Velká módní soutěž:
Odvaha se počítá

Velká módní soutěž:
Odvaha se počítá

12. 3. 2015

Tak jsem se rozhodla, že do toho také půjdu. Ve dvaašedesáti by se asi mělo vyzkoušet i něco nového. Ale řeknu vám, že to vůbec není jednoduché. Jsem Kozoroh, introvertní melancholik a celoživotní pesimista, což je docela vražedná kombinace. A přitom se docela ráda směju, mám ráda humor, hlavně anglický, a někdy je prý se mnou i zábava. Anebo je to opožděné plnění jednoho holčičího snu.

Studovala jsem oděvní školu a už tenkrát se dělávaly módní přehlídky. Jenže v té době jsem byla hubená plochá holka a tenkrát frčely poněkud vyvinutější manekýny. Takže se na mě nikdy nedostalo. Moje uražené ego se z toho naštěstí dostalo, ale dál už jsem to nezkusila. Po své nemoci jsem trochu přehodnotila, nad čím se trápit a co za to nestojí. Co mě ale spolehlivě vytočí, je lidská hloupost a vandalismus.

Záliba v hezkém oblečení mi naštěstí zůstala, a tak se snažím svůj šatník sem tam obnovit. Musím opatrně, protože k nelibosti své rodiny ujíždím na kabelkách a botách. S tím jdou ruku v ruce trika, kalhoty a různé jiné doplňky. No řekněte, milé dámy, určitě v tom nejsem sama, že? No a tak, když už to přeženu, udělá mi rodina přehlídku, já vezmu velkou tašku, nandám do ní, co podle nich už nebudu potřebovat, a odnesu to na blízkou Charitu. Jsou moc rádi a mě zase potěší, že ty věci ještě někomu budou k užitku.

Nemám ráda zimu, protože mi nepřináší radost z oblékání. Proto jsem si pro svou prezentaci zvolila letní outfit. Cítím se v něm dobře a uvolněně. Zde jsem zvolila lehké tričko s potiskem a capri kalhoty. Ručně pletený bavlněný svetr (vlastní výroba) je nezbytným doplňkem v chladnějším počasí. Preferuji zásilkový obchod a také toto oblečení (kromě svetru) je vybráno z katalogů, kabelka a sportovní boty v oranžové barvě oživí celkový vzhled.

Šperk v kombinaci černostříbrné a černé náušnice doplňují výsledný obraz. Náramky na levé ruce nosím jako talismany, takže jsou se mnou všude. Mám ráda barvy a ty k létu patří. Střídám barevná trika s potiskem nebo bez v pastelových barvách, tuniky, které zakryjí určité tělesné nedostatky, volné topy a k tomu třičtvrteční nebo capri kalhoty, občas bavlněné sukně. Pokud je chladněji, volím dlouhé plátěné kalhoty a lehký svetřík. Z doplňků ráda nosím ručně dělané šperky nebo bižuterii, a aby to bylo kompletní, léta používám přírodní kosmetiku Ryor. Dám na svůj vnitřní hlas, který máme určitě všichni, a ten mi napoví, co dělat, abych nevypadala jako klimakterický diblík nebo klaun.

Takže, abych to shrnula. Dámy, dejte na svůj vnitřní hlas. Myslím si, že většinou neporadí špatně. Mimochodem, to křeslo je po posteli můj druhý nejoblíbenější kus nábytku v bytě.

Přeji všem jen to dobré.

 

Hodnocení naší poroty

Táňa Havlíčková:
Na paní Naděždě je vidět, že studovala kreativní obor, protože barevná kombinace jejího outfitu je dokonalá. Jemná barva máty s korálovou červení je opravdu skvělá. Líbí se mi i krátké kalhoty a doplňky, také boty, které jsou barevně přesně k oblečení. Jediná věc, kterou bych vytkla Nadě, je halenka, jež se k celému zbytku moc nehodí - tedy barevně ano, ale kytky na halence coby romantický prvek a k tomu sportovní boty. Kdyby byly boty jiné, nebo kdyby halenka nebyla kytičkovaná a romantická, bylo by to na jedničku.

Hodnotím známkou 2

 

Elen Zajíčková:
Paní Naděžda svým modelem vnesla závan léta do chladných dnů. Z těch fotek sálá pozitivní energie, pohoda a harmonie. Barevné tričko báječně doplňuje sportovní kalhoty v neutrální šedé. I když k zeštíhlení postavy paní Naděždy by lépe prospěl výrazný vzor spíš v oblasti ramen a NE boků, i tak jí to velmi sluší. Právě barevnost mohutných sportovních sandálů v odstínu teplé oranžové, která se částečně objevuje  i na tričku, kabelce a náramku, zvyšuje efekt a zajímavost. Akcenty studené a teplé barvy opakující se na oblečení a doplňcích jako by evokovaly přechod zimy do jara. Skvělá barevná kombinace. 

