Dvanáctý je prosinec...
Ilustrační foto: Pixabay

Dvanáctý je prosinec...

12. 12. 2022

Magický měsíc.
Budí se ráno do tmy a cestou na roráty počítá neděle: železná, bronzová, stříbrná…

Výjimeční měsíc.
Je poslední a také první, poslední v roce, první zimní. Vítá slunovrat.

srdce

 Dny jsou mlhavé, šedivé a bledé, on však statečně snáší páchané křivdy v dodávce světla i tepelné energie. A když je mu zima, halí se ve sněhobílý kožich, nebo se hřeje s anděly a čerty u stánků, kde voní punč a medovina.

Pak přijde čas, zazní rolničky,
domov je posvátný chrám.
Přijela Ježíškova pošta.

 Vánoce

Moje poezie
Hodnocení:
(5.2 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Jano, díky a nápodobně.
Jana Šenbergerová
Danuško, přeji ti krásné zbývající prosincové dny a pohodové svátky.
Dana Kolářová
...nejvíc kouzelným je pro děti... souhlasím. Soni, nápodobně, i všem lidem dobré vůle.
Anna Potůčková
Dokud jsem chodila do práce tak jsem Vánoční období tak neprožívala jako nyní. nejednou mám na všechny přípravy více času, možná i více nápadů a ze všeho nejvíce si vychutnávám pečení cukroví pro celou svou rodinu. Z toho plyne že prosinec mám ráda se vším, co k němu patří.
Soňa Prachfeldová
Opr. Pro spoustu lidí honička. My si opravdu nyní můžeme zhluboka vychutnat vánoční období.
Jitka Hašková
Krásně jsi to napsala. Každý měsíc má něco dobrého v sobě i ten prosinec.
Soňa Prachfeldová
Prosinec závěrečný měsíc roku, pro někoho ve znamení finisovaní v práci, propouští lidí honička, znám z dřívějška. Nyní je to pro mě měsíc kouzelný, ale nejvíc kouzelným je pro děti. Danuško, šťastnej Vánoce přeji.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.