Diskotéka pro pamětníky - 1. díl

Diskotéka pro pamětníky - 1. díl

2. 10. 2014

Občas v televizi i rozhlase zaslechnu písničky, které mám spojené s mládím a rozezníse mi i nějaká skrytá struna uvnitř. Začnu si broukat text, tedy pokud si na něj vůbec vzpomenu, a často se mi vybaví situace, ve kterých jsem ty písničky slyšel nebo i zpíval.

Dříve jsem hrával v lidové škole na kytaru klasické skladby od Johana Sebastiana Bacha nebo italského skladatele Carulliho. Pak pochopitelně v pubertě i písničky Waldemara Matušky, Spirituál kvintetu, Karla Kryla nebo Wabiho Daňka.

Diskotéka podle vlastního výběru

Tak si tady dovolím vám nabídnout jedenáct písniček, které si můžete poslechnout bez čekání - zda je náhodou pustí v televizi nebo rozhlasu. Nemám monopol na publikování písniček a další díl - " Diskotéky pro pamětníky " může napsat kdokoliv z vás. Můžete sem přidat písničky, které se vám líbí a napište třeba i proč. Kdo má doma CD a desky, tak si může pustí co chce i bez internetu.

Hlavní zdroj www.youtube.com. Ať se vám poslouchá prima - to Vám všem přeje Míra.

Vždy jsem měl rád zpěv Waldemara Matušky a jeho kytaru nebo banjo.

A tak dál nosíš po kapsách sny mládí  
hudba : Bohuslav Ondráček             text : Zdeněk Borovec 

Sbohem lásko  -  1967
hudba :  Guy Magenta                     text:  Ivo Fischer 

Jó třešně zrály  - 1964  
hudba : Tradiitional                          text : Ivo Fischer

Eldorádo  - 1982
hudba :  Wolfgang Jass                   text :  Ivo Fischer 
 
Sedm dostavníků
hudba :  Bohuslav Ondráček            text : Jiřina Fikejzová 

Slavíci z Madridu - 1969
hudba :  Hugues Auffray                  text : Ivo Fischer

Žlutý růže z Texasu - 1979 
hudba :  James Morgan                   text : Ivo Fischer 

Tisíc mil - 1969
hudba :  Hedy West                         text : Ivo Fischer

Tisíc mil  - 2004                          
hudba :  Hedy West                         text : Ivo Fischer

Píseň pro Zuzanu - 1962
hudba :  Jiří Šlitr                              text : Jiří Suchý

Tereza  - z filmu Kdyby tisíc klarinetů  - 1964
hudba :  Jiří Šlitr                              text : Jiří Suchý

To všechno vodnes čas - 1990      
hudba :  Jimmie Rodgers                text : Jiří Suchý

Tady zazpívá - " To všechno vodnes čas " - král country Johny Cash 

Pochopitelně na www.youtube.com najdete mnohem více písní i verzí.
Hodně štěstí při hledání. :-)

 

diskotéka pro pamětníky hudba
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Šorejsová
Též jsem se vrátila k 1.dílu Diskotéky a zavzpomínala na Waldu ! Díky !
Zdeněk Horenský
Waldemar byl jednička, vždy když si kdekoliv zahraji na kytaru, vždy začínám jeho písněmi.
Růžena Antlová
Diskptéka to je tady na stránkách bezvadný nápad na jutubko chodím často a ráda poslouchám 60-70-80-léta ,nevěděla jsem že se dá i tady dávat odkaz na písničky. Je to fakt super nápad ,tak zas něco hezkého pro nás Mirku vyberte ! Osvěží to tenhle bezvadný web.
Miroslav Štorch
Děkuji vám děvčata za příznivé komentáře. Jak už jsem psal - můžete vytvořit další díly podle vlastního výběru. Stačí najít někde odkaz na nějakou zajímavou písničku a zkopírovat její adresu pomocí označení myší CTRL+C např. http://www.youtube.com/watch?v=lH5x1ChYhcI - pak do článku napíšete Beatles - Yesterday. Označíte stiskem a tažením myší Yeasterday. Na záhlaví editoru článku si najdete vlevo ikonu článku řetězu, který ztmavnul. Kliknete na něj. Objeví se tabulka a okénko URL odkazu kam vložíte zkopírovaný odkaz.. Dole kliknete na tlačítko uložit. A pak ze článku může přehrávat písničku Beatles kdokoliv :-) Tak hodně zdaru.
Marie Novotná
Asi už nemám co dodat,souhlas s předchozími příspěvky.Já si tyto písničky,,prokládám"dechovkou a to většinou z ,,Radia dechovky",která hraje 24 hodin a ještě si mohu nechat zahrát na přání komu potřebuji.Nebo jen tak ,všem pro radost.Od 19.00hrají orchestrální a následně kántry .Od 22 pak něco s ,,hvězdičkou",ale to už jdu spát.:)
Eva Balúchová
Děkuji panu Štorchovi,Waldu si vždycky ráda poslechnu,nemá snad žádnou nezajímavou písničku.Super! A těší mě,že jsem se proklikala i k jiným zpěvákům jako Schelinger,Brichta a hromadu dalších.Dokonce jsem si pustila i mou nejoblíbenější Země vzdálená s Kamilem Střihavkou. Díky moc,mám o zábavu postaráno na dlouhé zimní večery.
Hana Šorejsová
Mirku, moc pěkné, umíte nejen ve sportu, ale i tady ! Díky též jsem si zavzpomínala !
Zuzana Pivcová
Inspiroval jste mě, pane Mirku, a protože mám Waldu také odjakživa ráda, začala jsem hledat. Zaujaly mě stránky www.waldemarmatuska.eu, kde je přes 400 jeho písniček, jsou to nahrávky, v řadě případů i videoklipy a ke všem písničkám jsou texty. Písně jsou řazeny abecedně a je k nim seznam. Jsem z toho úplně na větvi a hned jsem si pustila své oblíbené Víc nechtěl by snad ani d´Artagnan (s Martou Kubišovou), Jezebel, Tuhle rundu platím já nebo S čertem si hrát (s Evou Pilarovou). Já osobně bych moc uvítala, kdyby se Vám podařilo udělat diskotéku ze Zlatých šedesátých, ale zahraničních, aby tam byly i hvězdy mých dívčích let - Brenda Lee, Petula Clark, Sandie Show, Rita Pavone, Dusty Springfield, Diana Ross, Bee Gees, Engelbert Humperdinck atd., které teď už nehrají. Vím, že je to náročné, ale Vy se vyznáte.
Olga Štolbová
Díky Míro, už jsem si přehrála dvě, ale mám jich i dost na deskách, fakt se na ně nedá zapomenout. Byla by to obrovská škoda. ***

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co máte nejraději na letních prázdninách? (Označit můžete až tři odpovědi)

Slunce a teplo

14%

Dlouhé letní večery

13%

Setkání s vnoučaty/Hlídání vnoučat

12%

Pobyt na chatě či chalupě

12%

Výlety po Česku

13%

Dovolenou v zahraničí

12%

Cyklovýlety

12%

Koupání a opalování

13%