Konference Unicorn University Open: Cesta od nápadu k úspěšnému podnikání
Praha 21. listopadu 2024 (PROTEXT) - Již zítra si můžete poslechnout inspirativní přednášky od úspěšných českých podnikatelů, kteří proměnili své nápady v prosperující byznys.
Unicorn Vysoká škola pořádá další ročník konference určené všem, kteří se zajímají o moderní přístupy v podnikání, inovace a efektivní marketingové strategie pro budování značky a růst byznysu. Inspirativní přednášky povedou úspěšní start-upisté, zkušení podnikatelé a investoři, kteří nabídnou praktické rady a popíší své příběhy o cestě k úspěchu. Konference proběhne 22. listopadu od 9.30 hodin v prostorách univerzity nebo online, je zdarma a bude rovněž simultánně překládána do angličtiny.
„Konference, která nese název Cesta od nápadu k úspěšnému podnikání, je unikátní příležitostí pro veřejnost, jak se dozvědět, s čím se podnikatelé při budování značky potýkají, jaké výzvy před nimi stojí a jaké všechny aspekty musí zvážit na své cestě za úspěchem,” říká prof. Ing. Jan Čadil, Ph.D., rektor Unicorn Vysoké školy, a dodává: „Máme připravené skutečně inspirativní příběhy předních českých podnikatelů, kteří reprezentují rozmanité obory - od IT a technologií až po vzdělávání a finanční služby. Věříme, že přednášky řečníků budou pro účastníky konference zajímavé a pomohou jim posunout jejich vlastní projekty kupředu.”
Na konferenci vystoupí:
Vladimír Kovář (Unicorn) je významnou osobností v oblasti softwarového průmyslu. Je zakladatel a předseda představenstva společnosti Unicorn, která poskytuje komplexní informační systémy a IT řešení v širokém spektru odvětví, včetně bankovnictví, energetiky, výroby, maloobchodu a zdravotnictví. Vystudoval na ČVUT Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou, obor matematické inženýrství. Je absolventem doktorandského studia v oboru řízení podniků v souvislosti s informačními systémy a znalostním managementem na Univerzitě Hradec Králové. Přednáší studentům na vysokých školách informatiku a management.
Petr Mára (technologický evangelista) přibližuje lidem a firmám aktuální (exponenciální) technologie a trendy. Od mládí ho provází zájem o technologie, vzdělání a budoucnost. A s tím i snaha ovládnout čas. Baví ho objevovat a zkoušet vše nové - chytrými telefony počínaje a virtuální realitou, elektromobily a Bitcoinem konče.
Pavel Hübner (HARDWARIO) je spoluzakladatel a CEO společnosti HARDWARIO, která se specializuje na IoT hardware. Pod jeho vedením firma vyvinula ekosystém CHESTER, který umožňuje rychlé nasazení IoT řešení v různých průmyslových odvětvích. Pavel se zaměřuje na globální expanzi a inovace, což potvrzuje založení dceřiné společnosti v USA a vstup společnosti na Pražskou burzu.
Karin Veselá Fuentesová (Digitoo) je odbornice v oblasti financí s více než 13 lety praxe. Její vášeň pro digitalizaci, automatizaci a robotizaci ji přivedla k tomu, aby se stala Chief of AI Dataset ve společnosti Rossum, kde se podílela na nastavování metodiky učení neuronové sítě a procesů. V roce 2019 se rozhodla posunout své vize dál a založila svůj vlastní startup Digitoo.ai. Pod jejím vedením se Digitoo.ai zaměřuje na digitalizaci a automatizaci účetních procesů prostřednictvím vlastních AI nástrojů.
Martin Macík (MM TECHNOLOGY) je český jezdec rallye, specialista na dálkové rallye kamionů a se svým otcem založil závodní tým Big Shock! Racing. V rámci společnosti MM TECHNOLOGY se specializuje na vývoj a výrobu špičkových závodních kamionů pro dálkové rallye. Závodní kariéra otevřela Martinovi dveře i do světa marketingu a médií. Na základě zkušeností z motorsportu založili agenturu MM Production, která zajišťuje foto a video produkci pro piloty z celého světa. Martin je absolventem Unicorn Vysoké školy (obor IT management).
