Móda a modelky

Ležérní móda pro každý věk

Konec s řečmi typu: To se už v mém věku nehodí. A také s větami: Na to nemám postavu. Existuje styl oblečení, který sluší mladým i starým, hubeňourkám i baculkám. Chce to jen trochu odvahy vybočit ze stereotypu. Léto je pro to ideální čas.

15. 7. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Háčkovaná móda na léto

Barevné bavlnky, háček, šikovné ruce. Tato trojkombinace zajišťuje v současné době mnoha starším dámám nekonečný obdiv jejich vnuček. V módě jsou totiž háčkované součásti oblečení.

10. 7. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Nejstrašnější letní oblečení, které je vidět na ulicích

Dříve narození žasnou. Něco takového za našich mladých let nebylo, říkají. Někteří se však hbitě přizpůsobují, bohužel. Řeč je o letním oblečení. Přesněji, o nejstrašnějších věcech, které je možné v létě v ulicích vidět.

3. 7. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Velké prsteny. Šokují, ale sluší

Čím větší, tím lepší. Nejlépe přímo obrovské. Řeč je o prstenech. Mnohé ženy se jich bojí a říkají: Sluší jen mladým, jsou příliš výrazné, nehodí se ke každému oblečení, jsou prostě divné. Jenže takový gigantnický prsten udělá divy.

27. 6. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Tuniky, kaftany, šátky. Nezbytnosti na pláž pro dámy vyššího věku

Rozevláté volné vzdušné haleny, kaftany, tuniky. To je ideální řešení problému, v čem jít z hotelu či apartmánu na pláž. Ano je to problém, tu otázku totiž řeší hodně žen. A čím jsou starší, tím častěji.

21. 6. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Bílá barva ve vyšším věku? Ano

Rozšiřuje. Nehodí se pro starší ženy. Je nepraktická, snadno se špiní. To jsou časté argumenty, proč ženy odmítají nosit bílou barvu. Mnohdy je to škoda. Bílá barva je klasika, která sluší v každém věku.

13. 6. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Sladěné páry. Ne, není to zbytečnost

Když si muž a žena vyrazí společně, mělo by jim to spolu ladit. To, že patří k sobě, by mělo být patrné nejen z toho, jak se k sobě chovají, ale také z toho, jak vypadají, co mají oblečené. Jistě, někteří lidé řeknou: Jsou to jen hadry, ty nejsou podstatné. Podstatné nejsou, jen hodně vypovídají.

21. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Trvalá. Pamatujete na kudrlinky?

Mezi ženami vyššího věku je jen velmi málo těch, které si někdy u kadeřníka nenechaly udělat takzvanou trvalou. Kudrnaté vlasy svého času patřily k nezbytné výbavě žen, které chtěly jít s módou. Pak byla trvalá považována za přežitek, ale nyní se vrací.

18. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Háčkování je znovu v módě

Přehozy, plédy, ponča, svetry, tašky. To vše dovedou šikovné ruce uháčkovat. Háčkované věci jsou opět žádané, souvisí to s celkovým trendem návratu ke všemu starému, přirozenému, zkrátka k životu našich předků.

15. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Gipsy. Odvážný styl, který seniorkám sluší

Výrazné barvy, dlouhé sukně, šály, šátky. Výšivky, potisky, hrubě pletené svetry. Takovému stylu se říká gipsy, neboli cikánský.

10. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce