Rozhodující je především postava, ne věk. Vybrat pěkné plavky je boj i umění
Ilustrační fotografie: Freepik a Pexels

Rozhodující je především postava, ne věk. Vybrat pěkné plavky je boj i umění

25. 6. 2024

Čím je žena starší, tím hůře se jí vybírají plavky, ve kterých by se cítila dobře. Ano, jsou výjimky, ale většina dam ví, že měnící se postava vyžaduje jistou péči a ohledy. Chybou ovšem posuzovat vhodnost plavek podle věku.

Ty se už pro mě nehodí, na ten střih jsem už stará, toto si už nemůžu dovolit. Slovo „už“ zaznívá při kupování plavek poměrně často. Na jedné straně je to logické. Zdravě sebekritická žena ví, že v šedesáti nemá postavu jako ve dvaceti a některé typy a střihy plavek už na ní vypadají spíše směšně než sexy. Na straně druhé je to slůvko „už“ používáno nadměrně. Mnohé šedesátnice, které cvičí a zdravě jedí totiž nyní vypadají lépe než třicátnice, které se ládují hamburgery a sedí u televize. Paradoxně, právě ty třicátnice se mnohdy nebojí vyrazit na pláž v miniaturních bikinách, zatímco zdravě vyhlížející dámy se úzkostlivě balí do šátků a vybírají si plavky připomínající burky.

Existují tedy nějaké zásady, kterými je dobré se při výběru plavek řídit? Samozřejmě, nejrůznější stylisté a návrháři nám jich na počkání sdělí desítky. Jenže, čím více se jimi člověk řídí, tím více je zpravidla zmatený a ve výsledku nespokojený. A spokojenost je to hlavní, o co při výběru plavek jde. Je totiž úplně jedno, jaký střih či barva jsou ten či onen rok v módě nebo jestli kamarádka tvrdí, že se něco v tom či onom věku už nehodí. Nejde o věk. Jde o postavu. Každé sedí něco jiného. Některá žena se cítí lépe, když jí plavky nadzvednou poprsí, jiná naopak preferuje plavky vcelku, které na ňadra nepoutají pozornost. Některá od mládí nosí bikiny, jiná by si je nevzala ani když jí bylo pětadvacet. Některá má ráda, když se na plavkách něco blýská, jiná nosí nenápadné černé celý život. Je dobré, když si žena najde svůj styl a u plavek to platí stejně jako u jiného oblečení.

A nejlepší je uvědomit si, jak obrovský výběr plavek nyní je. Dají se koupit podprsenky a kalhotky zvlášť, takže odpadají nářky nad nesouměrnými postavami. Je možné  koupit plavky s vrchním dílem, který více než podprsenku připomíná tričko, takže odpadá nespokojenost s bříšky – dají se pěkně zakrýt. Existuje množství plavkových kalhotek, které postavu takzvaně zpevňují, mají příjemně vysoký pas. Plavky se dají vyzkoušet, vrátit, vyměnit.

Tady je malá inspirace naznačující, že je úplně jedno, kolik má žena let, podstatné je, aby jí plavky takzvaně seděly a necítila se v nich nejistá. A především, aby si v nich užívala příjemné chvíle, ať už na zahradě u bazénku, u rybníka nebo u moře.

 

Snímek obrazovky 2024-06-23 v 17.34.50.png

Snímek obrazovky 2024-06-23 v 17.33.34.png

Snímek obrazovky 2024-06-23 v 17.35.43.png

 

 

 

 

 

 

 

Inspirace pro ženy móda
Hodnocení:
(4.4 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helena Záchová
Umění vybrat plavky? Chachacha. Plavky se vybírají tak, aby se člověku líbily a cítil se v nich dobře. Všechno ostatní je zbytečné a směšné.
Jana Tulejová
Plavky si kupuji zásadně v Astratexu, objednám si jich několik přes Twisto, doma vyzkouším a přebytečné pošlu zdarma zpět, teprve pak platím. Skvělá služba. Vždycky jsem měla problém s velikostí podprsenky a v kamenných obchodech jsem nesnášela takové ty hlášky "ukažte, jak vám sedí? Výborně!" Jakmile jsem objevila tuto službu, už nikdy jinak. I podprsenky.
Jitka Hašková
Já si vybírám plavky vcelku, aby se mi v nich dobře plavalo. Zásadně si nekupuji černé plavky.
Alena Vlčková
Já si už několik let kupuju jednodílné plavky v e-shopu Lascana. Mám vysledované jaký střih a velikost mi vyhovuje a jsem velmi spokojená. A je opravdu z čeho vybírat, nabídka je pestrá.
Jarmila Komberec Jakubcová
Nosím buď plavky v celku nebo tangíny.Velmi hezké jsem si letos koupila v e-shopu Witt.
Olga Škopánová
Já jen zírám nad těmi možnostmi a ty jsou fakt všechny v Česku?
Hana Řezáčová
Mám ráda plavky tzv. tankiny - jsou to plavkové kalhotky a vršek je ramínkové "tričko" (samozřejmě s podprsenkou), které trochu přesahuje kalhotky, vypadá to jako plavky v celku, ale je to přes bříško volnější a navíc - lehce se vymění kalhotky po koupání za jiné, suché ...
Jitka Caklová
Ano potvrzuji, že rozhodující je především postava, ne věk a platí to ne jen u plavek. Přibližně před sedmnácti lety jsem si koupila dvoudílné plavky u Vietnamců a nedám na ně dopustit. Oblečení, které jsem si koupila váhavě (v domnění že už jsem na to stará) v šedesáti letech t, je dnes mým nejoblíbenějším. Žiji pro svoji radost bez ohledu na mínění druhých :-)
Radmila Coufalová
Inspirativní. Nové plavky si "kupuji" už asi tři roky, ale ta představa zkoušení v kabince...a vždyť ty staré ještě docela drží, asi to známe všechny. Tak snad se konečně odhodlám.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 26. týden

Lidé vyrazili, anebo brzy vyrazí na dovolenou. Jak znáte oblíbené turistické destinace či zajímavosti Evropy? Vaše znalosti prověří kvíz tohoto týdne.