Jak okamžik nepozornosti dovede změnit život
Ilustrační foto: Pexels

Jak okamžik nepozornosti dovede změnit život

11. 12. 2022

Dovolte, abych se představila. Za rok a půl mi bude 90 let. Bydlím sama ve 4. poschodí činžovního domu. Mám pronajatou zahradu v zahrádkářské kolonii a pěstování ovoce a zeleniny je můj velký koníček.

Kromě něho však jsem stále činná v Sokole, kde vedu oddíl jógy pro seniory a zdravotně postižené. A asi se moje cvičení děvčatům, jak cvičenkám říkám, líbí, protože mě v roce 2020 nominovaly do soutěže "Senior(ka) roku" a já se stala opravdu Seniorkou roku. Samozřejmě také chodím na cvičení paměti a další akce, které  pořádá např. ELPIDA. No, a tak v poslední den listopadu letošního roku spěchám zase na nějakou akci. Přicházím k tramvajové zastávce a vidím, že tramvaj zrovna přijíždí.

Nenapadne mně nic lepšího než se za ní rozběhnout. A to se mi stalo osudným. Nevím, jestli jsem šlápla na kolej nebo jen špatně došlápla, ale najednou mou pravou nohou projela prudká bolest, až se mi podlomila kolena. Samozřejmě tramvaj ujela a já se dalšími tramvajemi dopravila do Ústřední vojenské nemocnice, kde mi zjistili podvrtnutí kotníku. Kotník zabandážovali, mně přikázali, že nesmím chodit a pak sanitkou odvezli domů.

A tak teď místo příprav na Vánoce jen polosedím se zdviženou pravou nohou a říkám si: "Proč jsem se neřídila latinským heslem festina lente  - pospíchej pomalu?

Ještě, že mám plnou ledničku, tak hlady nezhynu, a předdůchodové děti, které se o mne postarají o svátcích. Jak jsem teď ráda, že jsem se naučila  ovládat mobil a tablet a díky tomu mohu udržovat kontakt se světem.

Můj příběh Vánoce
Hodnocení:
(4.8 b. / 40 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Tak tohle se mi taky jednou stalo, zvrkla jsem si levý kotník, když jsem dobíhala trolejbus. Nikam jsem s tím nešla, následky se projevily. Paní Evo, máte můj obdiv, držím palce, aby se vám noha brzy zahojila a přeji krásné Vánoce a štěstí do nového roku.
Jana Kollinová
Zase bude dobře, hlavně že je o Vás postaráno a můžete se léčit doma. Já jsem si doma zlomila krček a strávila přes dva měsíce na LDN, ale už "běhám" jen s jednou francouzskou holí po schodech do 2. patra třikrát denně (venčím psa).
Dana Puchalská
Paní Evo,i já Vám přeji hezké a klidné vánoční svátky a brzké uzdravení.
Elena Valeriánová
PANÍ TREJBALOVÁ, OBDIVUJI VÁS A VĚŘTE MI, ŽE VÍM JAKÉ TO JE V TOMTO ČASE SEDĚT A JEN TAK LELKOVAT. KONCEM LISTOPADU JSEM UKLOUZLA A ZLOMILA SI NĚJAKOU KOST V ZÁPĚSTÍ A JE VYMALOVÁNO, ALE UKLIZENO ANI UPEČENO NENÍ. VŠICHNI MI ŘÍKAJÍ, ŽE VÁNOCE BUDOU I KDYŽ BUDU MÍT ŠPINAVÁ OKNA. A URČITĚ TO TAK JE. PŘEJI VÁM VŠE DOBRÉ A HEZKÝ VÁNOČNÍ ČAS.
Blanka Lazarová
Paní Evo, přeji vám brzké uzdravení a vše dobré nejen v příštích dnech.
Daniela Řeřichová
Paní Trejbalová, moc držím palce, abyste zase mohla docházet za svými bohatými aktivitami a přeji pokud možno klidné vánoční svátky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.