A je to tu. Od 1. února 2022 do 21. ledna 2023 bude světu vládnout vodní Tygr.
Kde se vlastně rok Tygra vzal? Podle legendy si umírající Buddha zavolal všechna zvířata k oslavě orientálního nového roku a svého odchodu ze země. Těm, kteří přijdou, slíbil odměnu. Dostavilo se dvanáct zvířat. Těch, která dokázala zvítězit nad zvířecí přirozeností a přemoci vrozené pudy, tj. žraní, spaní, páření a strach. Přišla v pořadí, které jim diktoval jejich charakter. Tygr přiběhl už jako třetí. Nikoho tím nenechal na pochybách, že on má vždycky dostatek síly a odvahy sledovat vše nové a neobvyklé. A že si nenechá ujít příležitost, která mu může dopomoct k získání dobré kořisti.
Buddha každému zvířeti, které přiběhlo, věnoval za odměnu jeden rok, a to v pořadí jejich příchodu. Rok, který propříště bude patřit jen jemu a ponese jeho jméno. Takový rok bude pod jeho vládou. Poznamenán jeho symbolem i jeho psychikou. Na věky věků.
Už teď existuje spousta předpovědí, co nás v období Tygra ve vodě čeká. Kdo se rád zanoří trochu hlouběji, najde inspirativní odpovědi na to, co takový rok přinese, třeba tady:
https://www.psychologiechaosu.cz/2022-rok-vodniho-tygra-prijemne-i-narocne-energie/
Příchod každého roku se v Asii vždy pochopitelně řádně oslavuje. Před tím se ale doma pořádně uklízí. Do koše se tak namete všechna smůla, všechny těžkosti osudu odcházejícího roku. A udělá se tím místo pro štěstí v novém roce. Na Nový rok a pár dnů poté se naopak uklízet nesmí. Aby se štěstí nevymetlo.
Jako výzdoba při oslavách poslouží vše červené. Červená je považována za šťastnou, symbolizuje štěstí, bohatství a dlouhověkost. Součástí výzdoby jsou také mísy s mandarinkami a pomeranči, které mají ještě lístky. Představují plody tolik žádaného štěstí.
Kdo by chtěl slavit pořádně, najde manuál tady: https://stips.cz/jak-se-slavi-cinsky-novy-rok/
---
Tak Tygru ve vodě zdar! A ať nás ochrání před vlky, žraloky a ostatními, co si na nás brousí zuby.