Leden odletěl na křídlech labutích
Fotografie: Alena Tollarová

Leden odletěl na křídlech labutích

6. 2. 2022

První měsíc letošního roku je za námi. Uletěl stejně rychle jako labutě z hledáčku mého fotoaparátu. Včera byl Nový rok a dneska už píšeme únorové datum.

Já jsem do nového roku vstoupila "pozitivní" - naštěstí si moje očkované tělo s nezvaným návštěvníkem snadno poradilo a rychle ho zahnalo na ústup - a pozitivní jsem zůstala i nadále.

Leden, z toho slova čiší led a mráz, teplé prádlo, šála, kulich, rukavice, červený nos, mrazem slzící oči a prsty na nohou, snažící se za vydatného kroucení v botách o zahřátí. Kde ty loňské sněhy jsou? Skutečnost je taková, že naše vnoučata prakticky nevědí, co to sníh je, a led vidí leda tak v mrazáku.

Leden u nás v Polabí se opravdu nevytáhl a svému názvu nedostál. Výjimečně se sice doslova na chvíli objevil sněhový poprašek, ale jen jednou bylo opravdu zářivé ráno s modrou oblohou a na obzoru bíle zářícím Českým středohořím. Studenou plotnu jsem zanechala svému osudu, poprosila svého osobního řidiče a už jsme svištěli směrem k mým milovaným kopečkům. Za Lovosicemi už bylo bílo a já jsem se přešťastná prošla v běloučkém prašanu a vyfotila si ve svatebním šatu oděnou královnu Českého středohoří Milešovku. Dobře jsme udělali, že jsme vyrazili hned, protože obloha se začala rychle zase zatahovat, a než jsme se před polednem vrátili domů, bylo zase klasicky zataženo. Ven chodím každý den a za každého počasí, nebudu však nikomu nalhávat, že vrním blahem pod olověnými mračny. Ta si náš kraj bohužel velmi oblíbila a zdá se, že nemá v úmyslu na tom něco měnit. Na opravdový výletní výšlap jsem v lednu vyrazila jen jednou a ten jste si se mnou už mohli projít v článku Zimní středohorské toulání.

Dnes se můžete ve formě fotoreportáže podívat, jaký byl můj leden od začátku až do konce.

fotografování příroda
Hodnocení:
(5.1 b. / 29 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Seitlová
Moc hezká lednová fotoreportáž.
Dana Puchalská
Álo,nechci opisovat,ale co jiného mi zbývá..... K r á s a. A hlavně Ti za ní děkuju.
Marie Novotná
To je krása.
Zuzana Pivcová
Alí, krásně jsi charakterizovala leden, co k němu správně patří, vylíčila jsi své "pochůzky" a samozřejmě přidala řadu osobitých fotek. Díky.
Elena Valeriánová
Nenaříkej děvče, takové krásné fotky! Mám ráda modrou vodní hladinu a ptáky a srny a stromy. A všechno to na svých fotkách máš. Krásný kormorán, krásné letící labutě a moje srdcovka je fotka Srny a strom.
Eva Mužíková
Alenko, většinu fotek jsem již viděla na Fb, nebo tady ve fotu dne. Přesto jsem si je opět ráda v této fotogalerii prohlédla. Krásná procházka.
Zdenka Soukupová
Aleno, Tvoje fotky jsou vždycky moc hezké. Jen je škoda, že na zimních lednových fotkách je trochu sněhu jen na jedné. Ale s tím nic nenaděláme, bohužel... Snad příští zimu napadne.
Anna Potůčková
Ali díky za hezkou polabskou fotoreportáž. Moc se mě líbí fotka s koni, tu jsem už chválila i na Tvém FB. Nevím jak je těm labutím s těmi nákrčníky
Alena Švancarová
Utekl ten leden ani jsme se nenadáli.Horší ovšem je,že je nenávratně pryč,leden 2022 se už nikdy opakovat nebude.Jak jsme si ho užili tak jsme si ho užili.
Jitka Hašková
Díky za krásnou procházku Polabím.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.