Milan Markovič už téměř dvacet let tráví část života mezi Slovenskem a Českou republikou. Humorista, který si za vlády Vladimíra Mečiara neváhal dělat legraci z tehdejších slovenských mocných, totiž našel na západním břehu řeky Moravy dočasný azyl. Zatímco na slovenské obrazovky mu byla až v polovině 90. let cesta zapovězená, u českých diváků slavil úspěch Markovičův pořad Na šikmé ploše, který díky přebírání signálu vídali i lidé na Slovensku.
Milan Markovič 14. července slaví sedmdesátiny.
Po Mečiarově pádu se mohl koncem 90. let vrátit i na slovenské obrazovky, kde ale nevydržel dlouho a zase se ocitl "na indexu". „Momentálně žádnou nabídku z televize nemám. Ani po ní netoužím. Především nevěřím ve zmrtvýchvstání veřejnoprávní televize, a když to trochu přitvrdím, tak pro mě by byla asi hanba být dnes na obrazovce,“ řekl nedávno Markovič, kterého si ale publikum najde i v divadelních sálech, kde vystupuje asi nejčastěji. Kromě toho nedávno také natočil dva filmy – a opět v Česku.
O přesídlení sem ale Markovič nikdy neuvažoval. „V minulosti se mě v Čechách často ptali, proč neemigruji. Jsem však přesvědčen, že když přijedete ze zahraničí, publikum se těší, že vás vidí a má o vás zájem,“ prohlásil herec a moderátor, který i po dvaceti letech od rozdělení zůstává Čechoslovákem. „Byl jsem za zachování Československa. Nadále tvrdím, že větší lokomotiva utáhne náklad líp,“ svěřil se v jednom rozhovoru Markovič, vystudovaný učitel, který začínal na jevišti Radošinského naivního divadla.