Dobrodruh na cestách 5. Stari Grad
Foto: autorka

Dobrodruh na cestách 5. Stari Grad

18. 7. 2021

Jedeme na výlet do Stari Gradu. Vzpomínám, že jsem tu byla v roce 2014 při pobytu v hotelu Arkáda. Městečko se nezměnilo. Centrum tvoří staré kamenné domy s červenými střechami, tak typické pro většinu přímořských měst a městeček v Chorvatsku.

img-8922-1.jpg

Mezi domy uzounké uličky.

Obchůdky na nábřeží, kavárničky a cukrárny lákají návštěvníky. 

img-8920.jpg

Slunce už dopoledne pálí a hosté vyhledávají stín na zahrádkách hospůdek. Zchladíme se citronovou zmrzkou.

img-8928.jpg

Jdeme k lazebníkovi, který si vezme do parády Miliho.

img-3109.jpg

Nerušit, ještě se tu pracuje! 

Unavené procházkou sedáme s Vandou na schody. To je pěkná scenérie, seď, tady tě musím vyfotit!

oranzova-vanda.jpg 

Foťák stále pověšený na krku, abych mohla rychle reagovat, když oko zří něco zajímavého. A oko zří! Po silnici jede květináč. Bez přemýšlení, proč a nač je auto takto vymóděné, cvaknu. Na fotce to sice vypadá jako auto, které právě míjí strom, ale věřte, že ty větve trčely přímo z toho auta.

img-8949.jpg

Pro porovnání, zde ta stejná ulice trochu z jiného úhlu, ale jasně je vidět, že stromy zde nerostou  :-)))))

img-8945.jpg

 

Soutěž: Aktivní léto 2021
Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Jejda, tahle krása mi málem unikla. Chtěla bych ty modré šatičky, bééé!!
Soňa Prachfeldová
Paráda, úžasné fotky z krásných míst. Vando jsi kočka, co kocourek ?
VANDA Blaškovič
Helčo, tys takový všudybyl...:), ani holičství ti neuteklo. Ten holič stříhá jen nůžkami a nakonec vezme na chvíli mašinku...ještě stará škola. A měl roušku.
Jarmila Komberec Jakubcová
Ve St.Gradu jsem nebyla. Snad to napravím. Dík Helenko za zajímavou reportáž.
Martina Růžičková
Prima pokračování cestopisu :-)
Dana Puchalská
A safra,zase jsem přišla s křížkem po funusu . Ano, Stari Grad je kouzelné městečko. A fotky jsou toho důkazem. Díky Helčo.
Jitka Hašková
Helčo, díky za další zajímavosti.
Zuzana Pivcová
Nikdy jsem tam nebyla, ale Stari Grad bylo určitě jedno z jadranských letovisek, navštěvovaných našimi turisty i za minulého režimu. Vando, sluší Ti to.
Daniela Řeřichová
Hezká a vtipná fotogalerie. Oživily se mi vzpomínky na naši dvojí návštěvu Stari Gradu před dvaceti lety.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.