Výprava i60 do Českého ráje

Výprava i60 do Českého ráje

13. 6. 2015

Do Českého ráje, cesta příjemná je, dudlaj, dudlaj da. Prozpěvovala jsem si bezděky brzy ráno ve vlaku, když jsem viděla, jak se mraky rozestupují a na zemi přes ně začíná opatrně nakukovat sluníčko. No jak by ne, vždyť jsem se na cestu do Českého ráje vybavila pláštěnkou, růžovým deštníkem a teplým oblečením. Instrukce organizátorky setkání kamarádek z i60 - promiň Radku - byla jasná.

Připneš si placku i60, nastoupíš, přestoupíš, zamáváš, usměješ se, obejmeš se, společně dojedete, vystoupíte... a v Turnově na vás budu čekat. A skutečně, v Turnově na mě a Lidmilu už čekala Jitka a také liberecká Eva s Bertíkem. Jen jsme byly postrčeny do dalšího vlaku s instrukcí, že vystupujeme druhou stanici. No, Bertík tak vrtěl ocáskem a my našimi ohebnými jazyky, že jsem zařvala - vystupujeme - na poslední chvíli. Přivítání bylo jak se patří, na peróně nás hned zvěčnil pan fotograf!

A pak už šlo všechno ráz na ráz, harmonogram byl dodržován. Narušován byl jen nečekanými situacemi, kdy například Lidmila vehementně vyžadovala sekačku na trávu, že si nutně potřebuje zasekat. Pán domu ji nakonec přesvědčil, že tomu tak není. Jen jsme si omrkly pestrobarevné kytičky a červené rybičky (žába se před námi schovala), přivezla paní domu Jitka zbývající část výpravy na Mužský. Alenku dokeskou a světe zboř se, Evu moravskou. Sjely jsme se tedy do Českého ráje ze všech světových stran, kamarádky a spřízněné duše z i60. Paráda.

Pěkně jsme se přivítaly, vyměnily si malé dárečky a brebentily a brebentily, Bertík se mezi námi hemžil a pán domu si chystal stativ. Před výstupem na Mužský je třeba se posilnit, pravila Jitka a naložila nám plné talíře. Nutno přiznat, že chutnou krmi nebylo těžké poslat do bříška. Nenásledovala však siesta, nýbrž zteč, na kterou jsme se vydali etapově. Část výpravy odjela autem a zbývající část se vydala pěšmo. Zpěvem písně Šly panenky silnicí jsme vyrušily ptactvo na Žabakoru, jednoho ochmelku v houští a jednoho muže s pilou. Kdo ví, jestli to dřevo vůbec bylo jeho?

Mužský nám samozřejmě neodolal, jak by mohl? Kdo nevíte, jaký Mužský to je, tak vězte, že není Mužský jako mužský. Tenhle měří 463 m n.m. a vrcholí kamennou mohylou připomínající prusko-rakouskou válku. Každopádně kruhový rozhled daleko do kraje si nenechalo ujít šest žen doprovázených patronem výpravy Radkem. Nálada byla výborná a železná tyč na vrcholu dokonce inspirovala účastnice k tanečním kreacím. Alenka dokeská hleděla k Bezdězu, Eva liberecká k Ještědu, Eva moravská ke Krkonoším a já jsem marně hledala Říp. Pod Mužským leží malá vesnička Mužský. Jo, s Mužskými je legrace.

Následoval přesun k restauraci Na krásné vyhlídce, výchozímu to bodu k Drábským světničkám. Pustili jsme se správně po modré značce, leč harmonogram byl narušen opuštěním modré kvůli panoramatům a posléze zjištěním, že tudy cesta na Drábské fakt nevede. A s ohledem na čas a nutnost posilnit se na zpáteční cestu domů, padlo rozhodnutí, že Drábské dneska vynecháme a vrátíme se. Nu což, máme aspoň důvod se do Českého ráje vrátit znovu. Zvláště poté, co se ukázalo, jakou nám paní domu připravila báječnou svačinu. Dobře naladěným nám ještě zahrála na harmoniku a zazpívaly jsme si. Zmožený Bertík odpočíval pod lavicí.

V podvečer jsme se zase všichni objali, rozloučili a rozjeli jsme se plni zážitků zpět k domovům. Jen Eva moravská se vrátila do místa svého dočasného pobytu v Krkonoších. Podle abecedy děkuji vám Alenko dokeská, Evo liberecká, Evo moravská a lady sympatie Lidmilo za milou a veselou společnost a zvláště pak vám hostitelé, Radku a Jitko českorájští, za hlavní stan plný pohostinství a pohody.

