My a naše zvířena

My a naše zvířena

24. 3. 2015

Do módy už jsem se zapojila, o jaru jsem už také psala, tak teď se pokusím napsat něco o naší početné domácnosti. No, počítejte se mnou. Páníček, starší panička, mladší panička, dva psi Amíček a Boone, králík Hugo, morče Mates a desítky bezejmenných rybiček (naštěstí). Kromě rybiček s námi na dovolenou jezdí všechna jmenovaná zvířátka. Máme je rádi opravdu všechna a jsou nedílnou součástí naší rodiny, ale rozepíšu se jen o pejscích.

Před těmihle pejsky jsme měli 14 let čivavu Amíčka. Musím přiznat, že v době mé nemoci mi byl velkou oporou. A odešel v době, kdy jsem už věděla, že jsem to zvládla. Tyhle dva krasavce jsme našli na internetu hned ještě ten den, takže v podstatě navázali na svého předchůdce. Čivava je také Amíček a ten druhy je Boone - je to mix dlouhosrsté čivavy s pinčem.

Možná, že si někdo řekne, proč píšu o psech. Je to proto, že pes je opravdu přítel člověka. Asi to nepochopí ten, kdo nikdy psa neměl, znám i lidi, kteří je nemají rádi. To samozřejmě respektuji. Ale pejskaři vědí, o čem mluvím. Nikdo vás při příchodu domů nevítá tak, jako pes, i když naše morče taky reaguje. Můžete mu všechno říct a on vás bez řečí poslouchá a hlavně to neventiluje dál. Umí se radovat a - nelžu - i smát. Dělá to náš Booneček, když přiběhne z podvečerní procházky, protože ví, že bude večeře.

Pes je i osobnost. Když srovnávám naše dva, tak musím říct, že jsou opravdu každý jiný. Am je jako správná čivava. Tvrdohlavý, opatrný, když venku nechce někam jít, tak se zastaví, a kdyby uměl mluvit, tak řekne, že nikam nejde. Fakt. Boone je mamánek. Je to mazel, všeho se bojí a je opravdu hodně nedůvěřivý. Nemá prostě rád cizí lidi, ale svou rodinu moc miluje. Ovšem spolu jsou smečka, takže na ulici se snažíme ostatní pejsky hezky zeširoka obejít.

Tak radši už toho chvalozpěvu nechám. K fotkám pejsků jsem si nemohla odpustit nedat fotku naší 32leté dcery, která se chystala na maškarní ples a dost jsme se u té přípravy nasmáli. Ta menší je sedmiletá vnučka Anička (od syna), která se také ráda obléká do kostýmů.

Užívejme si nadcházející jaro a buďme na sebe hodní.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Hezké vyznání lásky k psím přátelům. Také nedám na zvířata v domácnosti dopustit, i když já mám zase celý život kočičí přátele, momentálně dvě přítelkyně.Mají jinou povahu než psi, ale společnou lásku máme všichni stejnou. Také mě nadšeně vítají, když přijdu domů a patřičně mi "vyčiní", když jsem pryč delší dobu a chodí je obstarávat má dcera.Tuto službu jí ráda oplácím, má také dva chlupatce. Aby toho nebylo málo, má druhá dcera má také kočku a kocoura a k tomu bordskou kolii Áju a želvu Alvínu.. Dali bychom dohromady také malou ZOO.
Naděžda Špásová
Děkuji za krásné příspěvky. Paní Libuško, dcera šla opravdu za kytku a co není vidět jsou našité kořeny na ponožkách. Jinak přeji všem hodně radostí se svými miláčky.
Miluše Hasenohrlová
Hani plně souhlasím...
Hana Rypáčková
No ta maska- hádala bych Adélu, co ještě nevečeřela.Taky máme Naďo v rodině spoustu psů, ale vždy po jednom, protože retrívr odešel a štěně pastevce už s ním byl vychovávaný. Jokšír, kokršpaněl, kříženka pudla,ve dvou rodinách jsou zase kočky.Naše děti měly želvu, křečky, krysu, papoušky /jeden ještě dožívá u koček/, strašilky byly oblíbené...No havěti dost, podporovala jsem je. Možná by tu psí chat byl naplněn...
Libuše Křapová
Krásní pejsci, milá rodina :-)) Naďo, za co šla Vaše dcera na bál? To je kytička?
Miluše Hasenohrlová
Paní Naďo, říká se,že kdo má rád zvířata, tak má rád lidi.A u Vás jsem o tom přesvědčena.Vítejte mezi pejskařky :-)
Eva Mužíková
Naděždo, to je nnáááádherný čubinec. Pesani jsou úžasní a jak se dokáže ten " MIX" výstavně postavit:))))) Úplně jako na vlastní oči vidím, jak obloukem obcházíte velké psy, aby jim tito štěkající " obranáři" náhodou nepocuchali kožich... Přeji hoooodně radostí se všemi zvířátky. Bertík posílá oběma klukům patníkový dopis....
Zuzana Pivcová
Ano, Vaše rodina, rozrostlá o tolik zvířátek, se mi líbí.