Můj seniorský den
FOTO: Libuše Juračková

Můj seniorský den

6. 5. 2024

Zamýšlím se, jak prožívám ten svůj volný seniorský den. Co dělám, měla bych a co nedělám, na co se těším a ono se to ne vždy splní, a čekám, jaké mi život připraví překvapení. Plány a představu o tom, co mi den přinese mám, ovšem jsou tam mnohdy menší, mnohdy větší časové mezery, které si vyplním nahodile, dle nálady a situace. Nebyl by ze mne dobrý plánovač.

Každé ráno mi zazvoní budík o půl osmé, kromě soboty, kdy pravidelně zvoní krátce po šesté hodině. Většinou, zvláště když už je venku světlo, jsem vzhůru dříve než budík a vychutnávám si ten krásný lenošivý pocit v teplé posteli. Měla bych cvičit jednoduchý cvik, který lze bez problému v posteli provést. Mám být upřímná? Ne vždy zvítězí zdravý rozum nad příjemným lenošením. Také někdy sáhnu po rozečtené knize i když vím, že se v posteli nemá číst. Je to můj velký zlozvyk z dob, kdy bývala v bytě zima. Vím, že je nutné mít plán akcí na další den, souhlasím, ale ne vždy se nad tím zamýšlím. Samozřejmě, že mám různé aktivity zapsány v kalendáři, jako pěvecký sbor, klub seniorů, zpívání s kamarádkami a také výlety do okolí s klubem turistů. Prostě ráda chodím do společnosti lidí, se kterými se cítím pěkně. Nemyslete si, že jsem stále „rozlítaná“, také si doma ráda sednu k zajímavé knížce, luštím sudoku nebo křížovky a někdy se musím pustit do úklidu, a to dle vážnosti stavu domácnosti.

Vím, že aktivita v seniorském věku je důležitá, ale myslím si, že je také třeba se naučit lenošit. To znamená, že z chvilky prožité u aktivity doma mám mít potěšení. Není mi líto, že svítí sluníčko a já si v křesle čtu. Ale je to jen můj názor a věřte, že obdivuji všechny aktivní seniorky, které dokáží být mnohem a mnohem víc aktivnější než já.

 

 

aktivní senioři Jarní soutěž 2024 Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Hlavně ať je člověku dobře, ať ho baví, co dělá, či lenoší.
Marie Ženatová
Dnes mám také částečně odpočinkový den - takže lenoším. Díky moc za hezké zamyšlení ♥
Alena Velková
Souhlasím s vámi...i odpočinek je důležitý...já třeba, když delší dobu v kuse hlídám vnoučata, tak po jejich odjezdu uklidím, a potom třeba den odpočívám...říkám tomu, že zírám do zdi a užívám si ticho :-)
Naděžda Špásová
Lenošení je to správné, co si teď můžeme dopřát. Jak já říkám - práce neuteče, nemá nožičky. :-)
Anna Potůčková
Od každého trochu je správné. Nic se nemá přehánět. A v seniorském věku obzvláště.
Zdenka Soukupová
Tak je to správné. Život má být pestrý, takže střídání aktivit s lenošením toto splňuje.
Zuzana Pivcová
Já také obdivuji aktivnější seniorky, ale přitom cítím, že to mé dnešní je pro mě tak akorát.
Dušan Brabec
Hezké čtení. A lenošení v seniorském věku je vedle aktivit rovněž důležité.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.