14. únor: Mezinárodní
den darování knihy

14. únor: Mezinárodní
den darování knihy

10. 2. 2015

Nejen Valentýn... Věděli jste, že se 14. února slaví také Mezinárodní den darování knihy? Již počtvrté lidé po celém světě darují dětské knihy a rozvíjí tak vztah dětí k četbě.

Můžete jen darovat knihu někomu ze svých přátel, koupit novou knihu a zanechat ji v čekárně u dětského lékaře, anebo věnovat dětské knihy některé charitativní organizaci, dětské nemocnici či dětskému domovu.

Zapomeňme na srdíčka, pojďme v sobotu společně z lásky darovat knihu!

Výzva nejen pro rodiče, prarodiče, tetičky, strýčky, ale pro všechny přátele dětí a knih.

 


Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Dano, dík za doplňující komentář. :-)
Dana Kolářová
Svátek probíhá po celém světě a poprvé se uskutečnil v roce 2012. Loni se zapojili lidé z více než 30 zemí. Zapojují se i knihovny. Informace najdete také na adrese http://bookgivingday.com/
Marie Magdalena Klosová
No to jsem nevěděla!Určitě někoho obdaruju.Někdy se hodí dát dětskou knížku i dospělákovi.Já bych se určitě nezlobila. A na Zuzčinu knížečku si počkám !!!
Jana Šenbergerová
Zuzko, věřím, že i na ně dojde a už se na to moc těším.
Zuzana Pivcová
V pasáži Lucerna se také objevují na stolku knihy, které někdo "posílá dál". Tak já se také připojím. Škoda, že nemůžu darovat ty své básničky. :-)