Říká se, že internet je žrout času. Ano je, ale také je zdrojem informací, zábavy a dokonce může způsobit i to, že se sejdou lidé, kteří by se jinak nikdy nepoznali, a najdou společnou řeč a je jim spolu dobře. Takže ještě nakonec - díky i60!

Pro zájemce přidávám ještě odkaz na další fotky: https://radovancakl.zonerama.com/Album/736594 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Krásná slova, výlet jste si užili, to je dobře. Já na Mužským nikdy nebyla, ale s mužským nemám problémy :-)
Mirka Ordáňová
Ano,souhlasím,je to na místě.
Jana Hranková
Pěkné fotečky.
petr stejskal
Tak jsem se ještě jednou kouknul na obrázky výletové,a jen jsem konstatoval,jak dobře ženám dělá,když mužského v ruce má. Byť někdy je jen s cedulkou nahoře. Petr
petr stejskal
Když bezva babinec se sejde,nikam nespěchá a starost je tak,jak bříško zaplnit či nožky promazat na cestu pohlným tempem lesní cestou. A vlastně,když promazat,je možné i vnitřní promazaní. Petr
petr stejskal
Moc hezky se to čte. Velice vtipné,milé. Docela si dobře dokážu představit tu bandu ubreptaných turistek. Úsměvy , pohlazení a povídání. A Český ráj je skutečným rájem. A je náš. Bez potřeb dálav Egypta,bez mořských pláží,ale zato s pohlazením země české. Petr
Dana Kolářová
Blahopřeji k pěknému výletu do Českého ráje.
Vanda Blaškovič
Aleno, děvčata,krásné, musela být legrace!
Růžena Antlová
Bezva setkání jste dobří !!!!!!!!
Miluše Hasenohrlová
Krásné počteníčko o ještě krásnějším výletě.Byli jste dobrá parta.
Zdenka Jírová
To byl určitě krásný výlet s milou společností.
Hana Práglová
Jste skvělí!!!Přeji a tak trošku je mi líto.Miluju taková setkání.I jdyž třeba jen na chviličku. 22.a 25.6 jedeme na s našimi seniory zájezd do Lešné u Zlína.nepřidáte se někdo???
Eva Balúchová
Konečně jsem dosedla a přečetla článek. Děkuji Caklovým za organizaci a pohoštění,Alči za pěkný článek a fotky.Všechny jsem vás moc ráda viděla.Byl to krásný den.A tolik jsme si toho nestihli říct.Tak snad příště...
Helenka Červenka
Gratuluji, jen houšť! My, moraváci, taky určitě něco vymyslíme :-)
Zuzana Pivcová
Když se sejdou lidé něčím podobní, něčím odlišní, ale se smyslem pro partu a s ohledem na druhé, tak je to fajn. Tady to podle výběru lidí nutně muselo klapnout!! Mám z toho taky radost.
Hana Rypáčková
No jo, to jste se nafutrovaly a už na světničky nevylezly.......Pán Bůh vám do požehnej, do břicha vás uhoď.To se u nás říkalo, když se někdo přecpával....
Jan Raška
Dobrý večer, mám velkou radost z tohoto článku, ale i předchozího od Evy Mužíkové. Totiž ze všech těch, kde popisujete vaše setkání a společné výlety. Je to pro nás jako takové pohlazení, že ta skoro pětiletá práce stála za to. Že se povedlo to, co jsme si přáli - aby se na tomto místě (portále i60) lidé bavili a aby se tu rodila nová přátelství. Díky!
Alena Tollarová
Já jen dodávám, že všechny fotky nejsou moje, ale přispěli i další účastníci výpravy - Radek a také Alenka dokeská. A těch knedlíků bych taky snědla osm hravě, však byly výborné, jenže ty následky!
Vanda Blaškovič
Ahoj děvčata, výprava jako hrom! Musel být legrace. Díky, zase jsem se trochu provětrala v české zemičce, v ráji!
Elena Valeriánová
Krásné počteníčko a pokoukáníčko. Sedm knedlíků bych nedala, ale čtyři klidně (i když bych si měla místo knedlíků loknout vody) a zelí - to miluji - vlastně bych ho neměla kvůli kyselině listové - ale jak jsem ho jako dítko nesnášela, tak ho teď mám ráda. Znáte to: zakázané ovoce... Je fajn sejít se se stejně naladěnými lidmi. Škoda, že to máme tak z ruky.
Eva Mužíková
