Dobře oblečený gentleman. Co si vlastně pod tímto výrazem představit?
Ilustrační foto: pexels a Freepik

Dobře oblečený gentleman. Co si vlastně pod tímto výrazem představit?

29. 6. 2024

Čím je muž starší, tím těžší je pro něj dobře se obléknout. Když sleduje módní trendy, říká se o něm, že neumí stárnout. Když na ně kašle, říká se, že zdědkovatěl. Najít mix mezi tím dokáže málokdo. Ale jde to.

Řekněme si to na rovinu. Zatímco mezi dámami vyššího věku je mnoho těch, které si našly svůj styl, oblékají se mladistvě a zároveň nejsou směšní diblíci, mezi pány je takových mnohem méně. Stačí se rozhlédnout v ulicích, na kulturních akcích. Muži vyššího věku s oblibou nosí kapsáčové kalhoty, trička nevalné kvality, mikiny, páskové sandály. Hlavně pohodlně a neutratit za oblečení moc peněz, to je pravidlo mnoha z nich. Jistě, jsou mezi nimi výjimky, které si potrpí na padnoucí džíny, saka a košile, kvalitní svetry. A pak jsou mezi nimi rádoby nestárnoucí kluci, kteří se neostýchají nacpat svá pivní bříška do barevných triček s infantilními obrázky a nápisy.

Škoda, někdy jde o muže, kteří vypadají dobře, jen svým stylem dělají vše pro to, aby si toho nikdo nevšiml. Pokud mají po svém boku ženy, často doma slyší: oblékni si toho, toto si neber, pojď, půjdeme ti něco koupit.

Životní styl se změnil, málokterý muž v letech, pokud stále nepracuje a jeho pracovní pozice si to nežádá, nosí oblek, elegantní košile. Není se čemu divit, dámy také málokdy vyrážejí v kostýmcích a na podpatcích. Jenže ženy pochopily, že i sportovní a pohodlný styl může být slušivý, vkusný, zajímavý.

Dobře oblečené pány ve zralém věku moc často vidět není. Když už, tak je radost na ně pohledět. Potíž je v tom, že se asi nikdo nikdy neshodne, co si pod výrazem dobře oblečený muž představit. Tak že by třeba něco takového? Tady je malá inspirace.

 

Snímek obrazovky 2024-06-05 v 8.24.02.png

Snímek obrazovky 2024-06-05 v 8.25.42.png

Snímek obrazovky 2024-06-05 v 8.26.46.png
Ilustrační fotografie: Pexels a Ingimage

 

 

 

 

 

 

 

móda muži
Hodnocení:
(4.8 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Karel Maginot
Jak to tady čtu, usoudil jsem, že bych asi měl trochu vystoupit na obranu té prokleté mužské havěti. Abych ubral trochu vítr z plachet případným ženám diskutujícím, na začátek na sebe prásknu že při výšce 175 cm mám snad hezkých 77kg a mohu nosit velikost M a někdy dokonce i S. A nejsem žádný vyzáblý střízlík, protože i nyní pravidelně v týdnu hraji 4 hodiny badminton. Celý život jsem nosil oblek, dodržoval dresscod podle příležitostí a tak i třeba v současných vedrech není problém kravata. Nic proti tomu, chlapci na obrázcích vypadají dobře, jsou sladěni a jedná se klasické pánské typy pro městský život v kavárnách nebo jako lázeňští šviháci. Jenom taková drobnost. Každý samozřejmě je jiný fajnšmekr a někomu třeba nevadí cigartový smrad z pusy nebo načichlý oděv od cigarety nebo doutníčku. A buďme upřímní ono kouření již není cool. Takže jsem dost nepochopil, zda ideál chlapa by měl smrdět od cigaret. A je třeba si přiznat, že tito lázenští šviháci mohou v ženských snech vypadat dobře, ale mám pocit, že by se v tomto oblečení asi zaměřili na trochu jiné kategorie než jsou zde … omlouvám se upřímnost. Život mne naučil tolerantnosti. A není žádné tajemství, že pokud chlap celý život pracoval v džínách nebo volnějším oblečení, asi těžko v pozdějším věku bude chodit v sáčku jako švihák.Takto to určitě nefunguje. A totéž platí i pro ženskou část populace. A ženy, sáhněte si samotné do svědomí. Stačí vyrazit mezi lidi a většina žen po určitém věku je jako z kopírky .. jednotný účes (bez ohledu jak jim to sluší), v tomto horku většinou letní kalhoty do půlky lýtek a prakticky stejné sandály. A přes rameno velkou kabelu (bez ohledu na postavu). Tričko poněkud menší velikosti než bylo vhodné. Nebo letní šaty či sukně do které se lehce vejdou i tři osoby. Jako přes kopírák. A samozřejmě podobná je i výraznost v prostoru. Také mi docela vadí pohled na muže tzv. váguse (vždyť ono to stačí, hlavně že to je pohodlné). Ale dámy opět ruku na srdce. Nemá snad většina těchto mužů vedle sebe manřelku nebo přítelkyni nebo jenom nějakou kamarádku s výhodami? A není to vina i těchto osob, že pánům na sobě nezáleží?? A nyní očekávám smršť příspěvků a asi i budu rozcupován na malé kousíčky. Ale já všem přeji hezký zbytek víkendu, hezké prázdniny s vnoučaty a vůbec jenom krásné léto. Vždyť život není jenom o krásném vystajlovaném oblečení s doutníčkem. A zvláště v našem věku.
Hana Řezáčová
Pan Kalousi, 10:50 - myslím, že vše co je na fotografiích mohou obléci i muži s bříškem, není tam nic zvláštního, co by slušelo jen mužům štíhlým (snad jen tu vestičku na prvním obrázku nahoře bych vynechala) - mají hlavně košile, sáčka, bundy, kalhoty, pěkné boty, nemají barevná pomalovaná trika, vytahané kraťasy, odrbané tenisky či, děs běs - gumové pantofle :-)
Jana Kollinová
Muži na fotografiích jsou bezesporu charizmatičtí, stylově oblečení a jak vidno umí "se" nosit a o tom to je! Nemusí jít vždy o postavu, ale o to, mít svůj styl oblékání, což je důležité jak pro baculky tak pro pány s bříškem. Už to tu zaznělo, šaty dělají člověka.
Jindřich Kalous
Třeba se k tomu vyjádří i někdo z těch dvou třetin z naší poloviny lidstva, které ve věkové skupině zdejšího většinového obecenstva vykazují BMI nad 25, až tu budou na nějakých módních fotkách i jejich reprezentanti... Módu pro baculky publikujete dost pravidelně, ale ruku na srdce: Kdo ze zdejších přispěvatelů se může pochlubit takovou postavou jako ti elegáni na snímcích pod článkem? Pak se nikdo nemůže divit, že se k tomu nevyjadřujeme...
Hana Rypáčková
No, doporučuji knihu Těžké duše /O čem sní stárnoucí muži.../
Jiří Dostal
:-) :-) :-) ... a ještě se k tomu drze přiznáváte jako reklama na viagru v mužském hospici :-) :-)
Olga Škopánová
Pane Dostále nedokázala.
Jiří Dostal
:-) Poněkud trhovecky laděné rozklady o módním kouzlu osobnosti, popisovat takto chlap své vidění ženských, za gentlemana by nebyl. A paní Škopánová? Jestlipak by dokázala vykouzlit noblesu jako princezna v hadrech? :-)
Dagmar Vargová
Fešáci pánové. Souhlasím s kritérii uvedenými níže. A ještě se mi u mužů líbí, když mají charisma.
Hana Řezáčová
Fešák, po našem borec, kam se podíváš :-) Jinak mám to jak paní Olga ve 14:12 ...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.