S nadějí na cestě za dobrodružstvím
Všechny fotografie: Z archivu Evy Krausové

S nadějí na cestě za dobrodružstvím

6. 5. 2024

Ač jsem plánovala na jaře cestu na hory, vážný úraz nám překazil plány. Při venčení Robina jsem ho chtěla uchránit před volně puštěným psem, zatímco já ho měla na vodítku a spadla jsem. Neskutečná bolest naznačovala, že je to vážné. Robin byl najednou bez paničky, naštěstí se ho ujala kolemjdoucí paní, která byla tak hodná, že Robina dovedla domů a tam se ho ujala sousedka Vlasta, jinak by skončil dočasně v útulku, což by pro něj byl šok.

V nemocnici mě ošetřili a večer jsem musela na zákrok pod narkózou, kde mi zlomeninu rovnali. Bohužel se po týdnu ukázalo, že rovnání nepomohlo, že musím znovu pod narkózu na operaci, že mi budou dávat šrouby. Byl to šok, ale protože ruka bolela, bylo mi jasné, že se operaci nevyhnu. Ale co s Robinem? Aby nemusel do psího hotelu, ujala se ho Vlasta, zůstal v domácím prostředí, na které je zvyklý a Vlasta ho venčila. Měla jsem obavy, jak to spolu zvládnou, Robin vždy na Vlastu štěká, když mu přinese občas masíčko, ale přitom ji má rád. Prostě je uštěkaný, o tom ví své i kamarádka Boženka, když k nám přijde. I ji má rád. On prostě nejdříve musí dát najevo, "kdo je doma pánem", rošťák ušatej. Ale nakonec bylo skvělé, že to Vlasta s Robinem zvládla a dokonce byl i u ní doma. Jakoby pochopil, že může být rád, že je o něj postaráno a že je mu s Vlastou dobře. Mě se tak ulevilo neskutečně, nevím, jak bych Robinovi z nemocnice zajišťovala ve svém stavu psí hotel... Když mě pustili z nemocnice, první kontrola po sundání sádry s RTG naštěstí dopadla dobře, ač mě vyděsila poznámka v nálezu - "bez uvolnění matice", to jako, že se šrouby mohou uvolnit a já bych musela znovu na operaci už po třetí pod narkózu...?

Poděkování patří i herečce z divadla paní Regině Razovové, která mě odvezla na kontroly na polikliniku, stejně tak kamarádce Božence. Dobří lidé ještě existují, ač se našli i 2 lidé, co nejen že nepomohli, ale ještě měli nepěkné poznámky, byť nebyli v mé situaci. Takže už nejsou mezi mými "přáteli" na Facebooku, lidé co se "vrtají" druhým do života nemístnými poznámkami, aniž by pomohli, ty si do svého života pouštět nebudu. 

Nyní každou hodinu 10min. cvičím s rukou, ale je stále nateklá. Po operaci mi lékařka sdělila, že šrouby v ruce zůstanou, vyndaly by se jen kdyby byly problémy. Neumím si představit jít znovu na operaci, že by se musely šrouby vyndat. Už takto je to pro mne těžké, když je člověk sám. V prvních dnech mi hodně pomohla ortéza, hlavně venku při venčení Robina. Teď už ji nenosím, ale obavy zůstaly. Zatím Robina nezvednu a tudíž strach před volně puštěnými psy je velký. Za týden se chci pokusit ho s ortézou zvednout alespoň do vany, abych ho mohla po zimě vykoupat. Také ho čeká stříhání a očkování, ale tam mi snad s jeho zvednutím pomohou.

Nedávno jsem si troufla s obavami jít prvně s Robinem do lesa, obávala jsem se setkání bachyně s mláďaty... Ale příroda nám už moc chyběla a šli jsme. U rybníka jsem se dala do řeči s dvěma dámami, jedna z nich byla lékařka, ta mi sdělila, že otok mohu mít i rok. To mě moc neuklidnilo musím říci. Také jsme si vyšli ke kostelu, byť jsme tam i zpět museli pěšky, protože dokud Robina nezvednu do náruče, nemohu ani jezdit tramvají ap.

A tak doufám a věřím, že za týden snad při koupání Robina už zvednu s ortézou, což by znamenalo naději, že zas budeme moci jezdit na výlety, hlavně do hor, ale třeba i jen autobusem pod hrad Hněvín a nahoru už dojdeme pěšky. Na jaře už dovolenou, či víkendový pobyt na horách nestihneme, ale kdoví, třeba v září ano. Vždyť Robin už není nejmladší, v prosinci mu bylo 14let a já mu chci dopřát ještě hodně zážitků a nám oběma mnoho radostných společných chvil.

Ve druhé polovině května mě čeká další kontrola s RTG na traumatologii. Musím věřit, že byť třeba pomalu, se ruka bude už jen lepšit.

Také bych ještě chtěla navštívit divadlo do června, bude i divadelní léto na hradě Hněvín, tam nevím zda se dostanu, poslední představení mě totiž zklamalo, protože pršelo a bylo po půlce zrušeno... Ostatně léta se spíše obávám, vedra nemám vůbec ráda - to pak vstáváme s Robinem hodně brzy a chodíme už ráno do lesa do stínu.

Tak se "Íčkaři" opatrujte, ať nedopadnete jako já. A užívejte každého dne. :-)

Více za těch pár našich společných chvil hovoří fotografie. Nyní zatím méně cestujeme, proto tolik nefotím, ale potěšila mě má fotografie v dubnu na točícím se karuselu na Íčku "Pod hradem Hněvín".