Abych také na sebe něco práskla já... Podávalo se k obědu-šťavnatá krkovička, hedvábné bramborové knedlíky a výborné zelíčko. Všechny dámy se bály o linii --- Jitko, jen tak dva tři knedlíčky, víc nesním, pravila každá... Zato já jsem borec, žádné omezování -Jitulko, pěkně mi nalož - výsledek na talíři: sedm knedlíků, dva kusy masa a zelí kam se vešlo mňam, to jsem se krásně nacpala...:)))) K odpolední svačině pro každou 20dkg uzenin, spousta sýrů, misky plné domácího míchaného salátu...rebarborový koláč, kávička, vochtíčky.... zase jsem se nacpala, krom kávy a vochtíčků ve mně zmizelo všechno / nikam si mne holky nezvěte, jsem otesánek/..
Hana Rypáčková
Uletělo mi to. ......se někdy taky přidám.Jak se máte k té vrcholové tyči a ceduli Mužský- moc vám to závidím.Báječné a vtipné.
Hana Rypáčková
Koukám , jak jste si užili legrace....Doufám, že se
Hana Rypáčková
Koukám , jak jste si užili legrace....Doufám, že se
Lidmila Nejedlá
Bylo to veselé setkání. Radek nás přivítal na nádraží větou: " Půjdeme tudy, je to sice dál, zato horší cesta". Doma se nás ptal, co chceme napít a nabízel. Eva M. řekla, že počkáme na Jitku. Když Jitka dorazila, Eva: " No to je dost, my tady strádáme, Radek nám nedal ani napít." Jitka:" Však jsem mu zakázala, něco vám dávat..." díky za tu pohodu, byla to paráda.
Marie Foltýnová
Moc hezky jsi to Alenko napsala.Když to čtu,připadá mi,že jsem tam byla s Vámi.I hezké obrázky jsi nafotila.
Radovan Cakl
Álo, dík za pěkné přiblížení našeho setkání v Českém ráji. Opravdu jsme si to krásně užili. A za sebe musím poděkovat, že jste mi pomohly vyškrábat se téměř na vrchol Mužského a hlavně se dostat bezpečně dolů. Byli a jsme prima parta, která třeba bude inspirací i pro další regionální setkávání a poznávání mezi dalšími íčkaři. Doufám, že naše setkání nebylo poslední a třeba naše řady doplní i ostatní z bližšího i vzdálenějšího okolí. Čekají nás přece ty Drábské světničky a Klamorna.
Květoslava HOUDKOVÁ
Z popisu i fotek byl ten výlet krásný. Já jsem však na tom tak (problém srdce,dýchání), že ze svého života už kopce a schody vymazávám. Už mi zbyla jen chůze a jízda na trojkolce = po rovině (naštěstí žiji v Polabí a rovin je tu požehnaně). A tak místo turistiky "vymetám" kdejakou akci - tam taky kopce nejsou.
Soňa Prachfeldová
Umím si představit, jak krásně jste se měli u Caklů a na výletě. Moc pěkné a fotky bezva !
Soňa Prachfeldová
Umím si představit, jak krásně jste se měli u Caklů a na výletě. Moc pěkné a fotky bezva !
Soňa Prachfeldová
Umím si představit, jak krásně jste se měli u Caklů a na výletě. Moc pěkné a fotky bezva !
Eva Mužíková
Alenko, krásně jsi naše setkání přiblížila všem nezúčastněným, díky ...
Alena Vávrová
Alenko podřipská, krásně jsi to sepsala a doplnila fotkami a já se pod to s radostí podepisuji. Máme moc hezkou památku.
Libuše Křapová
Holky, je na vás vidět, že jste si to krásně užily :-)) I s Radkem a Bertíkem, abych na ně nezapomněla. Jani Š., pěkně jsi to shrnula :-)))
Vladka Steinová
Krásné vyprávění, moc hezké fotky, z kterých na všechny dýchne pohoda, klid, souznění duší. Děkuji, že jste se o zážitek podělili s ostatními.
Jana Šenbergerová
Tenhle i60kový mini sraz se vám moc povedl, stejně jako Alenčino povídání i fotografie. Já si nedala slivovici a také vidím samé kočky a také pěkného psa a pořádného kocoura. :-)
Olga Štolbová
Tomáši, prosím, mohl byste mi zavolat. Mám provás něco důležitého. 603827131
Olga Štolbová
Tedy Alí, jsem nadšená a raduju se s vámi a také závidím a zároveň jsem pyšná, že také patřím do téhle, PRIMA, party. Jak ráda bych tohle podnikla s vámi. No, snad není všem dnům konec. Díky, za velmi podařené přiblížení toho úžasného výletu. **********
Tomáš Horáček
Teda holky, mluví ze mne slivovice, nebo jste fakt takové kočky?