Hodnotím známkou 1-

 

Scarlett Wilková:
Naďa je velmi sympatická tím, jak o sobě píše, ale co se týká oblečení, které zvolila, mi radost neudělala. Pro mě v něm vypadá jako typická nenápadná usedlá paní. Chápu, že k oblečení pro volný čas patří pohodlné boty a od určitého věku každá víme, že pohodlí je důležitější než paráda, ale tento typ bot ke capri kalhotám je vždy vražedná kombinace, která by neslušela ani dvacetileté topmodelce. Na Nadě je vidět, že přemýšlí nad barvami, umí je ladit, ale tento celek prostě není slušivý. Vzorované tričko, tuctové kalhoty, které moc nesedí, a sportovní outdoorová obuv, jež patří do hor, to je taková ta obvyklá česká nuda.

Hodnotím známkou 3 

 

Redakce:
Jeden z nejlepších textů, jaký jsme obdrželi. A navíc upřímný a otevřený. Paní Naďa skládá věty s lehkostí a elegancí. Nikde nic neschází, ani nepřebývá.

Hodnotíme známkou 1

 

Průměrná známka prvních deseti hodnotících čtenářů je 1,95

Celková výsledná známka je 1,89

Na aktuální výsledky Velké módní soutěže se můžete podívat zde.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Júlia Vonásková
p. Špásová,ještě se k tomu vracím....Žena se pozná na první pohled,tak jak je ustrojená,jak se chová a taky jak se umí posadit. Je to jedno jestli je z vesnice ,nebo z Velkého města..........................ale každá máme svoji pravdu.....
Naděžda Špásová
Paní Vonásková, děkuji za odpověď. Jako zábavu to samozřejmě beru a doživotní trauma u mě taky neohrozí.Mějte se krásně.
Júlia Vonásková
p. Špásová,nemusíte se mnou souhlasit,ani já s Vámi nesouhlasím,ale realita je taková,že doufám až se udělá hezky ty ŽENY UVIDÍM... i v Hradci a to mě bude stačit....já se taky dívám,oči mě ještě slouží dost dobře a hlavně klídek....o nic nejde...
Naděžda Špásová
S paní Vonáskovou nesouhlasím. Bydlím v dost velkém městě a dívám se, co ženy nosí a nezdá se mi, že by to bylo tak jednotvárné. Samozřejmě, že záleží na tom, co si kdo pod slovem žena představuje.
Jarmila Komberec Jakubcová
Moc Vám to sluší, líbí se mi dobře sladěná kabelka a boty. Oblečení je ležerní a hodí se prakticky všude, na cestování, nákupy, do přírody.Mám ráda tento styl oblékání sama volím podobné oblečení jen místo kalhot nosím sukně.
Júlia Vonásková
souhlasím s p. Tollarovou, 90% žen v Hradci chodí ve stejném oblečení, nic co by nadchlo,a muži se nemají za kým otáčet,kde jsou ŽENY?
Alena Várošová
Nechci dělat reklamu,ale krásné oblečení i ve větších velikostech nabízí Linie Schnedider i Petrklíč. Ale je to koupě po internetu,takže musíte znát svou velikost a také složení materiálu Je to riziko,že se to bude vracet a poštovné není zrovna jedno z nejlevnějších.Tak jsem vám milé dámy,houby poradila.Já sama od nich mám nějaké výrobky.
Eva Krausová
Paní Naďa má odvahu, ostatně jako všechny přihlášené dámy zde. Ale nic mne moc neoslovilo, ani článek, ani oblečení, jen snad tričko se mi líbí, boty bych já využila na kolo. Jediné, co se mi nelíbí je 2+5 foto, posez na křesle...Známkuji pozdě/jako vždy/, ale to není už důležité, dala bych tak 2-3.
Marie Magdalena Klosová
Ještě k Zuzčině poznámce.Myslím,že výběr štíhlejších modelek souvisí bohužel se zbožím nabízeným v buticích,které naše modelky obléknou na molo.Tam se pěkné věci ve větších velikostech téměř neseženou.Projekt "Zralé modelky"by snad měl vyprovokovat návrháře a výrobce,aby se začali konečně zabývat i naší generací.Nemyslím,že k tomu hned tak dojde. A to je škoda.Já sice svou velikost najdu,horší je to s výběrem odpovídajícím věku.
Naděžda Špásová
Ještě jednou všem děkuji za příspěvky. Zvláště děkuji paní Pivcové. Vy jste mi, paní Zuzano, vehnala skoro slzy do očí. Ješte jednou díky.