Eva & Robin

 

 

domácí mazlíčci
Autor: Eva Krausová
Hodnocení:
(5.2 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Krausová
Jani Š. díky. Obávám se, že ruka bude plně funkční za dlouho, jestli vůbec s těma šroubama... Můj parťák ale nestrádá, až na to, že nám zatím chybí výlety. Díky. -:)
Jana Šenbergerová
Evo, pro mě je tvůj úraz novinka. Ze všeho nejvíc ti přeji, ať se ruka dobře zahojí a je plně funkční. Tvůj malý parťák už se na to jistě také těší. Držím vám pěsti.
Eva Krausová
Elen, také mám pocit, že je léčba na dlouho. Já tu ortézu už nenosím z důvodu toho, že je ruka stále nateklá a zřejmě proto v ní v ortéze tak po 1/2hod. není zrovna dobře. Pravda ale je, že s ortézou se člověk cítí v bezpečí, než bez ní. Na druhou stranu si ruka musí zvykat postupně na běžné pohyby, a to jde jedině bez ortézy. Sama jsem zvědavá, zda v sobotu s ortézou zvednu Robina do vany, abych ho mohla vykoupat. No, bez ortézy si dávám velký pozor, protože pád by byla "konečná"... Jinak musím říci, že mám ráda Vaše fotografie. I Vy se mějte hezky. Marcelko díky za povzbuzení. Evi, krvácení z nosu u Robina byl velký problém, zátěž u něho byly i dvě narkózy, ale musím věřit, že je to pryč - dávám mu preventivně produkt od Alavisu a střídám ho s Betaglukanem. Psí máma jsem nejen já, ale stejně tak i herečka paní R. Razovová z divadla. Stejně tak i Ty. No, já bych řekla, že paní Vargová se "odrovnala" sama svým druhým příspěvkem... I Ty užívej vycházek v přírodě. Jo, jo Robin je zlatíčko s duší rošťáka.
Eva Mužíková
Evčo, také celou dobu sleduji jak zvládáš situaci po úrazu. Zrovna tak jsem sledovala Robinův problém s krvácenim z čumáku a oddechla si společně s Tebou. Jsi skvělá psí máma. Ty příspěvky paní Vargové vypusť z hlavy, vždy se najde někdo, kdo si musí rýpnout. Tak si užívejte dalších vycházek a hlavně buď opatrná. Robin je zkrátka zlatíčko.
Marcela Pivcová
Paní Evo, přeji Vám, abyste Vaši ruku brzy rozcvičila a mohla s ní zase úplně normálně zvládat všechny činnosti. Robinovi přeji ještě mnoho krásných zážitků s jeho paničkou.
Elena Valeriánová
Evo, bolí mě ruka za Vás, já měla jen malou zlomeninu v zápěstí, ale bolelo mě to po sundání ortézy určitě rok. Jestli Vám mohu trošičku poradit, dávejte si tu ortézu co nejčastěji, ruce to uleví a Vám bude líp. A hlavně když jdete do přírody do těžšího terénu, ruka je teď oslabená a potřebuje zpevnění. Přeji Vám hlavně ať jste brzy fit a můžete si užívat s Robinem pěkných a dobrých dní. Mějte se krásně.
Eva Krausová
Soni, máš pravdu, byla to hrůza. Ano, nejen kvůli sobě, ale i kvůli Robinovi chci být co nejdříve zase v pořádku. Pravda, přátelé a dobří lidé se poznají v nesnázích. V sobotu zkusím, zda Robina zvednu a dám ho do vany aspoň s ortézou, abych ho konečně mohla vykoupat. Snad se mi to s ortézou podaří. Hezké dny Ti přeji.
Soňa Prachfeldová
Evo, tak to jsi zkusila víc, než dost. A věřím, že teď to bude už jen lepší. A hlavně, máš silný stimul, abys byla v pořádku a to je tvůj hnací motůrek Robin. Vlastně velmi silný motor. A také máš dobrou přítelkyni, přátelé se poznají nejvíce v nesnázích. Přeji ti dobré uzdravení, ať zase můžeš vzít Robina do náručí a dávej na sebe pozor. :-)
Eva Krausová
Zdenko, tak to jste si také nehezky užila po úraze. 5 měsíců, to je moc dlouhá doba a ještě na pravé ruce, což je ještě horší, než na levé - to jsem také v minulosti prožila, tak vím, co to je být bez pravé ruky. Ani já v začátku nyní knoflíky nezapnula, nosila jsem starší volný svetr, vestu. S kočkou je aspoň výhoda, že se nemusí venčit. Z nepřátelských řečí si nic nedělám. Ti, co soudí druhé kvůli malichernostem, aniž by je osobně znali, mají zřejmě sami asi hodně smutný a nenaplněný život... I Vám Zdenko přeji pevné zdraví.
Zdenka Jírová
Vím, co je to upadnout a ochromit tak nohy nebo ruce. Já před několika lety upadla na zledovatělém chodníku a měl jsem 5 měsíců opakovaně sádru, později ortézu na pravé ruce. Jen obléci se mi trvalo přes půl hodiny, knoflíky jsem si nezapnula. naštěstí jsem nemusela na operaci. Mám doma kočku, tu bych také problematicky mohla umístit. Přeji hodně zdraví. Z nepřátelských řečí si nic nedělejte, někdo se rád "pasuje" do role soudců.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.