Žijme, jak nejlépe umíme
Foto: autorka

Žijme, jak nejlépe umíme

27. 11. 2021

Mám, nemám? Mám napsat v poslední den Podzimní soutěže ještě jeden příspěvek? Několik dní jsem se chystala napsat, ale zdravotní indispozice mi moji dobrou snahu velmi narušila. Dnes opravdu na poslední chvíli přece jen napíši několik řádků.
Život mi běžel poklidným tempem s denním běžným provozem. Domácnost, pejskové, zahrada, děti, vnuci aj. Až najednou přede dvěma týdny před půlnocí se mi zvedl tlak a byl velmi vysoký. Přijela sanitka, jela jsem na urgent, EKG a j. Přivezli mě domů, za několik dnů se opět opakoval známý scénář. A na vyšetření srdce se dostanu až v prosinci, prý nejsou lidi. A nejsou ani známí doktoři, jenže to stejně není můj styl. Dostala jsem prášky na tlak a ten uličník se mi trochu srovnal, alespoň že tak mi mé tělo pomohlo, abych se vyšetření dožila.
Je asi zákonité, že člověk na sebe i na život kolem sebe začne trochu jinak nahlížet a zároveň mnoho věcí intenzivněji vnímá. Přírodu mám moc ráda, procházím se jí tak nějak samozřejmě a leccos mi možná i uniká. Ale teď vnímám daleko citlivěji, vidím padat listí, vidím ptáčky již ve skoro holých větvích stromů, mezi smíšenými porosty se občas mihne srnka, přes cestu proběhne veverka. Za oknem ke krmítku se slétávají ptáčci, zatím nejvíce modřínky. Moje psí holky na mě věrně čekají, kdy zase půjdeme ven. Kocour čeká na svůj příděl dobrot a otravuje mňoukáním, abych ho pustila do ložnice.
Vnouček pořád něco chce a dělá binec se svými hračkami. Děti a vnučky mi pořád volají a píší a napomínají, abych se šetřila. Až už je musím napomenout, aby mě nerozčilovali, ať uberou v péči. Ale u srdíčka mě to zahřeje. Intenzivně vnímám, jak je rodina na sebe napojena a jaké je to silné pouto.
Ať se jede kamkoli, za hezkými zážitky, nebo i nepříjemnými záležitostmi, zůstává velmi pravdivé naše přísloví: Všude dobře, doma nejlépe!

 

Můj příběh Podzimní soutěžení 2021
Hodnocení:
(5.1 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Polednová
Soni, máš skvělou rodinku a pejsky a věřím, že bude vše zase v pořádku. To Ti ze srdce moc přeji. A fotky jsou krásné, děkuji.
Eva Mužíková
Soni, nezlob se na své nejbližší, že se strachují o Tvé zdraví. Tak jsem se zalekla Tvé informace i já a to jsem jen osoba, kterou s Tebou spojuje hezké přátelství. Je pochopitelné že začínáš jinak nahlížet na život kolem sebe. To je přeci jen ovlivněno i přibývajícím věkem a když se přidá náhlá nečekaná zdravotní komplikace, zapracují obavy. Obavy, kterým jsme dříve nedovolili do našeho života byť jen nahlédnout. Vím o čem píši, já jsem díky těmto obavám skončila nejméně dvakrát v sanitce rychlé záchranné služby. Přeji Ti, aby se po vyšetření a případné následné léčbě Tvé srdíčko zase umoudřilo a aby jsi si mohla užívat všech radostí, které Ti život nabízí. Radostí z rodinného života, radostí z každodenních procházek se svými chlupáčky, radostí z rozkvetlých kvítků na Tvé zahrádce, z radostí z ptáčků na krmítku a z radostí z vědomí, že jsi stále velkou oporou spoustě svých spoluobčanů jako bývalá starostka a hlavně jako člověk se zlatým srdcem. Fotky jsou suprové. Bertice
Blanka Lazarová
Soni, užívej si vše to, co jsi tu vypsala. Máš kolem sebe všechny, co tě mají rádi a mohli by ti mnozí závidět. Pěkně jsi to napsala i doplnila obrázky. A tak CARPE DIEM. :-)
Jana Šenbergerová
Soni, je dobře, žes napsala. Sdílená starost je vždycky o něco menší a radost větší. Také držím pěsti, ať je ti líp a mám radost ze tvých krásných fotografií. Dýchá z nich tvá láska k přírodě i ke krajině, ve které žiješ.
Martina Růžičková
Také přeji, aby se tlak umoudřil a přeji zdraví a hodně radosti z rodiny a všeho hezkého, co je kolem. Fotky u článku se mi moc líbí. :-)
Anna Potůčková
Soni moc hezký a čtivý článek. Přeji Ti aby se vše upravilo co se Tvého zdravotního stavu týče! A souhlasím, že doma je asi všem nejlepší, má své pohodlí, jak si co udělá tak to má. K článku jsi dala moc hezké fotky.
Granda Nekonata
držte se!
Vladislava Dejmková
Soňo, držím ti pěsti, ať je ti lépe.
Dana Kolářová
Soni, 100% souhlas: ...Všude dobře, doma nejlépe!... Hodně zdraví !!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.