Jarní fotopříběh: 
Krása mého domova

Jarní fotopříběh:
Krása mého domova

8. 5. 2015

Je pondělní odpoledne 4.5.2015, slunce krásně svítí, teploměr ukazuje přes 20 stupňů Celsia a já dávám povel k jarnímu výletu na nedalekou Erbenovu vyhlídku. Je to s podivem, ale v Ústí nad Labem je několik kopců, na kterých jsou postaveny rozhledny. Vybavili jsme se nezbytným foťákem, pitím pro nás i pejsky a vyrazili. Nejdříve autem, pěšky bychom to šli možná ještě dneska, dojeli jsme na určené místo pro parkování a vyrazili.

Naše rodina je pověstná tím, že zakufrujeme i na místech, která známe. Takže po telefonické radě kamarádky, která bydlí nedaleko, jsme vyrazili na cestu. Bylo nám řečeno, že půjdeme po louce a vyhlídka bude před námi. Zahnuli jsme tedy na nejbližší louku pod kopcem, kam bych já rozhlednu postavila. Vyšli jsme asi do půlky, když se můj muž otočil a se slovy ''není to támhle naproti náhodou Erbenka'' ukázal na protilehlý kopec s kamennou stavbou. S povzdechem a spoceným čelem jsme to obrátili a pochodovali tentokrát správným směrem. Po vyšplhání zdánlivě mírného kopce jsme dorazili na louku, kde v dáli opravdu stála ona rozhledna. Po osvěžení lidí i psů jsme pokračovali v cestě.

A teď trochu technických údajů. Kamenná rozhledna, zvaná Erbenova vyhlídka, se nachází nad ústeckou čtvrtí Dobětice. Vyhlídková plošina je ve výšce 8 metrů a je z ní opravdu krásný pohled. Je volně přístupná veřejnosti. Zdatnější turista může vyrazit z centra města po modré a na rozcestí v Doběticích po zelené turistické značce. Její jméno není po našem básníkovi, ale po Alexandru Erbenovi, předsedovi německého Horského spolku, který v r. 1933 rozhlednu vybudoval. Při rekonstrukci v r. 2006 byla zvýšena o jedno patro.

Ústí nad Labem nemá moc dobrou pověst, co se krásy týká, i když mně se líbí a myslím, že je jedno z měst, které má nejvíce městské zeleně. Každý mi ale dá za pravdu, že má jedno z nejkrásnějších okolí v republice. Nejen Krušné hory, Milešovka, Buková hora, ale spousta možná i bezejmenných kopců, které město lemují. Z Erbenky je úchvatný pohled i na Labské údolí. Trochu nám sice výhled do dálky kazil mírný opar, ale i tak jsme byli spokojeni. Hlavně náš Booneček, který miluje výšky, za to Amíček je evidentně nesnáší. Že by trpěl závratěmi? Možná, že jsem někomu dala tip na výlet. Pokud ano, jsem ráda a přeji všem krásné a teplé jaro bez mraků.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libuše Křapová
Naše země je krásná a tahle soutěž - Jarní fotopříběh to jen dokazuje. Pěkné fotky a pěkné povídání, Naďo :-)))
Naděžda Špásová
Děkuji za milé hodnocení. Chvála vždycky potěší. Hanko, flek opravdu není od nás. Naši psi by to neudělali. Všimla jsem si ho až když jsem to měla hotové. Ale z toho se nestřílí.
Jiřina Votavová
Pěkné jarní pozvání do severních Čech.
Hana Rypáčková
Já si ovšem myslila, že ta skvrna je od Amíčka...
Eva Mužíková
Naděždo, úsměvná reportáž, doplněná fotečkami. Ty mraky mne vždy dostanou, nádhera. No a pejsci pochopitelně taky... hezké, díky.
Dana Kolářová
Ráda jsem se seznámila s dalším koutem naší krásné země na hezkých fotkách i vyprávění.
Miroslav Štorch
Aktuální dnešní pohled z Milešovky :-) http://www.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/prohlizec.html?cam=milesovka
Miroslav Štorch
Však je také České Středohoří chráněná krajinná oblast. Bydlel jsem v Ústí nad Labem čtvrt století blízko Vaňovského vodopádu. Na Erbenovu vyhlídku jsme chodili se studenty ze Severní terasy. Hned vedle je část Kočkov, kam jsme chodili na meteorologickou stanici. Pěkný článek i snímky jako propagace krásné části naši "vlasti" http://www.ceskestredohori.cz/
Hana Rypáčková
Dík za vycházku a rozhlednu.Ústecko je krásné...Něco mi říká ta žlutá značka z Bertina údolí a že jsem tam viděla mloky v hojném počtu.Moc se mi Ústí líbilo /kromě Severní terasy,kde jsem s bandou dětí bydlela při soutěži./Je to dávno a dost mě při odjezdu vytrestalo nádraží. Dolní a Horní a ztrácím se....Málem nám ujel vlak.
Zuzana Pivcová
To byla hezká procházka, moc bych si takovou o víkendu přála. Ústí a jeho okolí znám pouze z průjezdu vlakem do Německa, ale cesta podél Labe je nádherná. A podle Vašich fotek je opravdu krásné i celé okolí.