozřejmě paní Elen,pokud je to dobrý sekáč a ochotná prodavačka,co ráda poradí...máte vyhráno..Dobře jste to napsala..Kolikrát stojí ženy bezradně a koukají acházejí s nepořízenou a nic si nevyberou.Taky zabrousím i do toho levnějšího,když nechci dát mnoho peněz a potřebuji např kousek záclony,krajky,kterou chci s něčím zkombinovat např prodloužit si letní šaty..Někdy odcházím s nepořízenou i já,protože ta určitá věc se mi nehodí kvalitou,barvou,ale objevím úplně něco jného.Dnes jsem si odnesla dvě parádní saka z výprodeje,jedno ještě s visačkou vypočívkované,parádní materiál a to skvělé ušití a llátka je mi sice trochu volnější,stačí pošít knoflíky za 15,-Kč kus.Druhé moderní spíš extravagantní z lesklejšího materiálu spíše společenské taky za 15,-Kč.To bych nekoupila ani ty 3 knoflíky.Asi rok jsem pracovala v jednom lepším sekáči,takže se vyznám a ráda poradím a najdu známým,co samy by asi nenašly i nyní když jsem náhodou v takové prodejně i jiným ženám.Není se za co stydět a jaké dámy tam nakupují. A ty určitě mají jinší příjmy,jak máme my seniorky.Děkuji za zveřejnění článku paní Elen a hlavně za jeho napsání..
Květoslava HOUDKOVÁ
Zuzko - Pražačko - projeď se do Hloubětína, zastávka "Nademlýnská" - vystoupíš a na protější straně je veliká budova. Obejdeš doprava - přes venkovní vrátnici znovu směrem k hlavní ul. a v přízemí je veliký Sekáč - www.etcimex.cz Musím ještě prozkoumat: Obchůdek KOLOBĚH, Ditrichova 9, Praha 2. Taky Sekáč - někde v Nuslích, patřící manželce zpěváka Tomáše Kluse a další.
Zuzana Pivcová
Kdysi mi jedna vizážistka radila dojít do second handu a tam se zrakově učit vyhledávat a řadit k sobě barvy, protože tam jich bylo mnohem víc než tehdy v běžném obchodě. To mě opravdu bavilo a dost jsem si na to zvykla, že k oranžové se hodila nejvíc zelená a žlutá atd. Občas bych si i něco z outletu koupila dodnes, ale nějak mi připadá, že nemám štěstí na nabídku, nebo chodím do nesprávné prodejny. Mohla byste mi, paní Elen, dát případně tip?
Květoslava HOUDKOVÁ
MIlá Elenko - děkuji za Váš velmi rozumný článek - takový názor mne potěšil - do Sekáčů zavítám i nadále.