Zdeněk Jahoda (Emco) absolvoval VŠE obor zahraniční obchod a 10 let se zabýval výstavbou a provozem textilní továrny v Súdánu. V 1990 založil společnost Emco Export-Import a začal vyvážet dřevo, dovážet potraviny, v 1995 vytvořil vlastní značku cereálií Emco, v roce 1998 zahájil jejich výrobu a v roce 2002 export. Dnes obrat společnosti Emco přesahuje 2,2 mld. Kč a export z toho cca 800 mil.Kč. Před 4 lety předal řízení společnosti synovi Martinovi.
Tereza Vaňková (ReacGirls) je zakladatelkou ReactGirls, kde v minulosti zastávala řadu rolí, včetně vedení týmu, organizování školení, přednášek v React Akademii a mentoringu žen vstupujících do IT. V současné době se v ReactGirls zaměřuje na zajišťování partnerů a financování a spolu se správní radou utváří strategické směřování neziskové organizace. Kromě toho má zkušenosti s vývojem softwaru jako frontendová vývojářka a v současné době pomáhá technologickému jednorožci Mews s budováním vývojářské komunity a interního systému rozvoje pro začínající vývojáře.
Vít Endler (Fingood) je jedním z vlastníků Fingoodu. Vít mnoho let působil v e-commerce prostředí. Během své kariéry zakládal pobočku MALL.cz v Polsku a pak řídil celou skupinu MALL v 6 evropských zemích. V roce 2019 vstoupil do společnosti Fingood, kde působí jako CEO. Aktuálně se společnosti pod jeho taktovkou podařilo do roku 2023 profinancovat téměř 4 miliardy českých korun.
Vratislav Kalenda (Applifting) je spoluzakladatel a tvář české vývojářské společnosti Applifting, která vytváří digitální produkty pro přední tuzemské i zahraniční společnosti. Pro klienty působí jako IT byznys partner a v rámci Appliftingu se zaměřuje na smysluplný leadership. Baví ho motivování a vedení lidí, jejich spokojenost v práci klade na první místo. Vratislav je absolvent Unicorn Vysoké školy (program Softwarový vývoj).
Po přednáškách budou mít zájemci možnost diskuse s jednotlivými řečníky. Ty se budou konat pouze fyzicky v prostorách vysoké školy, odkud bude konference vysílána online. Moderátoři konference budou David Hartman a Ivana Rykrová. Hlavním partnerem konference je společnost Unicorn.
Adresa Unicorn Vysoké školy: Kolbenova 942/38a 190 00 Praha 9
Více informací o konferenci, řečnících a možnost zaregistrovat naleznete ZDE.
Unicorn Vysoká škola je renomovaná soukromá vysoká škola, která nabízí kvalitní vysokoškolské vzdělání v oblasti informačních technologií, byznysu a datové analýzy. Soustředí se na systematické vzdělávání odborníků v akreditovaných bakalářských a magisterských programech s cílem maximalizace konkurenční výhody pro jejich budoucí uplatnění. Promyšlený vzdělávací systém řádně shrnuje a předává vyvážený komplex znalostí složený ze standardů dobré odvětvové praxe, aplikované výzkumné činnosti, korporátního přístupu a partnerské spolupráce s oborovými leadery.
Unicorn Vysoká škola nově nabízí také tzv. mikrocertifikáty, které studujícím nabízí možnost si doplnit kvalifikované vzdělání bez toho, aby museli studovat konkrétní studijní program na vysoké škole. Je to rychlejší a pohodlnější cesta k tomu, jak si zvýšit kvalifikaci a stát se atraktivnější pro zaměstnavatele. Po úspěšném absolvování obdrží mezinárodně uznávaný elektronický certifikát garantovaný Unicorn Vysokou školou. Tento certifikát je přenosný a ověřitelný, což umožňuje jeho držitelům prokázat znalosti a kompetence získané v rámci celoživotního vzdělávání (CŽV).