Alena Várošová
Paní Nada je sympatická paní,ale její oblečení nenadchne,ani neurazí.Je to její styl,který se ji líbí,takže bez zbytečného komentáře.A chválím ji,za to,že se přihlásila.
Dana Kolářová
Připojuji se ke komentáři paní Zuzany a paní Nadě blahopřeji k odvaze. Děkuji.
Zuzana Pivcová
Milá paní Naďo, zaujal mě název Vaší prezentace: Odvaha se počítá. Když se začalo hovořit o projektu módy pro seniorky, byla má představa, věnovat pozornost kategorii zralých žen jako takových, tedy různých věkových a váhových parametrů, aby se v projektu každá cítila uvolněně, jako jedna z mnoha. Pak se to podle mého přece jen poněkud zvrhlo a agentury zvolily především ženy štíhlejší, ke svému věku mladistvějšího elegantního vzhledu. Tedy už předem dané prototypy modelek, pouze se starší tváří (viz poslední přehlídka v Letňanech). Tomu odpovídala ve většině případů i jim vybraná móda. Přihlásit se mezi ně pak opravdu u mnohých vyžaduje určitou dávku odvahy. Vy rozhodně žádnou odvahu nepotřebujete. Máte úplně normální postavu většiny českých žen, které nejsou křehulky. Věřím, že Váš příklad včetně oblečení najde u řady čtenářek ohlas a inspiraci nebo přinejmenším potvrzení, že i ony chodí oblečené sympaticky dobře. Díky.
Naděžda Špásová
Děkuji za ohlasy. Malé vysvětlení k těm botám. První foto bylo u toho moře. A protože jsme hodně chodili, vzala jsem si sportovní boty. Ostatní fotky jsou v interiéru, takže jsem musela obout i ty boty. Cítila jsem potřebu to vysvětlit.
Lidmila Nejedlá
Přirozenost paní Nadi je mi sympatická. Nic na nás nehraje, nic nezastírá. Ukázala se tak, jak jí to dělá dobře.
Zdenka Hillová
Náhodou mi se moc libí ,že p.Naďa má romantické tričko sluší ji. známka 1
Hana Rypáčková
Známka 1- Nadě toto sluší.Boty může sundat a chodit bosky.Je to zdravé a módní...
Alena Tollarová
2- Toto je přesně oblečení, které vidíme na ulici na 90 % žen. Kombinace romantického a sportovního stylu, prostě normálka ... chtělo by to spíš batoh ke sportovním botám, ale zase batoh a romantické tričko? Barevně v pohodě.
Hana Šorejsová
Moje známka : 1- Rozumím Vám , moc hezký článek a hlavně září upřímností. Oblečení ladí k projevu Nadi a radosti z léta.
Jana Šenbergerová
Jak to vidím a čtu, je mi jasné, že se paní Naděžda cítí ve svém modelu dobře, a to je podle mě pro ni důležitější, než jakékoliv moje představy o tom, jak by měla vypadat, aby byla in. Ráda sedím v křesle jako ona, ale teď vidím, že to není posezení vhodné do soutěže. Proto 2
Marie Magdalena Klosová
Dávám 2 Milá paní Naďo,udělala jste mi radost,že jste do toho šla. Popravdě se mi nejvíce líbí Váš text.A taky smysl pro barvy.Dokonce i ten obraz s Vámi ladí.Ale nápadným vzorem jste zbytečně zdůraznila ty partie,které,jak říkáte,jindy skrýváte pod tunikou.Jinak jste "fešná"ženská.
Jiřina Votavová
Dávám 2-. Paní Naďa působí pohodově. Příjemné barvy oblečení, ale k tričku se nehodí sportovní boty nebo ke sportovním botám romantické tričko, šperky ani kabelka. Také některé pozice na fotkách bych zvolila jiné. Článek v pohodě.
Miluše Hasenohrlová
Hodnotím 2 Místo barevného trička bych volila sportovní košily.Jinak tento styl oblékání se mi líbí.
Tomáš Horáček
Moc pěkný článek. Ale kvůli těm divně položeným nohám přes opěradlo to není výborná, nýbrž chvalitebná: 2
Jitka Chodorová
1- Paní Naďo,jste tak trochu můj Blíženec,i když jsme obě Kozorožky,oblékám se podobně,dá se říci,že skoro stejně,mám stejnou povahu,líbí se mi váš styl,to malé minus dávám za boty,asi bych si k tomu vzala pantoflíčky na klínku,či otevřené letní střevíčky.Jinak jsem velmi spokojená s vaším autfitem!