Nedělní dopoledne
Všechny fotografie: Naděžda Špásová

Nedělní dopoledne

12. 8. 2024

Začnu od soboty, to jsme začali přemýšlet o tom, že bychom mohli v neděli zase navštívit nějaké známé místo. Moc dlouho jsme se nerozmýšleli, vybrali jsme si Tiské skály. Není to daleko, je nedělní dopoledne, nemuselo by tam být moc lidí. Ha ha, panečku, to jsme se spletli. Stejný nápad totiž měli turisté z Německa a Polska, trošku jsme se museli vyhýbat jeden druhému, ale dalo se to přežít.

Tiské skály nemusím nikomu představovat. Někteří z vás je už určitě navštívili. Je to takové nejbližší místo, když potřebujete trochu čistého vzduchu a protáhnout své bolavé tělo. Oběd byl odložen na dobu neurčitou, nikdy nevíte, jak dlouho se venku zdržíte. Počasí je opravdu ideální, to žluté horké na nebi sice občas vykoukne, ale mraky přibývají. Tisá se nachází v 548 m nadm. výšky, podnebí je o trochu chladnější, než tady u nás ve městě. Někdy rychlé rozhodnutí je mnohem lepší, než dlouhé plánování.

Samozřejmě, že jsem foťák nepustila z ruky, skály a zelený les kolem jsou vděčné objekty pro fotografa jako jsem já. Dvě hodiny uběhly jako voda, byla jsem opravdu spokojená. Pejsek už se taky nemohl dočkat, tak šup do auta a směr domov. V pohodě jsem dovařila oběd, mimochodem, špagety s omáčkou se mi opravdu povedly.

Zvu vás na malou fotoprocházku  krásnou přírodou a třeba vás to potěší jako nás. Přeji hezký zbytek srpna a hlavně zdraví.

 

 

 

 

cestování příroda Tip na výlet
Hodnocení:
(4.7 b. / 23 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Nadi, díky za článek, ale hlavně za fotky. Tiské skály jsou nádherné....
Alena Velková
Fotky mě navnadily, ale obávám se, že bych to ještě neušla, ale poznamenám si to, jako dobrý nápad. Díky.
Naděžda Špásová
Děkuji za vaše příspěvky, ano bylo tam moc hezky, pokud se vyskytnete někde blízko, stojí to za návštěvu.
Jana Kollinová
Fotografie jsou skvělou pozvánkou do Tiských skal, které jsou mému srdci blízké díky společným výletům s manželem, který zemřel po roce našeho manželství. Zůstaly mi vzpomínky a manželovy verše.
Jitka Hašková
Díky za krásný fotovýlet.
Jan Zelenka
Moc hezké fotky, Naďo. Tiské stěny znám. Žena už byla nemocná, ale zvládla náročný výšlap.
Dana Puchalská
Nikdy jsem tam nezavítala. Takže až zase pojedeme k přátelům na sever se tam možná kouknu.
Anna Potůčková
Tiské stěny neznám a neměla jsem ani ponětí že existují. Tak jsem zase o něco chytřejší co se zeměpisu naší vlasti týká. Určitě také zajímavé místo na výlet nebo výšlap. Fotky jsou opět moc hezké.
Soňa Prachfeldová
Tiské stěny, to je také kus pozoruhodné přírody. Loni jsme tam někde za Libouchcem byli na houbách. Nádherné bílé hřiby. Hezké fotky.
Dušan Brabec
Fotky sice dobré, ale hodně je jich dost podobných na to, že ušlá vzdálenost mohla být maximálně jeden kilometr. Chtělo by to příště prezentaci s rozmyslem... A nejsou to Tiské skály ale Tiské stěny, které leží severně od Ústí nad Labem, blízko německé hranice.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.