Otevírá Máj na Národní třídě. Jak bude vypadat? Podívejte se na fotografie
Všechny fotografie: Jan Raška

Otevírá Máj na Národní třídě. Jak bude vypadat? Podívejte se na fotografie

20. 6. 2024

V pondělí 24. června bude pro veřejnost otevřen po dvouleté rekonstrukci Máj na pražské Národní třídě. My jsme měli možnost nahlédnout do jeho útrob už nyní. Podívejte se, co nový Máj svým zákazníkům nabídne.

Pokud někdo čeká, že si v Máji na Národní třídě nakoupí třeba oděvy nebo bižuterii, bude zklamán. S bývalým obchodním domem nemá ten dnešní Máj takřka nic společného. Máj Národní, jak zní celý název, bude především centrem zábavy - pro děti, teenagery, i dospělé.

Bývalý obchodní dům lehce připomíná jen přízemí, ve kterém budou například prodejny drogerie, tabákových výrobků, květin či kavárna. První poschodí je vyčleněno gastronomii. Své si tu najdou milovníci české klasiky či asijské kuchyně, koncepty budou různé, od rychlého občerstvení až po zážitkovou gastronomii pro gurmány. Každopádně, na své menu dobře uvidíte, prostory jsou osazeny desítkami skleněných lustrů...

 

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 15.48.39.png

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 14.43.41.png

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 15.48.28.png

 

Druhé nadzemní podlaží, to je doslova ráj pro milovníky her všeho druhu - najdete tu atraktivní počítačové hry, x-boxy, ale třeba i kulečníkové stoly, hřiště na minigolf, anebo si můžete vyzkoušet řídit Formuli 1, a to hned na třech trenažérech. Obrovský prostor oddělují bary a kavárny, hýřící barvami všech možných odstínů.

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 15.48.11.png

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 15.47.34.png

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 15.47.54.png

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 15.47.50.png

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 15.48.18.png

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 15.48.15.png

 

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 15.48.03.png

 

Čtvrté podlaží, to je dětský svět - prolézačky, hračky, stavebnice, a to nejen ve vnitřním prostoru, ale i na velké venkovní terase.

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 16.29.05.png

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 15.47.30.png

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 16.29.09.png

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 15.33.41.png

 

Další poschodí je věnováno milovníkům scifi, comicsů a fantasy. Jsou zde k vidění nejrůznější comicsové postavy v nadživotní velikosti a zasazeny v "reálném" prostředí. Bylo to také jediné poschodí, kde se nesmělo fotit.

A následovalo další nadzemní podlaží, které je vyhrazeno milovníkům dobrého pití. To si mohou užít u 34 metrů dlouhého baru, anebo v champagne courtu s několika stovkami druhů šampaňského. Člověk si pak připadá jako na obláčku...

 

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 15.33.20.png

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 15.33.24.png

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 15.33.31.png

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 14.43.28.png

 

Ovšem Máj nabízí i místo k nadechnutí. Je to terasa na střeše, ze které je úchvatný výhled na stověžatou matičku Prahu.

 

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 15.33.34.png

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 15.33.47.png

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 15.33.28.png

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 14.43.10.png

Snímek obrazovky 2024-06-20 v 14.43.19.png

 

Přestavba Máje vyšla podle Martina Klána, spolumajitele firmy Atris, která obchodní dům koupila a nechala rekonstruovat, na téměř pět miliard korun. "Věřím, že se Máj stane centrem zábavy nejen pro Pražany, ale i turisty z celého světa, protože nabízíme opravdu unikátní zábavu," uvedl investor Martin Klán.

Ano, unikátní nový Máj je a určitě stojí za vidění. Jen pozor, přístupné pro neplatící veřejnost budou jen přízemí a první podlaží s restauracemi. Do pater se zábavou se bude platit vstupné. Jak bude vysoké, bude jasno už příští pondělí.

Máte rádi zábavu? Jděte do Máje!

