Dobrou chuť, Péťo
Ilustrační foto: Pixabay

Dobrou chuť, Péťo

18. 11. 2021

Čas uběhl jako voda, a tak jsme si ani nestačili všimnout, že z našeho malého chlapečka vyrostl mladík. A mladíci už zpravidla nechodí spát se slepicemi, občas se někde zdrží a občas se plíží domů až pozdě v noci. Náš starší syn nebyl výjimkou.

V té době se ještě v naší domácnosti vyskytovalo akvárko, jako pozůstatek záliby našich dvou synků. Byl to docela bohulibý koníček, nebýt záchvatů nutné péče o plovoucí tvorečky. Na tu bývalo zpravidla vyhrazeno sobotní dopoledne, kdy se pilně vařilo a plotna byla plná bublajících dobrot. Jenže ryby měly přednost. Do kuchyně vpluli kluci s tím, že jim musí vyvařit písek. Písek v hrnci zaujal na sporáku největší místo a do vůně sobotního oběda se vmísil podivný odér mokrého písku prosycený zbytky řas a bůhví čeho ještě. Kluci míchali písek, já guláš.

Ale ryby se také musely krmit. Suché dafnie se kupovaly, takže byly bez problémů, zato živá strava vyžadovala větší úsilí. Vyzbrojeni síťkami a zavařovačkami s víčkem kluci mířili k nedalekému rybníku. Chytačů nitěnek, jak se živá strava v podobě malých žížalek nazývala, tam bylo tehdy dost, kdežto dnešní sofistikovaný trh už tyto nadšence chytat odnaučil. Nitěnky se doma poté daly do tvořítek na led, zalily vodou a daly zmrznout do mrazáku.

To se právě stalo osudným synovi, který se kradl potmě domů v domnění, že nás nevzbudí. Měl ovšem žízeň, potmě šel k lednici a sklenici s džusem si chtěl vylepšit ještě nějakou tou ledovou kostkou. Nalámal si jich pár do sklenice a vůbec si nevzpomněl, jaké že to kostky jsou. Moc mu to nechutnalo a ráno uviděl na dně sklenice růžové cosi, fuj! To cosi byly zbytky nitěnek. Dodatečně se mu udělalo špatně a mladší brácha si z něj ještě dlouhou dobou utahoval.

Můj příběh vzpomínky
Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Daniela Řeřichová
Prima, přímo ze života, takové historky mám ráda. Rybičky jsme pro dětičky měli také. Bylo to hezké, ale mám pocit, že se pořád vše muselo čistit a vyměňovat.
Vladislava Dejmková
Můj mladší syn měl také velké akvárium a prováděl stejné věci většinou v tu nejnevhodnější dobu. I ledové kostky s nítěnkami v mrazáku si pamatuji. Naštěstí je nikdo popsaným způsobem nepoužil. Když syn odešel na vysokou, nedokázala jsem věnovat akvárku potřebnou péči, takže nakonec bylo zrušeno. Dost jsem si oddechla.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co máte nejraději na letních prázdninách? (Označit můžete až tři odpovědi)

Slunce a teplo

14%

Dlouhé letní večery

13%

Setkání s vnoučaty/Hlídání vnoučat

12%

Pobyt na chatě či chalupě

12%

Výlety po Česku

13%

Dovolenou v zahraničí

12%

Cyklovýlety

12%

Koupání a opalování

13%