Pražská pouliční červená - fotoreportáž
Foto: autorka

Pražská pouliční červená - fotoreportáž

24. 6. 2021

Fotoreportáž Eleny Valeriánové o červenajícím se červnu mě nadchla a inspirovala. Uvažovala jsem o jiných barvách, ale stále mě něco ponoukalo, abych to s červenou taky vyzkoušela. A nakonec jsem tomuto nutkání podlehla a vyrazila do obyčejných pražských ulic vyzkoušet, co červeného se tu dá nafotit. Záměrně jsem nevolila historické centrum, kde by výsledek dopadl zase zcela jinak.

Červená barva v ulicích není poetická jako na venkově. Ve většině případů přikazuje, upozorňuje, varuje, zdůrazňuje, snaží se upoutat pozornost spěchajících kolemjdoucích. Jen občas dotvoří malebné zákoutí. Můžete se o tom přesvědčit v mojí fotoreportáži z včerejšího odpoledního "honu za červenou" :-).

fotografování Moje barva
Hodnocení:
(5.1 b. / 26 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Martina Růžičková
Eleno, Ireno, moc děkuji za Vaši pochvalu. Také mám pocit, že teď budu všude vyhlížet dominující barvy. Přiznám se, že jsem se v ulicích dívala i po fialové, ale moc jsem toho neviděla. Jen jeden fialový vývěsní štít, panenku ve fialových šatičkách ve výloze vetešnictví a jedno ošklivé fialové grafiti...
Irena Mertová
To se vám hezky povedlo :-). Červené je dost... Ale jak psala Ivana o fialové, tak jsem chtěla nafotit fialové fotky - a vůbec nic fialového jsem nepotkala, kromě pár kytek. Dokonce ani lidé neměli na sobě nic fialového, ani fialová auta jsem neviděla, prostě nic. Jsem zvědava, jestli někdo fialovou fotoreportáž vytvoří.
Elena Valeriánová
Martino, věřte mi, že ta červená barva se vás teď bude držet jako klíště. Já to tak mám. Potěšila mě další fotoreportáž na téma barva. Fotky z obyčejných pražských ulic (Praha je neobyčejná celá a nemůže mít obyčejné ulice) jsou nápadité, prostě paráda.
Martina Růžičková
Moc děkuji. Mám radost, že moje červené úlovky zaujaly :-).
Anna Čípová
Bezva fotoreportáž a těch postřehů. Tleskám.
Alena Tollarová
Tak to jsme s tou úvahou o volbě barvy dopadly stejně :)
Zuzana Pivcová
Opravdu moc hezké. V Praze je dost červených aut. Pamatuji si, že jednou pod okny na bohnickém sídlišti, kde bydlí sestra, byla vedle sebe zaparkovaná čtyři červená auta.
Miloslava Richterová
Super foto :-)
ivana kosťunová
Variace na stejnou barvu a tak rozlišné. Mí favorité- první a poslední obrázek
Blanka Lazarová
Líbí se mi, jak se to tu rozjelo s těmi barvami. Pěkné úlovky. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.