 

 

 

 

města a obce Praha zábava
Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(4.9 b. / 24 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Fialová
Zatím 21 příspěvků a pouze jedna je nadšená, to o něčem vypovídá. Zatím mě napadá výrok z jednoho filmu - "ó, jak hluboko jsem klesla" :)
Jindřich Kalous
Názor architekta: https://www.irozhlas.cz/kultura/do-dvou-let-z-toho-udelaji-kancelare-nevim-kdo-tam-chodil-komentuje-rekonstrukci_2406242132_kma
Soňa Prachfeldová
Určitě to bude velké lákadlo pro děti a mladé lidi. Zejména kvůli různým hrám. Na kávu tam také jednou zajdu. Ale raději budu chodit i nadále do háje, než do Máje. :-)
Dana Divišová
Krása pro turisty a bohatou klientelu. Je to hezké, ale určitě tam nepůjdu. Raději si vypiju kávu na terase Tančícího domu. Vstup za kávu nikoho nepoloží a výhled je nádherný. Děkuji panu Raškovi za fotky a komentář.
Danuše Onderková
Fotky jsou nádherné a jak všichni píšete i já se přidávám, že je to veliké lákadlo na peníze. Opravdu nic pro starší a pokročilé až na ten výhled s terasy, ten jediný mě láká. Ale milí Pražané asi se to děje všude. Určitě si někteří vzpomenete na můj článek o Ostravě. Také z nádherného obchodního domu Textilie je po mnoha desetiletích konečně dokončena přestavba a myslím, že to bude stejné jako v Praze. Akorát ne v takových velikých rozměrech. Škoda, že kvalitní musí ustoupit...
Jindřich Kalous
Na jakou teplotu asi slunce v létě rozpálí tu dětskou terasu? Ty skluzavky na fotkách vypadají jako plechové, ty se na slunci klidně rozpálí nad 50°... Navíc přímo na tu dětskou terasu směřují výduchy vzduchotechniky, co z nich asi v horkém létě bude proudit? Tam fakt někdo pošle svoje děti nebo vnoučata...?
Marcela Pivcová
Věřím, že většina českých návštěvníků se přijde na nový Máj jen ze zvědavosti podívat. Není to nic, co by člověk nutně potřeboval využít pro zábavu, hry nebo občerstvení. Snad ani cizí turisté nebudou tuto stavbu považovat za "div světa" - tolik podobných už jistě při předchozích svých cestách v zahraničí viděli. Osobně dám přednost posezení na chalupě se svými přáteli. A abych mohla jim sdělit, že jsem si tam třeba vypila kávu nebo dala zákusek, po tom opravdu netoužím.
Zuzana Pivcová
Mám ráda něco, co je unikátní pro můj domov, kvůli čemu sem přijedou lidé odjinud. Např. si často vzpomenu na jednoho Brita, který k nám přijížděl každoročně na Jízdu králů. Nezajímá mě to, co mohu vidět tak, že nepoznám, jestli jsem třeba v Harrods v Londýně, nebo v Sydney, v Dubaji nebo někde u Saudů. To fakt ne.
MIROSLAVA JELÍNKOVÁ
Kdysi jsem si v něm koupila při spartakiádě v r.1975 kasičku v podobě medvídka z plastu... Z toho, co tu vidím na fotografiích, mě zaujalo snad patro pro vnoučata a terasa na střeše s výhledem na město, nic víc... Možná něco na osvěžení. Kolik tisíc si máme vzít s sebou, abychom se neztrapnili? Jinak pro domorodce či turisty z ciziny nové lákadlo a zajímavé vyžití...
Alena Velková
Až opadne počáteční bláznění, tak se alespoň jednou určitě zajdeme s vnoučaty podívat, pak teprve uvidím, zda je to dobré či ne.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 26. týden

Lidé vyrazili, anebo brzy vyrazí na dovolenou. Jak znáte oblíbené turistické destinace či zajímavosti Evropy? Vaše znalosti prověří kvíz tohoto týdne.